معاون سازمان حج:

ایران برای حج آماده بود

ایران برای حج آماده بود

معاون سازمان حج و زیارت با اشاره به تصمیم عربستان درباره منتفی شدن حضور حجاج کشورهای اسلامی در حج تمتع 1400 برای دومین سال، اظهار داشت: سازمان حج و زیارت آمادگی کامل برای اعزام حجاج ایرانی متناسب با پروتکلهای تدوین شده و با لحاظ تامین سلامتی حجاج را داشت اما میسر نشد.


به گزارش فقط سفر به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، اکبر رضایی تصریح کرد: وزارت حج و عمره عربستان روز دوم ذی القعده (کمتر از یک ماه تا موسم حج) اعلام نمود حج امسال همانند سال قبل فقط با حضور حجاج داخل و افراد مقیم داخل عربستان و با سقف مشخص برگزار می گردد.
او با اشاره به اینکه سازمان حج و زیارت برمبنای وظیفه ذاتی خود برنامه ریزی های لازم برای اعزام زوار در حج ۱۴۰۰ را انجام داده بود، اظهار داشت: تمام اقدامات مهم همانند تدوین دستورالعمل ها، آمادگی سامانه ها، تدوین پروتکلهای بهداشتی، هماهنگی ها با وزارت بهداشت برای واکسیناسیون حجاج و... انجام گرفته بود و برای تمام سناریوهای مربوط به اعزام حجاج از ایران، آمادگی کامل داشتیم.
معاون حج و عمره سازمام حج و زیارت اظهار نمود: با توجه به این که خیلی از کشورهای اسلامی واکسیناسیون خودرا آغاز نموده اند و از سویی شرط ورود به عربستان نیز در اختیار داشتن تست منفی کرونا، انجام واکسیناسیون، شرط سنی و ارائه گواهی سلامت جسمانی بود، انتظار می رفت حج امسال با حضور برخی از حجاج کشورهای اسلامی برگزار شود، اما متاسفانه این مهم میسر نشد و تصمیم وزارت حج و عمره عربستان همانند سال قبل اجرا می گردد و حجاج کشورهای اسلامی از حضور در سرزمین وحی و انجام این فریضه شرعی محروم شدند.
عربستان بعد از ماه ها تعلل، در صورتیکه مدت زیادی از اعلام شرایط ورود به حج برای کشورهای اسلامی نگذشته بود، آگاهی داد مراسم حج امسال به سبب نگرانی های ناشی از همه گیری ویروس کرونا به ۶۰هزار زائر واکسینه شده مقیم این کشور محدود خواهد شد. سال قبل نیز حج بدون حضور زوار کشورهای اسلامی با جمعیتی بیش از ۱۰ هزار نفر از افراد مقیم در این کشور، انجام شد.1400/03/26
22:32:58
5.0 / 5
642
تگهای خبر: زیارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری