جریمه پلاك های غیربومی در معابر داخلی شهرهای قرمز و نارنجی

جریمه پلاك های غیربومی در معابر داخلی شهرهای قرمز و نارنجی

فقط سفر: رئیس پلیس راهور ناجا با تشریح آخرین وضعیت منع تردد در جاده های کشور اعلام نمود که خودرو های با پلاک غیربومی در معابر شهری نیز جریمه می شوند.


سردار سیدکمال هادیانفر در گفت و گو با ایسنا، درباره نحوه اعمال قانون خودرو ها با پلاک غیربومی درشهرها اظهار داشت: خودروهایی که بعد از مهلت ۷۲ ساعته از زمان تغییر رنگ بندی شهرها همچنان در شهرهای نارنجی و قرمز حضور داشته باشند، جریمه خواهند شد و بر این اساس در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی نیم میلیون تومان جریمه برایشان صادر خواهد شد.
وی با اعلان اینکه جریمه این خودرو ها هم با بهره بردن از دوربین ها و هم از طرف ماموران پلیس راهور انجام می شود، اشاره کرد: تنظیمات این دوربین ها به نحوی انجام شده که خودرو های با پلاک غیربومی که در شهرهای غیر قرمز و نارنجی حضور داشتند، بعد از ۷۲ ساعت ازتغییر وضعیت این شهرها به قرمز یا نارنجی اعمال قانون و جریمه شوند. این اعمال قانون هم به وسیله دوربین ها و هم به وسیله ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی انجام می شود.
رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به سؤالی در خصوص نحوه اعمال قانون پلاک های غیربومی در معابر درون شهری نیز به ایسنا اظهار داشت: دو استان تهران و البرز باتوجه به مجاورتی که وجود دارد بصورت یکپارچه دیده شده اند، چونکه بعنوان مثال چون برخی خانه و محل کارشان در کرج و تهران است و باید تردد کنند. در همین راستا نیز با تصمیمات اتخاذ شده اینطور خودرو ها در تهران و البرز جریمه نمی شوند، اما بطور مثال اگر خودرویی با پلاک اصفهان، شیراز، مازندران و... در تهران یا هر شهر غیربومی دیگر آن پلاک که دارای وضعیت قرمز یا نارنجی باشد تردد کند جریمه می شود.
هادیانفر درباره جریمه خروج پلاک های بومی از شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی نیز اظهارکرد: این جریمه نیز برای خودرو های پلاک بومی که بخواهند از شهر بیرون بروند صادر خواهد شد.
وی درباره منع تردد شبانه نیز اظهار داشت: این طرح نیز همچنان برقرار بوده و در تمام شهرهای کشور شامل شهرهای دارای وضعیت آبی، زرد، نارنجی و قرمز از ساعت ۲۲ تا۳ بامدادان اعمال می شود.
رئیس پلیس راهور ناجا با اعلان اینکه این موارد جزو مصوبات ستادملی مقابله با کروناست، اظهار داشت: نه پلیس و نه ستادملی مقابله با کرونا به دنبال جریمه رانندگان نیست و بیشتر بحث بازدارندگی و پیش گیری از ابتلای به کرونا در اعمال این محدودیت ها مطرح است. کما اینکه بنابر آنچه که وزارت بهداشت نیز آنرا تایید کرده، اعمال محدودیت های کرونائی در ورود به شهرهای قرمز و نارنجی سبب کاهش بیش از ۸۰ درصدی مرگ های ناشی از کرونا و نیز کاهش بیش از ۵۰ درصدی مبتلاشدن به کرونا شده است.
منبع:

1400/01/19
11:30:47
5.0 / 5
543
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری