اخطار قطع برق به هتل ها داده شد

اخطار قطع برق به هتل ها داده شد

فقط سفر: رئیس جامعه هتلداران ایران از اخطارِ قطع برق به هتل ها در صورت کاهش ندادن بار مصرف تا 50 درصد آگاهی داد.


جمشید حمزه زاده به ایسنا اظهار داشت: در بیشتر شهرها همچون مشهد و تهران، از جانب شرکت توزیع برق پیامی با این محتوا آمده است: «بر اساس مصوبه هیأت دولت، تمام صنایع از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ تا اختتام شهریور از ساعت ۱۲ تا ۲۱ باید با ۵۰ درصد بار مصرفی مشابه هفته اول خرداد فعالیت کنند. در صورت عدم رعایت، در تذکر اول ۲۴ ساعت و در تذکر دوم ۴۸ برق مشترک قطع خواهد شد.»
او با اشاره به غیرفعال بودن خیلی از هتل ها در دوران کرونا و کاهش سفرها، اضافه کرد: هتل چه مسافر داشته باشد، چه نداشته باشد، به هر حال مصرف برق ثابتی دارد و اساسا کاهش بار مصرف باتوجه به تجهیزات مورد استفاده، صددرصد مشکل به وجود می آورد. هتل های بزرگ نیز باتوجه به داشتن فضاهای عمومی گسترده و مصرف برق بالا اساسا بیشتر لطمه می بینند و هتل های کوچک باتوجه به خساراتی که متحمل می شوند، حتما رو به تعطیلی خواهند رفت. همه مراکز که مجهز به ژنراتور برق نیستند.
حمزه زاده اظهار داشت: اگر این دستور اجرا شود، در وضع موجود هزینه هتل ها باز هم افزوده می شود، چنین اقدامی به هیچ وجه در امتداد پشتیبانی از صنعت هتلداری نیست. متاسفانه بجای حمایت، شاهد تحمیل هزینه های بیشتر از طرف دولت به صنعت هتلداری و گردشگری هستیم.
قبل تر، به دنبال قطعی گسترده برق، صدای اعتراض صاحبان صنایع و تولید نسبت به زیان مالی و خسارت تحمیل شده بلند شده بود. بگفته آنها خسارت اقتصادی ناشی از قطعی برق بمراتب بیشتر از هزینه برق برای کشور است.
منبع:

1400/03/17
13:26:18
5.0 / 5
317
تگهای خبر: سفر , شهر , فضا , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری