مدیرعامل شركت سیاحتی علیصدر مطرح كرد

طرح منطقه ویژه بین المللی علیصدر سال 1400 نهایی می شود

طرح منطقه ویژه بین المللی علیصدر سال 1400 نهایی می شود

به گزارش فقط سفر همدان مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان اظهار داشت: طرح منطقه ویژه بین المللی علیصدر از سال ۹۸ آغاز و سال قبل مرحله نهایی آن عرضه شد، این طرح در سال ۱۴۰۰ نهایی می شود و نقشه راه ۲۳۰ هکتار اراضی علیصدر مشخص و سرمایه گذاری کلان صورت خواهد گرفت.


مهدی مجیدی سه شنبه ۱۷ فروردین ماه در جمع خبرنگاران، ضمن اشاره به اینکه تخفیفات زمستانی خوبی برای مجموعه سیاحتی عباس آباد درنظر گرفته شده بود، اضافه کرد: این تخفیفات با استقبال خوبی مواجه گردید و برای فصل بهار هم تخفیفاتی عرضه می شود و مجموعه از امروز تا ۲۰ اردیبهشت ۴۰ درصد تخفیف برای همشهریان و هم استانی ها درنظر گرفته است.
وی با اشاره به اینکه مجموعه ویلاهای اقامتی عباس آباد تنها منبع ورودی هزینه به شرکت سیاحتی علیصدر در این ایام بوده است، افزود: در دوران انتشار کرونا بیمه بیکاری پرسنل پرداخت و سه میلیارد تومان وام هم برای شرکت دریافت شد.
مجیدی با اشاره به اینکه پارسال ۸۵ درصد آمار بازدیدکنندگان غار کاهش پیدا کرد اما هزینه ها به قوت خود باقی بود و حتی افزایش هم یافت، اضافه کرد: خط مقدم غارعلیصدر روستای سیاحتی علیصدر و سپس شهرستان کبودراهنگ است چونکه پرسنل این مجموعه به آنجا تعلق دارند.
وی ضمن اشاره به اینکه سه دهه از تشکیل شرکت سیاحتی علیصدر می گذرد، اظهار نمود: هم اکنون این مجموعه بیشتر از ۲۰۰ نفر نیرو دارد و با این که در شرایط کرونایی با کاهش ۸۵ درصدی نیروی انسانی مواجه شدیم اما تلاش شد سفره کارگران جمع نشود.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر مطرح کرد: در سال ۹۹ با عنایت به رویکردهای کلی تخفیفات قابل توجه حدود ۹۰ درصدی به بهره برداران مجموعه داده شد همینطور ۵۵۰ هزار مسافر از غار بازدید نکردند و ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ تومان بلیط فروخته نشد و حدود سه تا چهار میلیارد تومان اجاره باید از بهره برداران گرفته می شد که محقق نشد.
وی ضمن اشاره به اینکه مجموعه سیاحتی علیصدر بزرگترین مجموعه غرب کشور و حتی کشور است، اظهار داشت: در سالهای غیرکرونایی افتخار شرکت به ۱۵ هزار بازدیدکننده غار بود اما امروز وضعیت تغییر کرده و باید طوری برنامه ریزی نماییم که از ازدحام جمعیت جلوگیری شود.
مجیدی بیان نمود: از سال قبل که دستورالعمل های بهداشتی اعلام شد، هزینه مسافر در غار افزایش یافت و بعنوان نمونه در خردادماه حدود ۵۰۰ میلیون تومان برای ماسک هزینه شد تا سرانجام کارگاه تولید ماسک را راه انداری کردیم.
وی ضمن اشاره به اینکه در سال ۹۹ تولیت غار به دولت سپرده شد، افزود: شرکت سیاحتی علیصدر دیگر متولی غارعلیصدر نیست و از سال قبل اجاره ای به حساب خزانه واریز می نماییم که این مبلغ ۳۰۰۰ تومان از هزینه بلیط هر مسافر است، علاوه بر این پرونده سالهای ۸۹ تا ۹۸ هم باز است و امکان دارد مجبور شویم اجاره این سال ها را هم تقبل نماییم.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به اینکه در روزهای کرونایی مجموعه سیاحتی عباس آباد فعال بود، اظهار داشت: در شش ماهه دوم سال قبل درآمدهای این مجموعه نسبت به سالهای قبل رشد داشت و بعنوان مثال درآمد بهمن ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار برابر بود.
وی با اشاره به اینکه درآمد شرکت در سال ۹۹ مبلغ ۲۱ میلیارد کاهش پیدا کرد، خاطرنشان کرد: متأسفانه گردشگری همدان چهارفصل نیست و متولی گردشگری باید این قضیه را مدیریت و ظرفیت های زمستانی را ارائه کند، در این راستا شرکت سیاحتی علیصدر آماده است در شش ماهه دوم سال تخفیفات ویژه ای عرضه نماید.
منبع:

1400/01/18
12:21:09
5.0 / 5
666
تگهای خبر: سفر , شهر , گردشگری , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری