از تأمین امنیت انتخابات در پایتخت تا صندوق سیار ویژه بیماران كرونایی بیمارستان ها

از تأمین امنیت انتخابات در پایتخت تا صندوق سیار ویژه بیماران كرونایی بیمارستان ها

به گزارش فقط سفر رأس ساعت ۷ بامداد امروز (جمعه ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰) همزمان با آغاز انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در سرتاسر کشور انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر و روستا هم شروع شد تا ۲۶۲هزارو ۸۴۱ نفر برای کسب کرسی های شوراهای شهر و روستا با رای شهروندان با یکدیگر رقابت کنند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، نخستین قانون شوراهای اسلامی کشور در سال ۱۳۶۱به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و بعد از آن این قانون در ۵ نوبت دستخوش تغییرات و اصلاحاتی شد که نهایتاً هم آخرین اصلاح آن در پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۷۵ صورت گرفت. این نهاد که از آن بعنوان پارلمان شهری یاد می کنند و در قانون اساسی هم بعنوان ارکان تصمیم گیری کشور معرفی شده، انتظار می رود امورات شهرها را به صورت یکپارچه مدیریت کند.
وجود شوراها در قانون اساسی تصریح شده؛ اما تدوین سازوکار اجرایی آنها تا سال ۱۳۷۷ که نخستین دورهٔ انتخابات سراسری شوراها هفتم اسفندماه همین سال برگزار شد به تعویق افتاده بود. در این سال در بیشتر از ۴۰ هزار حوزه انتخاباتی، انتخابات برگزار و حدود ۲۰۰ هزار نفر از منتخبین مردم در سرتاسر کشور جهت اداره امور شهرها و روستاهای کشور بعنوان عضو شورای اسلامی شهر یا روستا برگزیده شدند و بدین سان شوراهای اسلامی در کشور از۹اردیبهشت سال ۱۳۷۸ فعالیت رسمی خویش را شروع کردند. انتخابات شورای شهر تنها انتخاباتی است که نظارت بر آن برعهده شورای نگهبان نیست و بررسی و رسیدگی به صلاحیت داوطلبان برعهده هیات های اجرایی و نظارت است و هیات های نظارت هم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکیل می شود. آغاز به کار شوراهای اسلامی از ۹ اردیبهشت سال ۱۳۷۸ و همزمان با قرائت پیام امام خمینی(ره) در مورد شوراها و با صدور پیام ویژه ای از جانب رهبر معظم انقلاب شروع شد.
به باعث مصوبه مجلس شورای اسلامی، تعداد اعضای اصلی و علی البدل شورای شهر به شرح ذیل است:
"شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر ۵عضو اصلی و ۳ نفر علی البدل، شهرهای ۵۰ تا ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۷ نفر اصلی و ۵ نفر علی البدل، شهرهای ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر جمعیت ۹ نفر اصلی و ۶ نفر علی البدل، شهرهای ۵۰۰ تا یک میلیون نفر جمعیت ۱۱ نفر اصلی و ۷ نفر علی البدل، شهرهای یک تا ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۳ نفر اصلی و ۸ نفر علی البدل، شهرهای بالای ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۵ نفر اصلی و ۱۰ نفر علی البدل و تهران هم ۲۱ نفر اصلی و ۱۱ نفر علی البدل دارد."
در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در تهران بعنوان پایتخت ایران اسلامی هم ۲ هزارو ۲۹۴ نفر برای کسب ۲۱ صندلی شورای شهر تهران، ری و تجریش رقابت می کنند. سه دوره اول این شورا ۱۵ عضو اصلی و ۶ نفر عضو علی البدل داشت؛ اما در دور چهارم تعداد اعضا به ۳۱ نفر عضو اصلی و ۱۲ نفر عضو علی البدل افزایش پیدا کرد، البته در خرداد ۱۳۹۵ شورای نگهبان با مصوبهٔ مجلس برای کاهش تعداد اعضای شورای شهر تهران به ۲۱ نفر موافقت نمود و نهایتا در پنجمین دوره شورا، تعداد اعضای شورای شهر تهران، ری و تجریش به ۲۱ نفر کاهش پیدا کرد.
دوم خرداد سال۱۳۷۸ انتخابات اولین دوره شورای شهر تهران برگزار شد و این شورا تا سال ۱۳۸۰ فعالیت کرد و نهایتا هیات حل اختلاف مرکزی شامل نمایندگانی از قوای سه گانه کشور و حکمیتی رسمی با عنایت به بروز اختلافات رای به انحلال شورای شهر دوره اول دادند. انتخابات دومین دوره شورای شهر تهران در ۱۹ اسفند سال ۱۳۸۱ برگزار شد انتخاباتی که در آن ۵۶۲هزارو ۵۲۲ نفر شرکت کردند که کمی کمتر از یک سوم مشارکت در دوره نخست شورای شهر تهران بود شورایی که تا سال ۱۳۸۶ فعالیت کرد.
انتخابات شورای سوم ۲۴ آذر سال ۱۳۸۵ برگزار شد که در آن یک میلیون و ۶۵۶ هزارو ۵۵۸ نفر شرکت کردند یعنی چیزی حدود سه برابر مشارکت در دوره دوم شورا، این شورا هم تا سال ۱۳۹۲ فعالیت کرد این دوره به سبب ضرورت همزمانی انتخابات شوراها با ریاست جمهوری با ۲ سال افزایش عمرش شش ساله به پایان رسید. انتخابات چهارمین دوره شورای شهر تهران ۲۴ خرداد ماه سال ۹۲ برگزار شد که در آن ۲میلیون و ۷۸۶ هزارو ۳۵۷ نفر شرکت کردند و این دوره شورا هم تا سال ۱۳۹۶ به فعالیت خود ادامه داد.
انتخابات دوره پنجم شورا هم در خرداد سال ۱۳۹۶ برگزار شد و این شورا هم تا شهریور ماه سالجاری می تواند به فعالیت خود ادامه دهد. در این دوره منتخب شورا یک میلیون و ۱۳۸هزارو ۴۷۳ رای به دست آورد.
در این انتخابات شهروندان تهران، ری و تجریش می توانند در ۳ هزارو ۷۹۷ شعبه دریافت رای موجود به ۲۱ نفر کاندیدای مورد نظر خود رای دهند.
بر مبنای اعلام حسن بیگی، رئیس ستاد انتخابات استان تهران زمان رای گیری مطابق قانون تا ساعت ۱۷ امروز ادامه دارد و تمدید این زمان با نظر وزیر کشور و مصوبه ستاد کرونا تا ۲ بامداد روز شنبه برای شعبی که افراد در صف قرار دارند، حضور دارند و با هماهنگی هیئت نظارت، امکان تمدید وجود دارد.
حضور زنان کاندیدای فهرست شورای ائتلاف شورای شهر تهران پای صندوق رأی
چهار نفر از کاندیداهای فهرست شورای ائتلاف برای ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران، ری و تجریش در حرم عبدالعظیم حسنی پای صندوق رأی حاضر شدند و از شهروندان جهت شرکت در این انتخابات دعوت نمودند.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، دقایقی بعد از آغاز زمان رأی گیرها کاندیداهای فهرست شورای ائتلاف با حضور در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی درانتظار نوبت برای انداختن رأی خود به صندوق شدند.
در این راستا نرگس معدنی پور یکی از بانوان حاضر در فهرست شورای ائتلاف بعنوان کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران، ری و تجریش اظهار داشت: امروز روز بزرگی است و در سطح ملی انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را داریم و در حوزه انتخابیه تهران هم شاهد برگزاری انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی هستیم.
وی ادامه داد: امروز برای تعیین سرنوشت شهر تهران درانتخابات شرکت خواهیم کرد و امیدواریم شاهد مشارکت حداکثری مردم برای تعیین سرنوشت کشور و شهر باشیم. بطور قطع برای قوی تر شدن کشور و شهر امروز در حرم عبدالعظیم حسنی حضور پیدا کردیم تا رأی خویش را به صندوق بیاندازیم و خوشبختانه شاهد حضور پرشور مردم در ساعات ابتدایی رأی گیری هستیم.
در ادامه نرگس سلیمانی یکی دیگر از کاندیداهای فهرست شورای ائتلاف در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرکت در هر انتخاباتی نشانه بلوغ سیاسی هر جامعه است. ان شاءالله مردم ما هم مثل همیشه با حضور خود پای صندوق های رأی این بلوغ سیاسی را به جهان نشان دهند تا به سمت ایرانی آباد و آزاد حرکت نماییم.
زهرا شمس احسان یکی دیگر از کاندیداهای فهرست شورای ائتلاف در ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران، ری و تجریش هم خاطرنشان کرد: مشارکت حداکثری در انتخابات کلید حل مشکلات شهر و کشور است. انتخابات نشان دهنده نظام مردم سالاری دینی است و در جهت تثبیت این نظام قلمداد می شود. بدون شک برای ایجاد شهری آباد، کارا و سربلند همه باید پای صندوق های رأی حاضر شویم.
در ادامه سوده نجفی دیگر بانوی حاضر در فهرست شورای ائتلاف هم اظهار داشت: خوشبختانه امروز در حرم عبدالعظیم حسنی شاهد حضور بسیار بالای مردم در اولین ساعات رأی گیری هستیم. ان شاءالله که با رأی مردم به فرموده مقام معظم رهبری شاهد تشکیل دولتی انقلابی و حزب اللهی و همینطور تشکیل شورایی کارآمد در تهران باشیم.
دعوت چمران از مردم برای حضور حداکثری در انتخاباتبه گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، مهدی چمران از کاندیداهای فهرست شورای ائتلاف به همراه ۲۰ کاندیدای این فهرست با حضور در حرم عبدالعظیم حسنی جهت شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به این که در ساعات اولیه رأی گیری قرار داریم در مورد میزان مشارکت هم اکنون نمی توان قضاوت انجام داد ولی طلیعه مشارکت در این صبحگاه خیلی خوب دیده می شود.
رئیس سابق شورای شهر تهران افزود: پیشبینی من باوجود تمام اخبار منفی انتشار یافته ظرف ماه های گذشته در مورد عدم انتخابات پرشور در انتخابات این است که مثل انتخابات دوره های قبل این انتخابات هم پرشور است؛ البته امیدواریم از بروز کارهای هیجانی که به رأی های هیجانی منجر می شد خودداری شود و اتفاق نیفتد. امیدواریم که با رأی هوشمندانه بگونه ای انتخاب نماییم که بعدا افراد نگویند پشیمان شدیم. امیدواریم مردم با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری بگونه ای انتخاب کنند که از این نابسامانی ها نجات پیدا نماییم.
چمران به انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران هم اشاره نمود و اضافه کرد: هر یک از این انتخابات ها می توانند به تنهایی انتخابات های بزرگی باشند که باید در آنها هم انتخاب هوشمندانه ای داشته باشیم و همینطور انتخابات شورای شهر تهران که در این دوره حتی از انتخابات ریاست جمهوری هم پرشورتر شده چون که این سکونی که شهروندان در شهر مشاهده نمودند سبب شد احساس کنند که باید تغییری ایجاد شود؛ البته عده ای از نقاط دیگر تماس گرفتند و اعلام نمودند جمعیت زیادی پای صندوق ها آمده ولی ظاهرا سیستم کار نمی کند.
وی ادامه داد: با تمام سفارش هایی که رهبر معظم انقلاب داشتند نمی دانم چرا مسئولین مشکلات را حل نکردند که امیدوارم تنها همان یک صندوق باشد و در بقیه شعب سیستم فعال باشد.
سروری دیگر کاندیدای فهرست شورای ائتلاف شهر تهران و عضو سابق شورا هم در مورد مشارکت شهروندان در این انتخابات اظهار داشت: همه ظرفیت های ضدانقلاب و کسانی که مخالفت با جمهوریت و مشارکت مردم داشتند، تجمیع و به کار گرفته شده بودند و تلاش کردند که القا کنند مشارکت مردم پایین است؛ اما احساس من این است که مردم مثل دوره های گذشته با شور و هیجان حضوری پرشور در انتخابات خواهند داشت. امیدوارم مشارکت بالا رقم بخورد. بدون شک مردم آگاهی و بصیرت دارند و ان شاءالله شاهد رقم خوردن انتخاباتی پرشور خواهیم بود.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، مهدی چمران به همراه ۲۰ عضو فهرست شورای ائتلاف رأی خویش را به صندوق انداختند.
تامین امنیت انتخابات در پایتخت
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ هم در حاشیه بازدید از شعب دریافت رأی با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمهیدات و تدابیر لازم در حوزه های انتظامی، ترافیکی و امنیتی برای برگزاری انتخاباتی پر شور از جانب پلیس اتخاذ شده و از بامداد امروز و ساعاتی پیش از شروع رای گیری استقرار ماموران در محل های دریافت رای شروع شده است.
وی با اعلان اینکه تا کنون روند انتخابات در امنیت کامل برگزار شده است، اظهارکرد: از همان دقایق اولیه شروع رای گیری شاهد حضور پر شور مردم در پای صندوق های رای بودیم.
به قول رحیمی هر برگه رای برای کشور عزیزمان جوانه امیدی است که به ثمر خواهد نشست و برای دشمنان تو دهنی محکمی است که یاس و ناامیدی را برای آنان به ارمغان خواهد آورد.
رئیس پلیس پایتخت ضمن اشاره به لغو محدودیت تردد شبانه در ایام ۲۷ و ۲۸ خرداد ماه در شهر تهران اظهار داشت: برابر اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا و با توجه به این که امکان تمدید رأی گیری تا ساعت ۲ صبح وجود دارد، این تصمیم اتخاذ شده است.
توصیه انتخاباتی پلیس فتا به مدیران شبکه های اجتماعی
رئیس مرکز تشخیص و جلوگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا ضمن اشاره به نقش فضای مجازی در حضور گسترده مردم در انتخابات، به مدیران کانال ها و گروه ها در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی اظهار داشت که محتوا و تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باید منطبق بر قوانین انتخاباتی باشد.
سرهنگ علی محمد رجبی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: فضای مجازی در جهت حضور پرشور مردم در انتخابات نقش غیرقابل انکاری دارد، ازاین رو محتوایی که در آن منتشر می شود هم دارای اهمیت بالایی است.
وی افزود: بنا بر این هم مدیران کانال ها و گروه ها در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی باید توجه داشته باشند که انتشار محتوا و تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باید منطبق بر قوانین انتخاباتی باشد. همچون این مقررات این است که شبکه ها به هیچ وجه نباید قبل از اعلام رسمی نتایج انتخابات نسبت به انتشار نتایج احتمالی و... اقدام نمایند.
رئیس مرکز تشخیص و جلوگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا افزود: پلیس برابر مقررات با این موارد برخورد خواهد نمود.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، دقایقی قبل کاندیداهای اصلاح طلب ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران، ری و تجریش تحت عنوان فهرست "جمهور" در حرم عبدالعظیم حسنی جهت شرکت در انتخابات حضور بهم رساندند.
لزوم حضور مردم پای صندوق های رأی برای تعیین سرنوشت کشور
افشین حبیب زاده یکی از کاندیداهای اصلاح طلب فهرست "جمهور" در ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران، ری و تجریش با حضور در حرم عبدالعظیم حسنی به همراه جمع دیگری از کاندیداهای فهرست جمهور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همانطور که می دانید مجموعه اصلاح طلبان از ماه ها قبل فعالیت خویش را در ارتباط با انتخابات امروز آغاز کرده اند و کسانی که تمایل به شرکت داشتند اعلام آمادگی کردند.
وی ادامه داد: این افراد در مجموعه جبهه اصلاحات مورد بررسی قرار گرفتند و به روشهای مختلفی کاندیداها مشخص شده و در انتخابات شورا مجموعه ایاز اعضا تحت عنوان فهرست جمهور حضور پیدا کردند و عرضه شدند.
عضو شورای پنجم شهر تهران افزود: امروز در حرم عبدالعظیم حسنی حاضر شدیم تا تجدید میثاقی با جمهوریت و کشور نماییم و از همه مردم دعوت می نماییم پای صندوقهای رأی فارغ از گرایشهای سیاسی برای وطن و ایران حضور پیدا کنند و نظر و سرنوشت خویش را مشخص کنند.
وی خاطرنشان کرد: برخی گله دارند و قصد دارند این گلایه خود نسبت به برخی ناکارآمدی ها در بعضی حوزه ها بخصوص حوزه اقتصادی را با نیامدن پای صندوق رأی نشان دهند که بطور قطع این روش درستی نیست و باید نسبت به سرنوشت خود توجه ویژه داشته باشیم و سرنوشت ۸ سال آینده با عنایت به اینکه معمولاً دوره های ۴ ساله در کشور ما تکرار می شوند و ۸ ساله خواهند بود بنابراین باید این سرنوشت ۸ ساله را مردم مشخص کنند.
حبیب زاده در مورد مشارکت امروز مردم در انتخابات تا لحظه انتشار این خبر اظهار داشت: آن چه که می بینم در حرم عبدالعظیم حسنی مراجعات نسبتا خوب بوده و بنظر می رسد که با عنایت به اینکه در دوره های گذشته شهروندان بعد از فروکش کردن گرما حاضر می شوند برآورد ما این گونه است و این اتفاق تکرار می شود.
تبدیل تهران به شهر زیست پذیر و انسان محور را اصلی ترین اعتقاد فهرست اصلاح طلب "جمهور"
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، مجید فراهانی کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اصل مساله انتخابات یک حق است و اگر از این حق استفاده نکنیم بطور قطع دیگران از آن استفاده می نمایند و به جای ما تصمیم می گیرند. اصل قضیه حضور و مشارکت حق همگانی است که باید از آن استفاده نماییم.
فراهانی افزود: امروز حضور در شهر ری بعنوان یک شهر باستانی این پیام را به همراه دارد که فهرست جمهور به میراث باستانی و جنوب شهر تهران توجه ویژه دارد و ۲۰ درصد از بودجه شهر تهران برای کاهش فاصله طبقاتی دیده شده است.
وی تصریح کرد: بطور قطع توجه به ری و جنوب شهر تهران بعنوان قطب گردشگری تهران از مسائل مهمی است که باید توسط شورای شهر تهران مورد توجه قرار گیرد. فهرست "جمهور" اصلی ترین اعتقاد خویش را تبدیل تهران به شهر زیست پذیر و انسان محور می داند و مساله عدالت در شهر و کاهش فساد را بعنوان یکی از اصول این فهرست وضع کرده. اصول مهمی که در برنامه های اصلاح طلبان آمده و در رسانه ها تشریح شده است.
حضور شهردار تهران پای صندوق رأیبه گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، پیروز حناچی شهردار تهران، همراه پدر و مادر همسرش برای مشارکت در انتخابات۱۴۰۰ در مسجدالنبی خیابان زنجان حاضر شد.
عدم شرکت در انتخابات به نفع مسببین وضعیت موجود است
پیروز حناچی در حاشیه حضور در مسجدالنبی خیابان زنجان در گفتگو با ایسنا، درباره میزان مشارکت در انتخابات اظهار داشت: هنوز زود است که بخواهیم درباره میزان مشارکت در انتخابات اظهارنظر نماییم اما تا به اینجا حضور مردم در انتخابات خوب بوده و ما امیدواریم میزان مشارکت بالای ۵۵ یا ۶۰ درصد شود که دیگر هیچ حرف و حدیث و شبهه ای باقی نماند و کسی که رأی می آورد با رأی قاطبه مردم انتخاب گردد.
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص این که انتخابات شورای شهر چه تأثیری بر روند اداره شهر دارد، خاطرنشان کرد: طبیعتا انتخاب شورای شهر تاثیر مستقیم روی زندگی مردم دارد و مردم سلیقه خویش را با رأی دادن نشان خواهند داد.
شهردار تهران به برخی اظهارنظرها درباره عدم مشارکت ها در انتخابات اشاره نمود و اظهار داشت: بالاخره شرایط اقتصادی کشور و فشار وارد شده به مردم مشکلاتی را بوجود آورده است اما عدم شرکت در انتخابات پاسخ منطقی به این مشکلات نیست و اتفاقا عدم شرکت در انتخابات به کمک مسببین وضعیت موجود آمده و به نفع آنها است.
وی افزود: ما راهی به جز انتخابات و رأی گیری نمی شناسیم و معمولاً در تمام دنیا هم این گونه است که مردم با رأی می توانند نظر خویش را اعلام کنند و در مواردی که مردم رأی ندادند و مشارکتی ندارند حتی امکان دارد اوضاع بدتر هم شود.
شهردار تهران از مردم دعوت کرد با حضور حداکثری در انتخابات شرکت نمایند.
مردم صرف نظر از گرایش های سیاسی در انتخابات مشارکت پرشور و آگاهانه ای داشته باشند
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم دقایقی پیش در حوزه انتخابیه دبیرستان دخترانه فرزانگان، واقع در خیابان ایوانک، گل افشان جنوبی رأی خویش را به صندوق انداخت.
وی بعد از شرکت در انتخابات و انداختن رأی خود، اظهار داشت: صندوق رأی و سازوکار انتخابات نماد جمهوریت و ماحصل افزون بر یک قرن تلاش و مبارزه و خواست عمومی ایرانی ها است.
دکتر سعید نمکی اضافه کرد: مشارکت در انتخابات، علاوه بر وظیفه و مسئولیت شرعی و قانونی، احترام به این خواست تاریخی ملت بزرگ ایران و همه مجاهدت ها و خون هایی است که برای برقراری نظام جمهوری اسلامی و حفظ آن تا به امروز نثار شده است.
نمکی ابراز امیدواری کرد که مردم عزیز ایران صرف نظر از گرایش های سیاسی و مواضع و سلایق مختلف، در این انتخابات حضور و مشارکت پرشور و آگاهانه ای داشته باشند.
دقایقی پیش کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر در شعبه دریافت رأی حسینیه ارشاد جهت شرکت در انتخابات حاضر شد.


سرخ و سفید پوشان هلال احمر در کنار مردم
رییس جمعیت هلال احمر پس از شرکت در انتخابات ضمن اشاره به مشارکت خوب مردم در انتخابات، اظهار داشت: مردم می دانند قهر کردن با صندوق های رای، مشکلی حل نمی کند.
کریم همتی بعد از بازدید از حوزه دریافت رای حسینیه ارشاد در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: حضور مردم بسیار چشم گیر است به امید خدا در ساعات آینده و پس از ظهر هم شاهد مشارکت حداکثری خوهیم بود.
وی ادامه داد: مردم یکسری گلایه های نسبت به وضعیت اقتصادی و معیشتی داشتند ولی تصمیم گرفتند با صندوق رای قهر نکنند چونکه می دانند قهر کردن با صندوق های دریافت رای مشکلی حل نمی کند.
رئیس جمعیت هلال احمر بااشاره به مشارکت خوب مردم در انتخابات، اظهار داشت: ما هم از همه همراهان جمعیت هلا احمر همچون دو میلیون نفر جوان و داوطلب خواهش کردیم حضور قابل ملاحظه ای در پای صندوق های رای داشته باشند و این پیام را بدهند که سرخ و سفیدپوشان هلال احمر در کنار مردم هستند.
استقرار بیشتر از ۱۷ هزار نیروی پلیس در شعب دریافت رأی تهرانبه گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز ضمن حضور در حوزه دریافت رأی حسینیه ارشاد از روند برگزاری انتخابات در این عرصه بازدید کرد و از استقرار بیشتر از ۱۷ هزار نیرو در شعب دریافت رای پایتخت اطلاع داد.
سردار حسین رحیمی بعد از بازدید از روند برگزاری انتخابات در حوزه دریافت رأی حسینیه ارشاد و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ساعت ۶ بامداد استقرار کامل همکاران من در ۴۶۰۰ حوزه دریافت آراء در تهران، شمیران و شهر رأی شاهد بودیم.
وی بیان نمود: مدت هاست درحال برنامه ریزی در این عرصه هستیم بالغ بر ۱۷ هزار نیرو در شعب مستقر شدند، تا این لحظه که با شما صحبت می کنم از آغاز بامداد از شعبات زیادی بازدید داشتیم و به لطف خدا کوچکترین مساله امنیتی نداشتیم.
سردار رحیمی افزود: الحمدالله حضور گسترده ای شکل گرفت و آمادگی کامل و ۱۰۰ درصدی داریم تا ادامه روند رأی گیری با امنیت کامل انتظامی امنیتی و ترافیکی دنبال شود.
فهرست مدارس مناسب سازی شده ویژه دریافت رأی معلولان در تهران
مدیر کل بهزیستی استان تهران ضمن اشاره به مدارس مناسب سازی شده ویژه معلولام برای دریافت رای در استان اظهار داشت: این مدارس اعلام شده، به صورت صد درصدی مناسب سازی شده اند.
امین شاهرخی در گفت و گو با ایسنا، در این باره بیان نمود: با توجه به این که یکی از قوانین بالادستی و حاکمیتی این است که فضاهای شهری باید مناسب سازی شده باشد و بهزیستی هم یکی از متولیان برای این امر است و به سبب این که انتخابات بسیار اهمیت دارد، پیش از آغاز فرایند انتخابات سعی کردیم که با هماهنگی شورای انتخابات و وزارت کشور مکانهایی که برای رفت و آمد معلولان اختصاص داده شده را مناسب سازی نماییم.
وی افزود: به همین جهت سازمان بهزیستی از مدت ها پیش به جهت اینکه معلولان به سادگی بتوانند برای رای دادن در محل حاضر شوند، با در نظر گرفتن این مورد برای مناسب سازی سعی کردیم.
مدیرکل بهزیستی استان تهران ضمن اشاره به اسامی مدارس مناسب سازی شده برای دریافت رای اظهار داشت: این مدارس اعلام شده، به صورت صد درصدی مناسب سازی شده اند.
به قول وی در مناسب سازی مدارس، به مواردی از قبیل رمپ، آسانسور و محل های رفت و آمد معلولان توجه شده است.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان برای رأی گیری به همراه خانواده اش در امامزاده علی اکبر چیذر، رأی خویش را به صندوق انداخت.
صندوق سیار ویژه بیماران کرونایی بیمارستان ها/ وضعیت رعایت پروتکل ها در شُعب دریافت رای
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن اشاره به وضعیت رعایت پروتکلهای بهداشتی در شعب دریافت رای، از اختصاص صندوق رای سیار جهت مشارکت و رای دادن بیماران کرونایی بستری در بیمارستان ها اطلاع داد.
دکتر علیرضا رییسی در گفتگو با ایسنا، گفت: افرادی که بیمار مبتلا به کرونا بوده و در بیمارستان بستری هستند، وزارت کشور برایشان صندوق سیار می برد و در همانجا از آنها دریافت رأی می کند.
وی ادامه داد: همینطور یکسری شُعب هم با همکاری وزارت کشور انتخاب شده اند که فهرست آن در اختیار وزارت کشور است و امروز هم خواستیم که یکبار دیگر این شعب را اعلام کنند که این شعب مخصوص بیماران مبتلا به کرونا است.
رییسی افزود: این مورد دو خاصیت دارد؛ یکی این که بیماران مبتلا به کرونا که برای رای دادن رجوع می کنند، با سایر افراد سالم در یکجا نخواهند بود و دوم این که امکان مشارکت و رای دادن برای بیماران مبتلا به کرونا فراهم می شود.
وی درباره وضعیت رعایت پروتکل ها در حوزه های انتخابیه، ضمن اشاره به مشارکت خوب مردم در انتخابات، اظهار داشت: هم اکنون خوشبختانه وضعیت رعایت پروتکلهای بهداشتی خیلی خوب است. تابحال طبق گزارشاتی که به ما رسیده است، به جز یکی دو تا از شهرها که به صورت موقت مقداری تجمع ایجاد شده، بود، حالا وضعیت خوب است.
رییسی اظهار داشت: تمام تمهیداتی که وزارت بهداشت اعلام نموده بود، شامل حضور ناظر بهداشتی و... کاملا انجام شده است.
قدردانی فرمانده ناجا از حضور با بصیرت مردم برای مشارکت حداکثری
فرمانده نیروی انتظامی با حضور در مسجد مالک اشتر ستاد ناجا رأی خویش را داخل صندوق انداخت.
سردار "حسین اشتری" فرمانده نیروی انتظامی با حضور در مسجد مالک اشتر ستاد فرماندهی ناجا در انتخابات شرکت و رأی خویش را داخل صندوق دریافت رأی انداخت.
وی در حاشیه مشارکت در انتخابات در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس عنوان کرد: خداوند را شاکریم که توفیق حاصل شد در انتخابات شرکت نماییم و رأی خویش را داخل صندوق دریافت رأی بیاندازیم.
فرمانده نیروی انتظامی بیان نمود: بحمدالله مردم به خوبی درحال انجام تکلیف خود یعنی شرکت در انتخابات هستند و از همان ساعات اولیه دریافت رأی حضور پرشور و با بصیرت خویش را به معرض نمایش گذاشته اند.
سردار اشتری ضمن اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) افزود: ان شاءالله این انتخابات مایه خیر و برکت برای کشور و مردم خواهد بود و باعث یأس و ناامیدی دشمن خواهد شد.
این مقام ارشد انتظامی با قدردانی از مردم عزیز ایران اسلامی خاطرنشان کرد: از مردم عزیز به خاطر این حضور پرشور و شعور خود تابحال قدردانی می کنم و ان شاءالله کسانی که تابحال اقدام نکرده اند، هرچه سریعتر با حضور در شعب دریافت رأی و انتخاب کاندیدای مورد نظر خود مشارکت نمایند.
وی با اشاره به اینکه ان شاءالله انتخابات و انتخاب فرد اصلح سبب پیشرفت و آبادانی روز افزون کشور شود، اظهار داشت: ان شاءالله اثرات این انتخابات در آینده سبب پیشرفت و شکوفایی کشور می شود.استقرار صندوق رأی سیار در مرکز اورژانس کشور و مشارکت تکنسین ها در انتخابات
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، با حضور شعبه دریافت رای سیار رو به روی سازمان اورژانس کشور تعدادی از تکنسین و دیسپچ های اورژانس در این محل رأی دادند.
استقرار شعب سیار دریافت رأی در مقابل سازمان اورژانس کشور، با مشارکت تعدادی از تکنسین و دیسپچ های اورژانس در انتخابات همراه بود.
معاون فنی و عملیاتی مرکز اورژانس تهران اظهار داشت: با عنایت به حجم مأموریت ها، اورژانس تهران نیازمند نگاه ویژه تر در جذب نیروی انسانی و اعتبارات است.
دکتر حسن حسینی زاده بااشاره به استقرار صندوق رای سیار در مقابل سازمان اورژانس کشور و مشارکت تکنسین های اورژانس در انتخابات، درباره مطالبات از دولت سیزدهم به ایسنا اظهار نمود: اورژانس پیش بیمارستانی خط مقدم رسیدگی به بیماران و مصدومان حوادث است.
وی با اعلان اینکه در تهران بیشترین تعداد مأموریت را نسبت به کل کشور داریم اظهار داشت: حدودا میتوان اظهار داشت که یک چهارم مأموریت کل کشور را اورژانس تهران پوشش می دهد. با اورژانس تهران حدود ۱۲ هزار تماس گرفته می شود که حدود چهار هزار و پانصد تا ۵ هزار از آن عملیاتی می شود.
معاون اورژانس تهران افزود: در این دولت خدمات خوبی به اورژانس داده شد و اعتبارات خوبی تعلق گرفت، اما باز جوابگو نیست.
وی ضمن اشاره به موقعیت شهر تهران اظهار داشت: باید به اورژانس تهران نگاه ویژه تری داشته باشیم. وضعیت بدی نداریم اما در زمینه بودجه و اعتبارات انتظارات بیشتری داریم.
وی با اعلان اینکه مهم ترین دغدغه اورژانس، نیروی انسانی است اظهار داشت: با عنایت به تعداد مأموریت احتیاج به جذب نیروی بیشتری داریم که متناسب با تعداد مأموریت ها باشد.
حسینی زاده اظهار نمود: یکی از راهکار ها برای کاهش مدت زمان رسیدن اورژانس هم افزایش تعداد نیروی انسانی است.
برگزاری انتخابات استان تهران با ۲۰۰ هزار نفر عوامل اجرایی/ برای ثبت حماسه حضور مردم آمادگی کامل
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، غلامرضا عباس پاشا در جمع خبرنگاران در ستاد انتخابات استان تهران ضمن اشاره به اهمیت انتخابات عنوان کرد: امروز روز سرنوشت ساز و تجلی اراده ملت ایران است.
وی با تقدیر از صدا و سیما و خبرنگاران که لحظه لحظه انتخابات و رأی مردم را رصد می کنند، اضافه کرد: از یک سال پیش تمهیدات لازم اندیشیده شده و ۲۰۰ هزار عوامل اجرایی در سطح استان تهران داریم.
رئیس کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات استان تهران ضمن اشاره به حضور عوامل اجرایی، نظارتی و بهداشتی در شعب دریافت رأی اظهار داشت: پشتیبانی های لازم برای برگزاری انتخابات انجام شده در این راستا همچون برق ژنراتورها مورد توجه قرار گرفته، اورژانس و سایر دستگاه ها در آمادگی کامل برای برگزاری مطلوب انتخابات هستند.
دکتر علیرضا رییسی- سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و معاون بهداشت وزارت بهداشت هم دقایقی پیش با حضور در بخشداری رودبار قصران شمیرانات رأی خویش را به صندوق انداخت.پاکسازی تهران از تبلیغات انتخاباتی بعد از آخر رأی گیری
پیروز حناچی در گفتگو با ایسنا، درباره پاکسازی شهر تهران از تبلیغات انتخاباتی اظهار داشت: یکی از کارهایی که شهرداری تهران انجام می دهد جمع کردن تبلیغات است و بنا بر این هم از امشب و بعد از اعلام آخر رأی گیری از جانب ستاد انتخابات کشور نسبت به پاکسازی شهر از این تبلیغات اقدام خواهیم کرد.
وی افزود: البته سال جاری تعداد تبلیغات در مقایسه با دوره های دیگر کمتر بود که انجام تبلیغات در فضای مجازی، افزایش قیمت چاپ و هزینه های تبلیغات در آن موثر بود.
شهردار تهران درباره دیگر اقدامات شهرداری برای انتخابات هم اظهار داشت: شهرداری تهران تبلیغات وسیعی را در سطح شهر تهران و برای دعوت مردم به انتخابات انجام داد. همینطور بیشتر از ۲۰۰۰ سازه تبلیغاتی موقت به منظور تبلیغات نامزدهای در مناطق ۲۲ گانه تهران نصب گردید.
توصیه معاون روحانی به رئیس جمهور آینده
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار بعد از انداختن رای خود به صندوق در حسینیه جماران در جمع خبرنگاران اظهار نمود: سفارش من به رئیس جمهور آینده این است که وارد دسته بندی ها وجناح بازی های سیاسی نشود و رئیس جمهور همه ایران باشد. این انتخابات با دشواری زیادی همراه می باشد و متاسفانه در مورد مشارکت مردم و نرخ مشارکت شان نگرانی های زیادی وجود دارد، رئیس جمهوری که انتخاب می شود باید رئیس جمهور آنهایی که رای نداده اند و به هر علتی پای صندوق رای نیامدند باشد، یعنی رئیس جمهور همه مردم ایران با همه سلایق و مذاهب و دیدگاه های فکری و فرهنگی و این نخستین مساله است، رئیس جمهور آینده باید پاسخگوی همه مردم باشد وکشور را به درستی اداره کند.
وی افزود: عمل به وعده ها بسیار مهم می باشد زمان کاندیداتوری و تبلیغات افراد وعده های زیادی می دهند که باید شرایط کشور را در نظر بگیرند. در دولت یازدهم و دوازدهم در سخت ترین شرایط دوران تاریخ معاصر روحانی توانست سکان کشور را به سمتی ببرد که نه فروپاشی کشور و نه فروپاشی اقتصادی اتفاق افتد و کشور توانست به سمتی حرکت نماید که در سال پایانی با وجود تحریم جنگ اقتصادی و کرونا۳/۶ درصد رشد اقتصادی را به ثمر برساند، رئیس جمهور بعدی هم باید همین مسیر را ادامه دهد.
ابتکار اظهار داشت: رئیس جمهور بعدی باید در سختی ها و دشواری ها و بی انصافی ها کار خویش را با قدرت انجام دهد وکار خویش را پیش ببرد و واردجناح بازی های سیاسی نشود و تیم خویش را از افراد خاص انتخاب نکند، چونکه رئیس جمهور های موفق از زمان رهبری تا روحانی افرادی بودند که تیم خویش را از تمام جناح ها و افراد پاکدامن انتخاب کردند و به سلیقه خاص و جریان خاصی نگاه نشده است.
این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار داشت: رئیس جمهور بعدی نباید وارد انتقام گیری شود، چونکه خیلی ها لحظه شماری می کنند که انتقام بگیرند انتقام گرفتن نه اخلاق پیامبر است و نه اخلاق دینی، رئیس جمهور باید سعه صدر داشته باشد و با همه کار کند تا سکان کشور را به سمت تعالی و پیشرفت ببرد.
وی تصریح کرد: وارد شدن به این موضوعات و تنش ها فقط دوگانگی به وجود می آورد امیدوارم رئیس جمهور آینده این خط مشی را دنبال نکند، سفارش می کنم مردم به جنبه های تبلیغاتی گوش نکنند، چونکه طی چند سال گذشته تلاش شده، گفته شود همه مشکلات در رای مردم است و گفته شد که مردم انتخاب اشتباه داشته اند و تلاش شد بگونه ای وانمود شود که آثار تحریم و ترامپ و جنگ اقتصادی و کرونا در مشکلات تاثیری ندارد.
رأی می دهم تا بگویم برای رای من تعیین تکلیف نکنید
معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری همینطور در حساب توییتری خود نوشت: " این رأی من است، نه کسی می تواند وادارم کند به رأی دادن و نه کسی می تواند این رأی را از من بگیرد. برای بهره مندی از این حق می ایستم که بیگانه و استبداد از آن می ترسند."
وی ادامه داد: " رأی می دهم تا بگویم برای رأی من تعیین تکلیف نکنید."
همه پای صندوق رأی بیایند/اولویت کوتاه مدت دولت آینده رسیدگی به وضعیت محرومان باشد
سید مرتضی بختیاری در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به وضعیت مشارکت مردم در انتخابات امروز، اظهار داشت: بر مبنای آخرین خبرهایی که داشته ایم تا این لحظه در مقایسه با انتخابات قبلی مردم جلوتر هستند و این نقطه قوتی است. در عین این که در بعضی از شعب دریافت رأی، نیم ساعت اول اختلالاتی از نظر سیستم وجود داشت، اما هم اکنون همه این موارد برطرف شده و هم اکنون کار روی روال عادی قرار گرفته است. البته انتخابات های گذشته هم نشان داده است که در پس از ظهر حضور پای صندوق های رای شلوغ تر می شود. امیدواریم که اتفاق مبارکی که باید با حضور گسترده مردم رخ دهد، اتفاق افتد و ان شاءالله این آراء قدرت رئیس جمهور آینده خواهد بود.
وی ادامه داد: چند شب پیش مقام معظم رهبری نکته ای را فرمودند که همانگونه که همه پای تشییع پیکر شهید دل ها، سردار شهید حاج قاسم همه شامل همه جریان های سیاسی، همه نیروها و... حضور داشتند، انتظار می رود که در صندوق های رأی سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری هم تمام اقشار، تفکرها، همه جناح ها و... حضور فعال داشته باشند و عزت جمهوری اسلامی ایران را بار دیگر برای ایران اسلامی به دنیا ثابت کنند.
بختیاری درباره مهم ترین اولویت رئیس جمهور آینده و سفارش اش به دولت سیزدهم، اظهار داشت: مهم ترین اولویت برای دولت آینده جمع آوری دیدگاه ها و نقطه نظراتی است که طی چند هفته اخیر، مردم در رسانه های مختلف اعلام نمودند و انتظارات شان را از ریاست جمهوری آینده خواستند و در عین حال وعده هایی که خود رئیس جمهور داده است که باید این موارد را دسته بندی کنند. باید اولویت را به برنامه های گره گشایی از کار نیازمندان و مناطق محروم بگذارند. این نکته بسیار مهمی است. واقعا کار روی مناطق محروم، محرومان و جامعه هدف نهادهای حمایتی، از نظر مسائل اقتصادی، بسیار مهم می باشد و باید اولویت را به این موضوعات داده و در عین حال از کارهای اصلی هم غافل نمانند.
وی تصریح کرد: ازاین رو اولویت اول در کوتاه مدت باید رسیدگی به وضعیت نیازمندان و محرومان باشد.
بختیاری خطاب به مردم هم اظهار داشت: درخواستم از همه عزیزان چه در روستاها، چه در بخش ها، چه در شهرستان ها و استان ها و از همه جریانات، این است که در فرصتی که برای دریافت رأی مانده است، پای صحنه بیایند. هرچه حضور ما قوی تر باشد، اقتدارمان در دنیا بیشتر است و حق مان را بیشتر می توانیم مطالبه نماییم. ازاین رو استدعا دارم که دست همه را بگیرند، حتی کسانی که فکر می کنند به آنها بی مهری شده، با صندوق ها قهر نکنند، پای صندوق های رأی بیایند، با کشور خودشان قهر نکنند، همه جناح ها، همه پای کار بیایند تا ان شاءالله یک انتخابات شکوهمند و بی نظیری داشته باشیم.
مردم برای حفظ جمهوریت به صحنه بیایند
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، الهام فخاری بعد از انداختن آرای خود به صندوق در حسینه ارشاد از مردم خواست که برای حفظ جمهوریت به صحنه بیایند و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نهاد انتخابات دستاورد جمهور مردم است. دستاوردی که از از مشروطه تا امروز با تمام فراز و نشیب هایی که داشته حفظ شده و متعلق به مردم است.
وی با اعلان اینکه مردم باید با حضور خود از نهاد انتخابات در مقابل ناملایمات محافظت کنند، خاطرنشان کرد: از تمام افرادی که هنوز تصمیم نگرفته اند یا جهت شرکت در انتخابات مردد هستند، دعوت می کنم که به صحنه بیایند و کمک کنند تا جمهوریت در ایران زنده، پایدار و برقرار بماند.
فخاری درباره میزان مشارکت و حضور مردم هم اظهار داشت: برای ارزیابی میزان مشارکت باید تا آخر ساعات رأی گیری صبر کرد بخصوص آنکه با عنایت به گرمای هوا خیلی از مردم در ساعات خنکی هوا در پای صندوق حاضر می شوند. با این وجود مردم باید بدانند که هر چه میزان مشارکتشان بالاتر باشد، افرادی در انتخابات برگزیده خواهند شد که به رأی و نظر اکثریت جامعه نزدیک تر هستند.
عضو شورای شهر تهران درباره انتخابات شوراهای شهر هم اظهار داشت: انتخابات شوراها تأثیر مستقیم بر زندگی و معیشت مردم دارد و درخواست من از مردم این است که این انتخابات را هم همچون انتخابات ریاست جمهوری جدی گرفته و به ۲۱ نفر رأی کامل بدهند.
اظهار داشت: نهاد انتخابات دستاورد جمهور مردم است. دستاوردی که از از مشروطه تا امروز با تمام فراز و نشیب هایی که داشته حفظ شده و متعلق به مردم است.
وی با اعلان اینکه مردم باید با حضور خود از نهاد انتخابات در مقابل ناملایمات محافظت کنند، خاطرنشان کرد: از تمام افرادی که هنوز تصمیم نگرفته اند یا جهت شرکت در انتخابات مردد هستند، دعوت می کنم که به صحنه بیایند و کمک کنند تا جمهوریت در ایران زنده، پایدار و برقرار بماند.
فخاری درباره میزان مشارکت و حضور مردم هم اظهار داشت: برای ارزیابی میزان مشارکت باید تا آخر ساعات رأی گیری صبر کرد بخصوص آنکه با عنایت به گرمای هوا خیلی از مردم در ساعات خنکی هوا در پای صندوق حاضر می شوند. با این وجود مردم باید بدانند که هر چه میزان مشارکتشان بالاتر باشد، افرادی در انتخابات برگزیده خواهند شد که به رأی و نظر اکثریت جامعه نزدیک تر هستند.
عضو شورای شهر تهران درباره انتخابات شوراهای شهر هم اظهار داشت: انتخابات شوراها تأثیر مستقیم بر زندگی و معیشت مردم دارد و درخواست من از مردم این است که این انتخابات را هم همچون انتخابات ریاست جمهوری جدی گرفته و به ۲۱ نفر رأی کامل بدهند.
رییس شورای شهر تهران آرای خویش را به صندوق انداخت
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، قبل از ظهر امروز محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با حضور در مسجد اقدسیه آرای خویش را به صندوق انداخت.
هاشمی که تحت تأثیر حادثه چند روز پیش گرفتار صدمه دیدگی از ناحیه دست شده بود، مردم را به مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر دعوت کرد و اظهار داشت: از همه مردم می خواهم که انتخابات را جدی گرفته و حضور مؤثری در آن داشته باشند.


دکتر پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور با حضور در شعبه دریافت رأی در بیمارستان خاتم الانبیا در انتخابات شرکت کرد.


نباید با صندوق رأی قهر کرد
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محمدجواد حق شناس بعد از انداختن آرای خود به صندوق رأی در حسنیه جماران اظهار داشت: حضور در پای صندوق رأی حقیقتا دفاع از نفس انتخاب و دفاع از حق انتخاب و انتخاب کردن است. ازاین رو نباید با صندوق رأی قهر کرد و اجازه داد تا عده ای که به رأی و حق انتخاب مردم اعتقادی ندارند، آنرا به مسلخ برده و از صندوق های رأی ناامید کنند.
وی با اعلان اینکه در این انتخابات جای بعضی از نامزدهایی که ردصلاحیت شدند، خالی است، از رویکرد شورای نگهبان در مورد انتخابات انتقاد نمود و همینطور درباره روند انتخابات شوراهای شهر هم اظهار داشت: هیات نظارت مجلس شورای اسلامی هم در رفتاری عجیب، خیلی از کاندیداهای انتخابات شورای شهر را از حضور در عرصه محروم کرد که این مورد هم جای تاسف دارد.
وی افزود: با وجود تمام این موارد امروز جای گلایه نیست، همه باید به پای صندوق های رأی آمده و دیگران را هم تشویق به حضور در انتخابات کنند تا ان شاءالله جریانی که هدفش به حاشیه بردن نهاد انتخابات است به قصد خود نرسد.
حق شناس با تکیه بر این که مهم ترین دستاورد جمهوری اسلامی ایران، انتخابات و حق تعیین سرنوشت است، اظهار داشت: امروز باید از جمهوریت نظام مراقبت نماییم. از مردم دعوت می کنم که تا ساعات آخر رای گیری دیگران را به حضور در انتخابات و مشارکت دعوت کنند و هر نفر دستکم ده رأی را ایجاد نماید تا در نهایت افرادی در شوراهای شهر و ریاست جمهوری انتخاب شوند که نزدیکی بیشتری با افکار و عقاید مردم دارند.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، علی اعطا سخنگوی شورای شهر پنجم در حسینه جماران جهت شرکت در انتخابات حضور یافت.


تحویل شناسنامه و استعلام شماره ملی برای متقاضیان در روز انتخابات
ریاست سازمان ثبت احوال کشور و هیئت همراه از نحوه خدمات دهی مناطق ثبت احوال و دفاتر پیشخوان در روز برگزاری انتخابات بازدید کردند.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، بر مبنای پیگیری خبرنگار ایسنا سازمان ثبت احوال اعلام نمود که ادارات این سازمان از روز گذشته تا امروز ۲۸ خرداد روز انتخابات به صورت اضطراری و برای تسهیل خدمات رسانی به شهروندان دایر هستند و برای صدور و تحویل شناسنامه المثنی و هم پاسخگویی به استعلام شماره ملی توسط شهروندان متقاضی خدمات عرضه می می دهند.
در بازدید امروز جمعه حمید درخشان نیا معاون وزیر کشور همراه با معاونین، مشاورین، مدیران کل ستادی و هم مدیرکل ثبت احوال استان تهران همزمان با برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بر نحوه انجام وظیفه همکاران سازمان و کارکنان دفاتر پیشخوان در زمینه دریافت درخواست، تحویل شناسنامه المثنی و هم پاسخگویی به استعلام شماره ملی توسط شهروندان متقاضی نظارت به عمل آمد.
بر مبنای اعلام دفتر روابط عمومی و همکاریهای بین الملل ثبت احوال طبق مشاهدات به عمل آمده بیشترین موارد درخواست متقاضیان را همین استعلام شماره ملی تشکیل می دهد که در اسرع زمان به آن پاسخ داده می شود


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران دقایقی قبل هم با حضور در مسجد لرزاده خیابان خراسان رأی خویش را به صندوق انداخت.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست با حضور در حسینیه ارشاد، آرای خود در انتخابات ۱۴۰۰ را به صندوق انداخت.ادامه دارد...


1400/03/28
20:53:23
5.0 / 5
233
تگهای خبر: آموزش , پایتخت , تبلیغات , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری