بهبود رابطه تاریخی ایرانیان و ادیان مختلف با بهسازی آرامستان های دولاب

بهبود رابطه تاریخی ایرانیان و ادیان مختلف با بهسازی آرامستان های دولاب

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: بهسازی آرامستان های دولاب رابطه تاریخی بین ایرانیان و ادیان مختلف را زنده کرده است و به رونق گردشگری کشور کمک می نماید.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا محسن هاشمی امروز در آیین بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۱۴ و بهسازی میدانگاه و مجموعه آرامستان های دولاب اظهار داشت: ۷۰ پروژه آماده شده در منطقه ۱۴ در حوزه های مختلف است؛ پروژه هایی که شورای شهر در ابتدا تحت عنوان پروژه های اولویت محور و تحقق پذیر و پس از آن جزو سیاست های شورا بعنوان محله محوری عنوان شد البته در کنار آن پروژه شاخص و فرامنطقه ای نیز دیده شد.

وی اضافه کرد: این امر نشان دهنده هماهنگی بین شورا و شهرداری است که سبب شده اقدامات مدیریت شهری آرامش ویژه ای به شهر ببخشد.

هاشمی با اعلان اینکه بازسازی مجموعه آرامستان ارامنه سال ها به عقب افتاده بود، اشاره کرد: این مجموعه رابطه تاریخی بین ایرانیان و ادیان مختلف را زنده کرده است و به رونق گردشگری کشور کمک می نماید.

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: منطقه ۱۴ حدود ۹ ایستگاه مترو دارد و از گذشته که در مترو فعالیت داشتم، نسبت به این محدوده بحث هایی مطرح بود و بعضاً نمایندگان نسبت به حضور شهروندان در آرامستان های تاریخی نگران بودند ولی در نهایت همه این مسائل پیش رفت و اتفاق ویژه ای افتاد که هم از نظر ملی و هم از نظر بین المللی اهمیت دارد.

وی تصریح کرد: باتوجه به نگاه بین المللی به این مجموعه باید کاتالوگ آن مجموعه را ترجمه نماییم. نکته دیگر این است که خیلی از افراد مدفون شده در این آرامستان ها وجهه ویژه ای دارند.

هاشمی اظهار داشت: امیدواریم دو پلازای دیگر در دو منطقه ۱۰ و ۱۸ نیز تا آخر این دوره از مدیریت شهری به نتیجه برسد.

به گزارش سایت شهر، وی با تبریک به شورای شهر ششم که اواخر مرداد مدیریت شهر را بر عهده می گیرند، اظهار داشت: امیدوارم آرامشی که شورای پنجم و شهرداری در امتداد مسائلی مانند شفافیت فعالیت ها، شهرسازی و عدم فروش تراکم، مسائل پرسنلی، ایجاد فضاهای مناسب برای معلولان به شهر بخشیده است با متانت و دقت ادامه پیدا کند.
1400/04/03
14:34:04
5.0 / 5
177
تگهای خبر: سایت , شهر , شورای شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری