وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

حیران آستارا می تواند به كانون گردشگری كشور تبدیل گردد

حیران آستارا می تواند به كانون گردشگری كشور تبدیل گردد

از گیلان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: حیران آستارا با عنایت به ظرفیت های بی شماری که دارد و سرمایه گذاری های صورت گرفته، می تواند به کانون گردشگری کشور تبدیل گردد.


علی اصغر مونسان، بعد از آیین افتتاح همزمان ۵۲۶ پروژه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور که به شکل تجمیعی در دهکده توریستی و گردشگری حیران بندر مرزی آستارا برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: پکیج بزرگی از پروژه های میراث فرهنگی آماده شده بود که امروز با حضور رئیس جمهور از راه ویدئوکنفرانس راه اندازی شد.
وی با اشاره به اینکه برای این پروژه ها در مجموع سرمایه گذاری ۲۵۳۷ میلیارد تومان انجام شده است، افزود: این پروژه ها در استانهای گیلان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، اردبیل و سایر استانهای کشور است.
وی ضمن اشاره به این که در دولت تدبیر و امید شاهد رشد و توسعه حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده ایم، اضافه کرد: در سال ۹۸ و پیش از آغاز شیوع ویروس کرونا، ورود ۸ میلیون و ۸۶۰ هزار توریست خارجی به کشور را داشتیم که این رقم در ابتدای دولت تدبیر و امید ۴ میلیون ۶۰۰ هزار نفر بوده است.
وی افزود: در ابتدای دولت تدبیر و امید ۲۱۹ هزار تخت اقامتی را در سرتاسر کشور داشتیم که این رقم به ۴۶۰ هزار تخت افزایش پیدا کرده است.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بخش دیگر سخنان خود به تنوع محصولات گردشگری کشور اشاره نمود و اظهار داشت: گردشگری در ایران دیگر متکی به پکیج های تاریخی و فرهنگی نیست و الان طبیعت گردی و اکوتوریسم رواج پیدا کرده است و در کنار آنها گردشگری کشاورزی، منابع آبی و معدنی هم رشد خوبی دارد.
وی با تاکید بر این که کوشیده ایم از همه توان کشور در حوزه های گردشگری استفاده نماییم، تصریح کرد: گیلان یکی از استانهای مهم کشور با ظرفیت های تاریخی، گردشگری، طبیعی و کشاورزی است.
وی توضیح داد: منطقه "حیران" در شهرستان مرزی بندر آستارا از مناطقی است که به آن اعتقاد دارم می تواند به کانون گردشگری کشور تبدیل گردد.
وی ضمن اشاره به این که اتفاقات خوبی در حوزه گردشگری این منطقه افتاده است، خاطرنشان کرد: با همکاری استانهای گیلان و اردبیل می توانیم آینده بهتری را در این منطقه برای توسعه ظرفیت های گردشگری رقم بزنیم.
مونسان، با اشاره به اینکه روستای "حیران" به لحاظ طبیعی و محیطی بی نظیر است، خاطرنشان کرد: در اقصی نقاط جهان و کشور کمتر منطقه ای با چنین خصوصیت هایی داریم و باید به روی توسعه آن تلاش نماییم.
وی با تاکید بر این که همین هتل پنج ستاره نقش بسیار زیادی را در افزایش ظرفیت های گردشگری منطقه دارد، اضافه کرد: تلاش می نماییم تا تورهای گردشگری کشور را که علاقمند به حضور در طبیعت هستند به سمت این منطقه هدایت نماییم.
وی در بخش پایانی سخنان خود ضمن اشاره به این که در گیلان امروز حدود ۲۵۰ پروژه در حال اجرا می باشد، خاطرنشان کرد: با بهره برداری از آنها ۱۱ هزار و ۶۰۰ تخت جدید به مجموعه تخت های اقامتی استان افزوده خواهد شد و رقم گذشته را به ۳۹ هزار تخت بالا می برد که جهش خوبی در این حوزه است.1400/03/07
15:29:20
5.0 / 5
597
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری