درخواست عضو شورای شهر تهران برای حل مشكل غرفه داران مترو

درخواست عضو شورای شهر تهران برای حل مشكل غرفه داران مترو

به گزارش فقط سفر یک عضو شورای شهر تهران با تکیه بر این که نباید در شرایط سخت اقتصادی مشکلی بر مشکلات مردم اضافه نماییم، بر ضرورت رفع مشکل غرفه داران مترو تاکید نمود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، حجت نظری در دویست و نودو هشتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری اظهار داشت: تذکر امروز بنده، پیرامون نامه ای است که با امضای بیشتر از 60 نفر از بهره برداران واحدهای تجاری مترو به دست بنده رسیده است. حتما مستحضرید که برابر مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و هم در شرایط بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا، اختیاراتی به شهرداری تهران داده شده که همچون آن عرضه یکسری تخفیف ها و تسهیلات به مستاجرین و بهره برداران واحدها، اماکن و فضاهای تجاری، اداری، خدماتی، فرهنگی، هنری، ورزشی و تفریحی است.
وی ادامه داد: در نامه ای که به دست بنده رسید، برخی از بهره برداران واحدهای تجاری مترو گلایه هایی را از نحوه برخورد مسؤلان شرکت بهره برداری مترو مطرح و این مورد را بیان نمودند که یکسری وعده از جانب مسؤلان این شرکت در مورد تخفیف در اجاره بها به آنان داده شد که متاسفانه به هیچ یک از این وعده ها عمل نشده و در نتیجه این موارد بعضی از این افراد در آستانه ضبط ضمانتامه های بانکی قرار گرفته اند.
وی افزود: بنابراین از شرکت بهره برداری مترو و دیگر بخش های شهرداری می خواهم که نسبت به مصوبه های شورا عنایت بیشتری داشته باشند. همینطور در این مورد خاص از شرکت بهره برداری مترو می خواهم که جلسه ای مشترک با نمایندگان بهره برداران برگزار کرده و به شکل شفاف و رسانه ای به مطالبات آنان رسیدگی شود. اگر مطالبات مطرح شده از جانب این عزیزان نظیر درخواست تخفیف در اجاره بها و... با مصوبه شورای شهر تهران سازگاری دارد، لازم است اجرای مصوبه مدنظر قرار گرفته تا خدای نکرده حقی از کسی ضایع نشود. شهرداری حق ندارد از اجرای مصوبات استنکاف کند اگر هم خارج از مصوبه است باید به شکل صریح به به شهروندان و این افراد مبحث اعلام گردد.
این عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: همینطور در مواردی مانند تقاضای پیشگیری از حقوقی شدن چک ها و برگشت زدن آنها، ضبط ضمانتنامه ها، قسط بندی اقساط و عدم دریافت وجه التزام که جزو مطالبات مطرح شده از جانب این افراد بود. لازم است مبحث به دقت بررسی شده و تا جایی که مقررات اجازه می دهد با این افراد همکاری لازم صورت گیرد.
نظری اضافه کرد: هم اکنون در شرایط سخت اقتصادی قرار داریم و باید از ضبط ضمانت نامه این افراد جلوگیری نماییم. نباید در این شرایط سخت مشکلی را بر مشکلات مردم اضافه نماییم. لازم است گزارشی از اقدامات انجام شده برای حل مشکل این افراد به دفتر اینجانب ارسال شود. باید به شکل شفاف و صریح به مردم و این افراد اعلام گردد.1400/03/09
17:31:42
5.0 / 5
586
تگهای خبر: تفریح , خدمات , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری