یك عضو شورای شهر تهران:

تكمیل پروژه شهر آفتاب سبب افزایش جذابیت برای برگزاری نمایشگاه ها خواهد شد

تكمیل پروژه شهر آفتاب سبب افزایش جذابیت برای برگزاری نمایشگاه ها خواهد شد

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان ارائه گزارش لایحه « اعطای مجوز جهت انعقاد قرارداد راه اندازی و تکمیل پروژه های نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب» اظهار داشت: امیدواریم تکمیل پروژه شهر آفتاب سبب شود جذابیت لازم برای برگزاری نمایشگاه های مختلف در سطح ملی و بین المللی را داشته باشد.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، مجید فراهانی در جریان ارائه گزارش لایحه « اعطای مجوز جهت انعقاد قرارداد راه اندازی و تکمیل پروژه های نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب» اظهار داشت: شهرداری جهت انعقاد و تکمیل پروژه شهر آفتاب، به جهت اینکه این مجموعه فعال شود، پروژه های مختلفی را پیشنهاد کرده است. این نمایشگاه عظیم در جنوب شهر تهران باوجود اهمیت اما نیمه کاره تحویل شورای پنجم شد؛ به نحوی که پیش از شورای پنجم تنها یک نمایشگاه بزرگ کتاب در آن برگزار شده بود که با بارش باران همان موقع هم برایش مشکلات جدی به وجود آمد.

وی اضافه کرد: شهرداری پیشنهاد اجرای پروژه ها و سرمایه گذاری های مختلفی همچون استفاده از فضاهای تجاری بصورت مشارکتی و کاربری های مختلف ارائه شده و قدرالسهم شهرداری زمین و مجوز و پروانه است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: سرمایه گذار بنا است تا این پروژه ها را بسازد. بدین جهت برخی طرح ها همچون طرح مرکز اقامتی هتل شماره ۲ بصورت مشارکتی و دو سالن نمایشگاهی در مجموعه شمالی دیده شده است. محوطه سازی، طرح مرکز اقامتی هتل شماره ۱ بصورت مشارکتی، دو سالن نمایشگاهی، محوطه سازی، طرح مرکز اقامتی هتل آپارتمان بصورت مشارکتی، ۴ سالن نمایشگاهی و دو سالن جنبی و.... هم در نظر گرفته شده است.

فراهانی با اشاره به این که در مجموع پنج بسته پیشنهاد شده بود، اظهار داشت: سند جامع سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری تهران در صورت اولویت دار بودن، بسته به نوع سرمایه گذاری بین ۱۵ تا ۴۰ درصد تخفیف در آورده شهرداری دارد بهتر است باتوجه به پایین بودن قدرالسهم سرمایه گذار این رقم اعمال شود، این در شرایطی است که بعنوان مثال جهت همانند سازی قدرالسهم در مرکز تجارت ۲ با قدرالسهم تنها قرارداد مشارکتی منعقد شده در آن مجموعه (مرکز تجارت ۱) پیش بینی شده ۱۵ درصد تخفیف در آورده شهرداری اعمال شود. بدیهی است در صورت تخصیص تخفیف های مختلف به جهت رعایت صرفه و صلاح شهرداری، اعمال این تخفیف ها متناسب با اولویت تکمیل طرح ها و حجم سرمایه گذاری در یک فراخوان عمومی توسط سرمایه گذاران صورت خواهد پذیرفت.
1400/04/06
20:15:02
5.0 / 5
371
تگهای خبر: آپارتمان , شهر , شورای شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری