وجود دومین بافت غنی تاریخی استان سمنان در میامی

وجود دومین بافت غنی تاریخی استان سمنان در میامی

به گزارش فقط سفر سمنان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان اظهار داشت: پس از بافت تاریخی سمنان، غنی ترین بافت مربوط به شهرستان میامی است و این شهرستان دارای دومین بافت غنی استان است.


حمیدرضا دوست محمدی در نشست هم اندیشی و مراسم تجلیل از فعالان حوزه میراث فرهنگی، میراث بانان و حافظان میراث فرهنگی شهرستان میامی، اظهار نمود: بافت تاریخی میامی، هویت دارد و طبیعت واقع در بافت تاریخی میامی، کم نظیر است.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان اضافه کرد: بیشترین اعتبار بافت های تاریخی استان به میامی اختصاص یافته است.
وی با اعلان اینکه میراث فرهنگی به تنهایی متولی بافت و مرمت نیست، اشاره کرد: جامعه محلی، شهرداری ها و انجمن های مردم نهاد می توانند دراین زمینه نقش مؤثری داشته باشند.
دوست محمدی با تاکید بر نقش جامعه محلی بر حفظ و حراست از آثار تاریخی و رشد صنایع دستی و گردشگری و جریان سازی دراین زمینه، اظهار داشت: مردم و جامعه محلی می توانند بهترین یاور میراث فرهنگی باشند.
معاون فرماندار میامی نیز با اشاره به جاذبه های گوناگون طبیعی و تاریخی شهرستان میامی اظهار داشت: «میامی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری همانند گنج پنهان است.»
عباس طاهران پور با اشاره به وجود مقبره 2 پیامبر همچون «ارمیای نبی» و «دانیال نبی» در شهرستان میامی، بیان کرد: باید از این ظرفیت ها و قرار داشتن میامی در راه تهران- مشهد بیشترین بهره برداری را کرد.
معاون فرماندار میامی با تاکید بر این که رشد گردشگری زمینه ساز رشد اقتصادی می باشد، اظهار داشت: احیای مسیر راه ابریشم، بهترین راه ارتقای میامی و رشد گردشگری در این شهرستان است.
در این مراسم که با حضور شهردار میامی، دهیار فرومد، خبرنگاران فعال، انجمن های مردم نهاد فعال در حوزه میراث فرهنگی و... برگزار شد، از بالاترین همیاران میراث فرهنگی میامی تجلیل شد.
منبع:

1400/03/06
12:09:39
5.0 / 5
602
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری