محاسبه عوارض ساختمانی در پایتخت برمبنای مرغوبیت مكانی از ۱۲ تیر ماه

محاسبه عوارض ساختمانی در پایتخت برمبنای مرغوبیت مكانی از ۱۲ تیر ماه

به گزارش فقط سفر مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران اظهار داشت: برمبنای مصوبه شورای اسلامی شهر تهران  به شهرداری اجازه داده شده است از تیر ماه ۱۴۰۰، محاسبه عوارض ساختمانی برمبنای مرغوبیت مکانی صورت گیرد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، حامد سلیمی مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه در این خصوص اظهار داشت: بر اساس مصوبه ابلاغی شورای اسلامی شهر تهران تحت عنوان «نحوه محاسبه عوارض ساختمانی مبتنی بر مرغوبیت مکانی املاک شهر تهران» و با عنایت به تدابیر ابلاغی شهردار تهران در شورای معاونین، این مصوبه از روز شنبه ۱۲ تیرماه سالجاری اجرایی می شود.
وی ادامه داد: این مصوبه با اکثریت آرای اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و شصت و هشتمین جلسه رسمی این شورا به تصویب رسیده و شامل ۸ ماده و ۷ تبصره و پیوست های مربوطه به شهرداری تهران جهت اجراء ابلاغ گردیده است که به دنبال آن طی دستورالعملی از جانب معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران به مناطق ۲۲ گانه، از ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰ محاسبه عوارض ساختمانی مبتنی بر مرغوبیت مکانی املاک شهر تهران در کلیه مناطق لازم الاجرا است.

مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران در توضیح تبصره یکم ماده یکم این مصوبه بیان نمود: بر این مبنا ارزش معاملاتی املاک شهر تهران در چارچوب دفترچه الکترونیکی تهیه و بر روی سامانه های مرتبط شهرداری تهران بارگذاری شده است که ملاک عمل محاسبه عوارض هم قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: همینطور با عنایت به تبصره دیگری از این مصوبه، شهرداری تهران به منظور آگاهی شهروندان محترم نسبت به اعمال ارزش مکانی (LR) املاک شهر تهران در سامانه اینترنتی شفافیت شهر تهران به نشانی http: //shafaf.tehran.ir اقدام خواهد نمود.
طبق گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، سلیمی تاکید کرد: مصوبه مذکور مشمول پرونده هایی است که فاقد تسویه حساب قطعی باشند و دارای تاییدیه وصول عوارض سیستمی اداره کل تشخیص و وصول درآمد تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۱تیرماه سالجاری باشند.
منبع:

1400/03/31
23:04:18
5.0 / 5
264
تگهای خبر: اینترنت , پایتخت , سیستم , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری