ناصر طاهری:

وقت كشی به نفع ساكنان گذر آقانجفی نیست

وقت كشی به نفع ساكنان گذر آقانجفی نیست

فقط سفر: اصفهان معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، معتقد می باشد که داوری طرح های ساماندهی گذر آقانجفی از ابتدا مراحل درستی را طی نکرده و باتوجه به شفاف بودن مصوبه ی شورای عالی درباره ی خاصیت های طرح مطلوب، باید هر چه سریع تر تکلیف ساماندهی این گذر روشن شود.ناصر طاهری به ایسنا می گوید: شورای عالی شهرسازی و معماری، مهرماه سال قبل مصوبه ای را ابلاغ نمود که در آن قید شده بود شهرداری اصفهان باید طرح ساماندهی را با تاکید بر ایجاد و احیای فضاهای شهری پشتیبان محله و میدان نقش جهان و توجه به احیای بناها و فضاهای باارزش فرهنگی در جهت تداوم هویت تاریخی گذر، ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ مصوبه تهیه و بعد از تصویب در کمیسیون ماده پنج جهت ابلاغ به دبیرخانه شورای عالی ارائه کند.

او ادامه می دهد: طی روزهای گذشته نیز با انتشار نامه ای که اسفندماه سال ۱۳۹۹ از طرف شورای عالی شهرسازی و معماری خطاب به استاندار اصفهان ارسال شده بود، بار دیگر جزئیاتی که طرح ساماندهی باید در اسرع وقت برمبنای آن تهیه شود، در دسترس عموم قرار گرفت.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان خاطر نشان می کند: شهرداری اصفهان اردیبهشت ماه سال جاری طرح های برگزیده ی داوری خودرا به راه و شهرسازی اصفهان ارائه کرده و مسیر درست این است که این طرح ها ابتدا در کمیته ی کارشناسی این اداره کل مطرح شود، سپس در کمیسیون ماده پنج مورد بررسی قرار بگیرد و در نهایت، برای تصمیم گیری به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال شود.

طاهری می گوید: طرح پیشنهادی شهرداری اصفهان زمانی قابل قبول است که برمبنای مندرجات دو صفحه ای ابلاغیه ی شورای عالی شهرسازی و معماری باشد و تأکید این مصوبه نیز بر رویکرد مرمت شهری و بازسازی بخش های تخریب شده است.

او با تاکید بر این که از جزییات طرح سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان که رتبه ی نخست داوری کمیته ی داوری طرح های پیشنهادی ساماندهی را کسب کرده اطلاعی ندارد، توضیح می دهد: واضح است که اگر طرح پیشنهادی منطبق بر نظر شورای عالی باشد تأیید می شود و در غیر این صورت باید اشکالات آنرا رفع کرد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با اشاره به فوریتی که شورای عالی شهرسازی و معماری به کرات در مورد ساماندهی گذر خواهان رعایت آن شده بود، تصریح می کند: اداره کل راه و شهرسازی اصفهان باید پاسخگو باشد که چرا کمیته ی کارشناسی و جلسه ی کمیسیون ماده پنج جهت بررسی طرح های برگزیده تا کنون برگزار نشده است.

طاهری می افزاید: مصوبه ی شورای عالی شهرسازی و معماری خاصیت طرح مطلوب را مشخص کرده و تکلیف روشن است، بااین وجود نمی دانم این وقت کشی و رفت وبرگشت ها چه معنایی دارد.

او با اعلان اینکه داوری طرح های ارسالی از ابتدا مسیر درستی را طی نکرده بود، تاکید می کند: طرح ساماندهی گذر آقانجفی باید هر چه زودتر مسیر طبیعی خودرا طی نماید و پس از تأیید به مرحله ی اجرا برسد چون وقت کشی به نفع ساکنان بافت تاریخی میدان نقش جهان نیست.
1400/03/12
22:53:29
5.0 / 5
540
تگهای خبر: شهر , صنایع دستی , فضا , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری