دبیر كمیته انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا خبر داد

رعایت ۶۰ درصدی پروتكلهای بهداشتی

رعایت ۶۰ درصدی پروتكلهای بهداشتی

به گزارش فقط سفر دبیر کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ضمن اشاره به اینکه پیش از اجرای طرح جامع هوشمند در کشور ۱۶۰ شهر قرمز و ۲۸۵ شهر نارنجی داشتیم از رسیدن رعایت پروتکلهای بهداشتی به حدود ۶۰ درصد اطلاع داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، حسین قاسمی دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در گفت و گویی تلویزیونی با تشریح اینکه بیشتر شهرها و همه مراکز استان های کشور در وضعیت قرمز بیماری کرونا به سر می برند؛ اظهار داشت: با هدف کنترل بیماری کرونا، محدودیت های جدی از جانب ستاد ملی کرونا از روز شنبه این هفته به مدت ۱۰ روز شروع شده و امید داریم با همراهی مردم بتوانیم جلوی شیوع گسترده بیماری را در کشور بگیریم.

قاسمی با تشریح این مورد که طرح مدیریت هوشمند جامع کماکان محور برنامه ستاد ملی کرونا قرار دارد؛ اظهار داشت: برهه زمانی مقابله با مدیریت بیماری کرونا به دو دوره از اسفند ۹۸ تا آذر سال ۹۹ و پس از آن قابل تقسیم است.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا ضمن اشاره به اینکه تصمیمات و مبنای اقدام تا پیش از آذر ماه سال قبل بر مبنای موردی، موضوعی و به اقتضای رفتار بیماری کرونا بوده اما با ابتکار کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در آذر ماه، طرح جامع هوشمند تهیه و به تصویب ستاد ملی کرونا رسید که طبق این طرح دیگر تصمیمات به صورت هوشمند اتخاذ می شود.

قاسمی تشریح کرد: علت اینکه اسم این طرح جامع است بخاطر دربرگیری پنج حوزه اصلی (ادارات؛ تجاری، خدماتی و بازرگانی؛ آموزشی؛ فرهنگی و اجتماعی؛ ترددها) است و هوشمندی اش هم به این علت بود که جغرافیای شهرها را مد نظر داشتیم.

وی در این خصوص اظهار داشت: متناسب با وضعیت بیماری و بستری ها در شهرها الزامات و محدودیت ها را مشخص کردیم. بر اساس این طرح وضعیت هر شهر، هفتگی یعنی هر چهارشنبه بررسی و ابلاغ می شد.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به همکاری همه نهادها و دستگاههای ذی ربط اظهار داشت: واقع امر این است که در این طرح اتاق اصناف، استانداری ها، نیروی انتظامی و سایر نهادها همکاری لازم را در اجرای پروتکلهای هوشمند داشته اند.

قاسمی در بخش دیگری از صحبت هایش به اثربخشی طرح جامع هوشمند در مدیریت بیماری کرونا در کشور اظهار داشت: پیش از اجرای طرح جامع هوشمند در کشور ۱۶۰ شهر قرمز و ۲۸۵ شهر نارنجی داشتیم؛ با اجرای این طرح تعداد شهرهای قرمز در بازه زمانی ۱۸ هفته ای این فرآیند کاملا تغییر یافت و در تاریخ ۲۵ اسفند ماه تعداد شهرهای قرمز به عدد ۹ و نارنجی به ۳۱ رسید.

دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا ضمن اشاره به اینکه اصناف بیشترین همکاری را با مصوبات ستاد ملی کرونا طی ۱۴ ماه اخیر داشته اند، افزود: لزوم دارد به نوبه خود از زحمات و همراهی جامعه اصناف تشکر کنم.

قاسمی در پاسخ به این سؤال که رعایت پروتکل ها با مردم بوده و اجرای پروتکل، در ارتباط با دولت و حاکمیت است؛ ارزیابی تان از حوزه اجرا چیست؟ بیان داشت: نهایت کوشش برای اجرای مصوبات ستاد ملی انجام شده است و توفیقات حاصله هم گویای عملیاتی شدن مصوبات ستاد است.
منبع:

1400/01/23
10:18:43
5.0 / 5
563
تگهای خبر: آموزش , برند , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری