وحیدی:

مردم با وجود گله مندی از تصمیمات مدیریتی كشور، با نظام همراه هستند

مردم با وجود گله مندی از تصمیمات مدیریتی كشور، با نظام همراه هستند

فقط سفر: یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: گله مردم از نوع مدیریت و تصمیمات اجرائیست ولی با کلیت نظام و انقلاب همراه هستند.


محمد وحیدی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر لزوم مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو عنوان کرد: امسال دو انتخابات مهم را پیش رو خود داریم یکی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دیگری انتخابات ریاست جمهوری. قانون اساسی شخص دوم کشور را رئیس جمهور می داند و اختیارات زیادی را در حوزه اجرا به او سپرده است در در انتخابات ریاست جمهوری شخصیتی انتخاب می شود که سکان اجرائی کشور را به دست خواهد گرفت.
وی افزود: در مورد انتخابات شوراها انتقاداتی از تصمیمات و تخلفاتی که در طول این مدت از طرف تعدادی از اعضای این شوراها دیده شده وجود دارد، این امر نشان از آن دارد که اگر مقرر است یک پارلمان محلی شکل بگیرد افراد شرکت کننده باید ضمن تسلط بر حوزه های قانونی و تصمیم گیری در سلامت و پاکدستی نیز برای مردم ایجاد امید کنند، نه اینکه با حضور خود در شوراها فضای سوءاستفاده را برای اطرافیان و گروه های خاص فراهم آورند، بااینکه در انتخابات شوراهای مناطق کوچکتر شاهد رویکردهای قومیتی و طایفه ای هم هستیم.
نماینده بجنورد اظهار داشت: گله مندی مردم از حوزه های مدیریتی امری صحیح است اما مردم از کلیت نظام و اعتقادات فاصله ندارند فقط از رفتارهای مدیریتی و گاهی تصمیمات غیرکارشناسی و غیرعقلانی و عدم توجه به مدیریت جهادی گله دارند، در تشییع پیکیر شهید سلیمانی شاهد آن جمعیت پرشور بودیم ولی با نوع حضورشان در انتخابات اسفند ۹۸ اعلام نمودند که با کلیت مسیر نظام و انقلاب همراه هستیم ولی با نوع مدیریت فاصله داریم.
وحیدی اشاره کرد: حالا نیز لازم است برای این انتخابات پیش رو چنان فضای بازی ایجاد شود که همه افراد احساس کنند در مدیریت کشور سهیم هستند نه اینکه یک گروه و جناح خاص بخواهند کشور و مدیریت آنرا به دست بگیرند، فضای انتخابات باید به لحاظ تبلیغاتی باز شود و شرایطی فراهم گردد که همه جریانات سیاسی حضور فعال تری پیدا کنند تا شخصی سکان اجرائی کشور را به دست بگیرد که با نوع رفتار مدیریتی و اجرائی خود گله مندی های مردم را رفع کند.
وی اشاره کرد: کاهش ارزش پول ملی، نوسانات بازار ارز، وضعیت مسکن یا تامین کالاهای اساسی این ها همچون مواردی است که باید مورد توجه دولت جدید قرار بگیرد تا شاهد رفع گله مندی ها باشیم.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار نمود: کشوری که بیش از ۲۰ درصد نیاز مرغ را تولید می کند چرا در توزیع مشکل دارد؟ تشکیل این صف ها در روزهای شیوع ویروس کرونا احساس ضعف ایجاد می کند، وزارت کشاورزی اعلام نمود که نهاده های دامی با ارز یارانه ای تامین می شود پس چرا قیمت مرغ افزایش می یابد و در توزیع گرفتار مشکل می شویم؟ اینگونه موارد حرف جدی مردم است.
وحیدی افزود: برای مثال دولت ۸ سال تولید مسکن را در بخش های مختلف متوقف می کند و یا ظرفیت مسکن را برای تازه ازدواج کرده ها مورد بی توجهی قرار می دهد از طرف دیگر دست دلالان باز می شود و در شهری مثل تهران قیمت مسکن چند برابر می شود به شکلی که مسکن در کشور ما از خیلی کشورهای اروپایی و آمریکایی گران تر است ولی درامد مردم یک دهم درامد مردم آنها است.
نماینده مردم بجنورد همین طور افزود: حالا تصمیم انتخاب فرد افضل با مردم است، تایید صلاحیت شده ها مورد تایید خواهند بود ولی لازم است مردم فردی را انتخاب کنند که افضل باشد، در یک مدرسه تغییر یک مدیر با همان امکانات قبلی تحول زیادی ایجاد می کند، چگونه است که در راس کشور تغییر فرد تحولی ایجاد نکند؟ بدون جوسازی ها و طرح شعارهای مختلف باید به سمتی برویم که بهترین گزینه اجرائی و انقلابی انتخاب گردد.
منبع:

1400/01/16
20:17:14
5.0 / 5
848
تگهای خبر: آموزش , تبلیغات , شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری