رئیس هیات مركزی نظارت بر انتخابات شوراها بیان كرد

ملاك بررسی صلاحیت داوطلبان پرونده افراد است نه نگاه سیاسی

ملاك بررسی صلاحیت داوطلبان پرونده افراد است نه نگاه سیاسی

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، تصریح کرد: مبنای بررسی صلاحیت داوطلبان مراجع قانونی و محتویات پرونده افراد فارغ از نگاه سیاسی و جناحی است.


حمیدرضا کاظمی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به فرایند تایید صلاحیت داوطلبین انتخابات شوراهای شهر و روستا در کشور، بیان نمود: مرحله اول در بررسی صلاحیت داوطلبین انتخابات شوراها رسیدگی هیات های اجرایی بود که به اتمام رسید. مرحله بعدی هم رسیدگی هیات های نظارت شهرستان ها بود که آن هم تمام شده است و الان در مرحله رسیدگی به اعتراضات افراد در هیات های عالی نظارت استان ها هستیم که تا روز ۲۲ اردیبهشت هم ادامه خواهد داشت.
ایشان در ادامه اظهار نمود: بعد از آخر رسیدگی به اعتراضات در هیات های عالی نظارت استان ها، نتیجه توسط فرمانداری ها به افراد اعلام خواهد شد و ۴ روز فرصت دارند که باردیگر اعتراض کنند و افرادی که اعتراض کنند، پرونده آنها به هیات مرکزی می آید و نظر نهایی و پایانی رسیدگی به اعتراضات از جانب ما به وزارت کشور و فرمانداری ها اعلام می شود.
این عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در ادامه در ارتباط با مبحث افرادی که رد صلاحیت شده اند، اظهار داشت: واقعا در بررسی صلاحیت ها نگاه حزبی، گروهی و سیاسی در نظر گرفته نمی گردد. ما محتویات پرونده داوطلبان را بررسی می نماییم فارغ از اینکه این فرد وابسته به چه جناحی است.
رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تصریح کرد: یکسری افراد هستند که مراجع قانونی صلاحیت آنها را رد می کنند و دارای پرونده هستند و طبیعی است که فارغ از اینکه نگاه سیاسی فرد چیست باید پرونده آن با دقت بالایی بررسی شود. در صورتیکه محتوای پرونده ثابت کند که فرد فاقد صلاحیت است بدون در نظر گرفتن نگاه سیاسی صلاحیت او تایید نخواهد شد چونکه فرد صالحی برای اجرای این مسئولیت نیست.
کاظمی اضافه کرد: مبنای رسیدگی ما به صلاحیت ها مراجع قانونی می باشد. به هیات های عالی استان ها اعلام کردیم که ملاک بر رد صلاحیت نظر مراجع قانونی می باشد که در قانون به صورت صریح به آن اشاره نموده است. در وهله دوم هم محتویات پرونده فرد حائز اهمیت می باشد. حتی نظر مراجع قانونی هم باید با دقت بررسی شود تا ببینیم سندیت چیزی که از جانب مراجع قانونی اعلام شده چقدر قابل اعتنا است. ما با عنایت به مستندات اعلام نظر می نماییم. یقینا در مرحله پایانی که هیات مرکزی به اعتراضات رسیدگی می کند با دقت بر روی این موضوعات تمرکز خواهیم کرد.1400/02/20
10:58:18
5.0 / 5
456
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری