افشین حبیب زاده مطرح كرد:

شورای شهر پنجم جلوی تخریب باغات را گرفت و املاك واگذار شده را به مردم برگرداند

شورای شهر پنجم جلوی تخریب باغات را گرفت و املاك واگذار شده را به مردم برگرداند

به گزارش فقط سفر رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران پیشگیری از نابودی باغات و بازگشت املاک واگذار شده به مردم را دو دستاورد مهم شورای شهر پنجم اعلام نمود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، افشین حبیب زاده در همایش انتخاباتی اصلاح طلبان برای انتخابات شورای شهر ششم که پنجشنبه شب با حضور علیرضا محجوب، محسن هاشمی و برخی از اعضای فعلی و کاندیداهای انتخابات شورای شهر تهران در باشگاه ورزشی دارایی در تهرانپارس برگزار شد، اظهار داشت: ما بعنوان نمایندگان شورای شهر پنجم، تغییر رویکرد را وعده کردیم. ما در بررسی هایی که پیش از ورود به شورا انجام دادیم، متوجه شدیم که مشکلاتی در ارتباط با املاک، باغات، قراردادها، صدور پروانه ها و... در شهر وجود دارد و بنابراین هم بمحض ورود طرح هایی را در جهت حل این مشکلات آماده کردیم.
وی با اشاره به اینکه یکی از نخستین طرح هایی که عنوان شد موضوعات در ارتباط با باغات بود، اظهار داشت: حدود چهار پنجم باغات تهران در سالهای اخیر و بخصوص ۱۴ سال قبل از بین رفته بود و تنها یک پنجم باغات باقی مانده بود. نخستین کاری که کردیم این بود که توقف صدور پروانه ساخت و ساز در باغات متوقف شود. البته مقاومت هایی در این حوزه صورت گرفت و اصرارهای زیادی شد که صدور مجوز به همان ترتیب گذشته ادامه پیدا کند، اما ما اجازه تخریب باغات را ندادیم و مقاومت کردیم.
حبیب زاده افزود: در گذشته ۳۰ درصد سطح اشغال مجوز در ارتباط با ساخت و ساز در باغات را به ۴۵ درصد افزایش می دادند و در طبقه منفی یک که ریشه درخت در آن بود، ۸۰ درصد سطح اشغال داده بودند. معلوم نبود درخت درکجا باید ریشه کند و همین مبحث سبب نابودی باغات تهران شده بود. ما با این روند مخالفت کردیم و از شهرداری خواستیم لایحه جدیدی عرضه نماید که محقق شد.
نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران به مبحث املاک واگذار شده در دوره قبلی شهرداری تهران اشاره نمود و اظهار داشت: در مورد املاک وعده دادیم و بمحض ورود به آن پرداختیم. در بررسی ها فهمیدیم که بخش قابل توجهی از املاک شهرداری به غیر واگذار شده است. آماری را جمع آوری کردیم و متوجه شدیم بیشتر از ۳۰۰۰ ملک واگذار شده بود که حدود ۲۰۰۰ ملک به بخش های مختلف شهرداری و بیشتر از ۱۰۰۰ ملک به اقشار غیر واگذار شده بود. از تعداد بیشتر از ۱۰۰۰ ملک واگذار شده به غیر، حدود ۹۰۰ ملک در غیر از موردی که به آنها واگذار شده بود، مورد استفاده قرار گرفته بود که این یک تخلف آشکار است.
وی با اشاره به اینکه املاک واگذار شده، عموما هم املاک بزرگی بودند، اظهار داشت: از این ۹۰۰ ملک، حدود ۶۰۰ ملک را پس گرفتیم و به شهرداری برگرداندیم و برای ۳۰۰ ملک هم حکم قانونی گرفتیم و تا پیش از انتهای دوره پنجم آن ۳۰۰ ملک را هم بر می گردانیم.
این عضو شورای شهر تهران افزود: تخلف دیگر در این ماجرا این بود که تمام این املاک پیش از واگذاری باید مجوز شورا را دریافت می کردند، در حالیکه همه این ها بدون مجوز و موافقت شورای شهر وقت واگذار شده بود. هیات مدیره سازمان املاک در نقش شورا ظاهر شده و این املاک را واگذار کرده بود. مثلا در یک مورد ملکی که برای حسینه واگذار شده بود، در بررسی ها دیدیم که به مبل فروشی تبدیل گشته است.
حبیب زاده یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این دوره از شورای شهر را تشکیل فراکسیون کارگری اعلام نمود وگفت: ما مشابه فراکسیون آقای محجوب در مجلس شورای اسلامی را ایجاد کردیم و ۱۱ نفر عضو این فراکسیون شدند. در این فراکسیون همه امور در ارتباط با حقوق کارگران را مورد توجه قرار دادیم. یکی از موضوعات اصلی ما این بود که در اغلب پیمانکاری ها قانون کار رعایت نمی شد. ما شهرداری را ملزم به بخشنامه ای برای رعایت قانون کردیم و هر سازمان و شرکتی مسئول اجرا شد و ما "هم ترازی" حقوق کارگران و شهربانان وحریم بانان را اجرا کردیم.1400/03/21
11:25:16
5.0 / 5
276
تگهای خبر: شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری