كشف میدان نبرد گلادیاتورها در تركیه

كشف میدان نبرد گلادیاتورها در تركیه

به گزارش فقط سفر باستان شناسان در ترکیه بقایای مکانی را کشف کرده اند که معتقدند زمانی میدان نبرد گلادیاتورها بوده است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا و به نقل از لایوساینس، باستان شناسان در ترکیه بقایای یک میدان نبرد رومی را کشف کرده اند که زمانی محل حضور حدود ۲۰هزار تماشاگر برای رقابت های گلادیاتورها و نبرد حیوانات وحشی بوده است.
این میدان نبرد ۱۸۰۰ ساله، در شهر تاریخی «مستوره» واقع در استان آیدین کشف شده است. این مکان که زمانی محل نبردهای خونین بوده است سال ها با خاک و گیاه پنهان شده بود.
به قول یکی از باستان شناسان بخش اعظمی از این تماشاخانه هنوز زیر زمین مدفون شده و بخشی که قابل مشاهده می باشد هم تاحدود زیادی با درختان و بوته ها پوشانده شده است.


باستان شناسان این مکان را در تابستان ۲۰۲۰ کشف کردند. بعد از آن که اثراتی از یک بنای سنگی که از زمین خارج شده است مشاهده شد یک تیم دیرینه شناسی کاوش در این مکان را از اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۰ ادامه دادند و در نهایت با جدا کردن پوشش گیاهی از نابود شدن این بنا محافظت کردند.
با ادامه بررسی ها مشخص شد این بنا به حوالی ۲۰۰ میلادی متعلق می باشد. هرچند بخش های بالای زمین این بنا در طول سال ها از بین رفته است، اما هنوز بخش هایی از جایگاه تماشاگران، محل نبرد و دیوارهای بیرونی قابل مشاهده می باشد.
کارشناسان معتقدند این مکان گنجایش حدود ۱۵هزار تا ۲۰هزار تماشاگر را داشته که در مقایسه با کولوسئوم مشهور ایتالیا که حدود ۵۰هزار تماشاگر ظرفیت داشته بسیار کوچک تر ساخته شده بوده است.
منبع:

1400/02/02
17:47:39
5.0 / 5
628
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری