مكان تاریخی مهم مكزیك در خطر

مكان تاریخی مهم مكزیك در خطر

به گزارش فقط سفر یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری و تاریخی مکزیک به علت ساخت و سازهای غیرقانونی در خطر قرار گرفته است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، در آن سوی ساختمان های هرمی شکل منطقه ای که زمانی بعنوان بزرگ ترین شهر قاره آمریکا شناخته می شد، یک پروژه ساخت و ساز غیرقانونی نگرانی هایی از ایجاد صدمات غیرقابل جبران به بقایای معابد و سایر بناهای تاریخی «تئوتیئواکان» به وجود آورده است.
مالک این بخش از زمین که ساخت و ساز در آن اکیدا ممنوع اعلام شده در دو ماه اخیر دستورات قانونی موسسه آثار باستانی مکزیک برای متوقف کردن ساخت و ساز را نادیده گرفته و باعث ایجاد انتقاد نسبت به ناتوانی در محافظت از «تئوتیئواکان»، یکی از برترین مقاصد گردشگری مکزیک شده است.
مدیر منطقه دیرینه شناسی «تئوتیئواکان» اعتقاد دارد با عنایت به عدم موفقیت پلیس در وارد شدن به این مساله میتوان نتیجه گرفت مالک این زمین از مصونیت کامل برخوردار می باشد.
پیشتر موسسه ملی تاریخ و انسان شناسی مکزیک شکایتی ضد مالک این زمین به جرم آسیب زدن به میراث تاریخی تنظیم کرده بود. این هفته اما این موسسه شواهدی از ادامه ساخت و ساز در این مکان با حضور ۶۰ کارگر را منتشر نمود.
«تئوتیئواکان» که در ۵۰ کیلومتری شمال شرقی «مکزیکو سیتی» قرار دارد زمانی محل سکونت دست کم ۱۰۰هزار نفر بوده است. معماری و هنر به کاررفته در ساخت این شهر از علل شهرت آن به حساب می آید. «تئوتیئواکان» در سال ۱۹۸۷ توسط یونسکو در لیست میراث جهانی قرار گرفت.
به قول مدیر منطقه دیرینه شناسی «تئوتیئواکان»، مسئولان سال ها برای موقف کردن ساخت و سازهای غیرقانونی که اغلب در طول شب و آخر هفته ها انجام می شوند مبارزه و کوشیده اند.
در ایام اخیر گروهی از کارشناسان برجسته هم خواهان ورود دولت به این مساله شده اند.
منبع:

1400/03/09
20:51:38
5.0 / 5
338
تگهای خبر: شهر , گردشگری , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری