مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان خبر داد

بازسازی و مرمت حمام قدیمی روستای كمك سفلی اسدآباد امسال

بازسازی و مرمت حمام قدیمی روستای كمك سفلی اسدآباد امسال

به گزارش فقط سفر همدان مدیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اسدآباد از مرمت و بازسازی حمام قدیمی روستای کمک سفلی این شهرستان امسال اطلاع داد.


کامران اکبری شایگان در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: حمام قدیمی روستای کمک سفلی در ارتباط با اوایل دوران قاجاریه بعنوان یکی از بناهای اضطراری با اختصاص اعتبار لازم امسال مرمت خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی شهرستان پیگیر ثبت این حمام قدیمی در لیست آثار ملی کشور بوده و نسبت به تشکیل پرونده این اثر برای پیگیری اقدام نموده است، اضافه کرد: علاوه بر این اثر قدیمی، چهار اثر تاریخی دیگر شهرستان شامل کتیبه مسجد جامع شهر در ارتباط با دوران صفویه، حمام تاریخی شهر آجین و دو درخت کهنسال در پیراسماعیل بالا و پایین هم برای ثبت در لیست آثار ملی کشور توسط میراث فرهنگی شهرستان در دست اقدام و پیگیری قرار دارد.
اکبری شایگان توسعه زیرساخت های روستاهای هدف گردشگری و مرمت و بازسازی بناهای تاریخی را از اولویت های سال جاری اداره میراث فرهنگی شهرستان برشمرد و اظهار داشت: پل شکسته، آب انبار صفوی و حمام نیلوفر شهرستان اسدآباد سه اثر ثبت شده در لیست آثار ملی کشور است که امسال با اختصاص اعتبار نسبت به ادامه مرمت این آثار اقدام خواهد شد ضمن اینکه حمام کمک سفلی هم بعنوان یکی از بناهای اضطراری برای مرمت در برنامه های سالجاری قرار خواهد داشت.
وی در ادامه از اتمام پروژه سیستم روشنایی معابر روستای هدف گردشگری ملحمدره اطلاع داد و خاطرنشان کرد: با اعتباری افزون بر ۲۵۰ میلیون تومان سیستم روشنایی معابر روستای هدف گردشگری ملحمدره معروف به ماسوله غرب کشور انجام شد.
اکبری شایگان همینطور ضمن اشاره به تعطیلی تمامی خانه های بوم گردی و سفره خانه های سنتی روستاهای هدف گردشگری شهرستان به دلیل شرایط کرونا تصریح کرد: متأسفانه از آغاز سال تابحال به دلیل تداوم شرایط کرونا و محدودیت های جدید کرونایی خانه های بوم گردی شهرستان به تبع خانه های بوم گردی سراسر کشور جذب مسافر نداشته اند و این امر اوضاع گردشگری روستاهای هدف را ناخوش احوال کرده است.
وی خاطرنشان کرد: خانه های بوم گردی هم اکنون در کنار کسادی و رکود بازار گردشگری درگیر پرداخت تسهیلات کرونایی خود بوده و به دلیل شرایط بد اقتصادی خود قادر به پرداخت اقساط تسهیلات خود نیستند و بانکهای عامل هم در این رابطه کمک لازم را با آنها در ارتباط با معوقات و یا امهال بانکی ندارند که نیاز است در این حوزه برای مرتفع شدن مشکل خانه های بوم گردی با بانک ها چاره ای اندیشیده شود.1400/02/15
22:47:49
5.0 / 5
303
تگهای خبر: بوم گردی , ثبت , سفر , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری