خزانه دار شورای شهر تهران:

امروز اموال مردم در شهرداری تهران در معرض سوءاستفاده انتخاباتی نیست

امروز اموال مردم در شهرداری تهران در معرض سوءاستفاده انتخاباتی نیست

به گزارش فقط سفر نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با تکیه بر اینکه طی سالهای قبل همواره شهرداری تهران که از پول شهروندان اداره می شود یکی از پایگاه های انتخاباتی بوده است، اظهار داشت: در سال ۹۸ در انتخابات مجلس، جای پای شهرداری نبود و هم اکنون هم که در آستانه دو انتخابات در سال ۱۴۰۰ هستیم، شهردار، معاونین او و اموال مردم در معرض سو استفاده انتخاباتی قرار ندارد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، سید حسن رسولی در جریان بررسی دو فوریت طرح عرضه گزارش سند تحویل و تحول در صحن شورا اظهار داشت: شورای پنجم با حضور ۲۱ نفر که به صورت متوسط مردم تهران به هرکدام از آنها یک میلیون و ۲۰۰ هزار رأی دادند، شروع شد و امروز ماه های پایانی خویش را سپری می کند. ما وعده هایی را به مردم داده ایم و امروز که در ماه های پایانی هستیم، بایستی به مردم گزارش کار بدهیم.

وی ادامه داد: به مردم وعده دادیم که اگر به ما رای دهید، پاسخگو خواهیم بود. این گزارش یکی از اقدامات پاسخگویانه است. به مردم قول دادیم امورات اداره پایتخت به صورت شفاف خواهد بود. سایت شفافیت و خروج شهرداری و شورا از حبس اطلاعات نتیجه این عملکرد است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا با اشاره به اینکه به مردم قول دادیم پاکدستانه تا آخر خواهیم ماند افزود: به این وعده عمل شد. گفتیم با فساد مبارزه خواهیم کرد و از شورا و شهرداری عارضه زدایی انتخاباتی خواهیم کرد. طی سالهای قبل همواره شهرداری تهران که از پول شهروندان اداره می شود یکی از پایگاه های انتخاباتی بوده است. در سال ۹۸ در انتخابات مجلس جای پای شهرداری نبود و هم اکنون هم که در آستانه دو انتخابات در سال ۱۴۰۰ هستیم، شهردار، معاونین او و اموال مردم در معرض سو استفاده انتخاباتی قرار ندارد.

خزانه دار شورا اضافه کرد: در ابتدای سال ۹۶ از آقای نجفی خواستیم که گزارش دهد بعد از ۱۴ سال که اداره شهر به دست اصولگرایان بود چه وضعیتی را در بخش های مختلف تحویل گرفته است. گفتیم شهرداری تهران گران اداره می شود که در آن گزارش هم آمد. گفتیم شهرداری تهران بیش از اندازه مورد نیاز نیروی انسانی دارد و برای نخستین بار در تاریخ تاسیس بلدیه فقط در دور پنجم با کاهش ۱۰ هزار نفری نیروی انسانی روبه رو هستیم. حدودا یقین دارم هیچ کدام از خویشاوندان اعضای شورا به استخدام شهرداری درنیامده است.

وی تصریح کرد: در گزارش تحویل و تحویل سال ۹۶ تصویری را دریافت کردیم و در انتها این دوره متناظر با بخش های آن تصویر در بخش سیاستی و بخش عملکردی باید به مردم گزارش دهیم. ما برنامه سوم، بودجه ریزی سال۹۷، ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ را طبق گزارش سال ۹۶ تنظیم کردیم و امیدواریم شورای دوره ششم هم مبتنی بر این دو سند وضعیت شهر را داشته باشد و به سنت حسنه مدیریت دانش و ثبت تجارب مدیریتی اقدام نمایند. امیدوارم شهردار تلاش کند تا این سند به دور از هیاهوهای سیاسی تقدیم مردم شود.

منبع:

1400/01/24
14:15:15
5.0 / 5
492
تگهای خبر: پایتخت , ثبت , سایت , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری