رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خبر داد:

اختتام مرمت آب انبار مسجد میر بروجرد

اختتام مرمت آب انبار مسجد میر بروجرد

فقط سفر: لرستان رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد از اختتام مرمت آب انبار مسجد میر شهرستان آگاهی داد.


حجت اله یارمحمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بعد از یک دوره طولانی توقف، فصل دیگری از مرمت آب انبار مسجد میر به انتها رسید.
وی اشاره کرد: به سبب عدم تامین منابع مالی بعد از دو دوره مرمت و بازآفرینی این عنصر باارزش تاریخی فصل جدیدی از مرمت که شامل، ادامه مرمت و باززنده سازی طاق و تویزه های فروریخته سقف آب انبار، مرمت و تکمیل بام این بنا بوسیله پیمانکار ذیصلاح در مرحله اجرا گذاشته شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد اشاره کرد: آب انبار گذر مسجد میر بروجرد تنها آب انبار منفرد باقیمانده از این دسته از عناصر تاریخی است که مربوط به دوران قاجاریه و با شماره ۲۰۷۴ در لیست آثار ملی به ثبت رسیده است.
یارمحمدی افزود: کار مرمت بناهای تاریخی کاری مستمر بوده و برمبنای اولویت بناهای در معرض خطر عملیات نجات بخشی و استواری بخشی آنها ادامه دارد.
وی بیان کرد: مرمت و نگهداری از بناهای تاریخی بر عهده سازمان میراث فرهنگی است و برمبنای اولویت بناهایی دارای موقعیت اضطراری بهسازی و بازسازی می شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد مجموع آثار تاریخی شناسایی شده شهرستان را ۴۰۰ اثر عنوان نمود و اضافه کرد: تا حالا ۲۰۰ اثر تاریخی این شهرستان ثبت ملی شده است.
یارمحمدی اظهار نمود: تا حالا در بروجرد دو میراث معنوی و یک میراث طبیعی ثبت شده است.
منبع:

1400/03/25
23:09:30
5.0 / 5
370
تگهای خبر: ثبت , شهر , صنایع دستی , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری