شهردار منطقه ۲۱ تهران اعلام كرد

انجام اقدامات اداری لازم برای تقویت طرح مسكن ویژه تهرانسر در دستوركار

انجام اقدامات اداری لازم برای تقویت طرح مسكن ویژه تهرانسر در دستوركار

به گزارش فقط سفر شهردار منطقه ۲۱ تهران درباره بازدید وزیر راه و شهرسازی از طرح مسکن ویژه و طرح اقدام ملی در این منطقه اظهار داشت: در این بازدید مشکلات فی درخلال عنوان شد و پیرو تاکید شهردار تهران اقدامات اداری لازم برای تقویت طرح مسکن ویژه در دستور کار قرار گرفت.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، رضا رجب زاده با اشاره به اینکه موضوعی که شهرداری منطقه در این بازدید مطرح نمود، تأمین سرانه های لازم برای مسکن ویژه و ملی است، اضافه کرد: زمانی که این مسکن ها آماده و تحویل متقاضیان شود، ادامه زندگی در این محدوده ها احتیاج به تأمین سرانه هایی مانند مدرسه، سرانه های فرهنگی، مذهبی و بهداشتی و درمانی دارد. بخشی از این سرانه ها را شهرداری تأمین می کند که بر همین مبنا تقاضا کردیم زمین هایی به شهرداری تحویل داده شود تا اقدامات لازم در این حوزه صورت گیرد اما تأمین بخش های دیگری از این سرانه ها احتیاج به تعاملات دستگاههای اجرایی مانند سازمان نوسازی مدارس و دیگر دستگاههای متولی دارد که مسئول راه اندازی آن سرانه ها هستند و باید مذاکرات انجام و اعتبارات لازم به این مورد تخصیص داده شود.
رجب زاده در ادامه با اشاره به اینکه این طرح در چند سال آینده و پس از ساخت واحدها، بار جمعیتی در منطقه ایجاد خواهد کرد، افزود: به جهت اینکه مردم مشکلی در بحث سرانه ها نداشته باشند و اقدامات رفاهی لازم برای مردم صورت بگیرد باید همه دستگاههای مرتبط پای کار بیایند و شهرداری هم به سهم خود کار را آغاز کرده و تعدادی بوستان را در این محدوده ها راه اندازی و برنامه هایی مانند پروژه های توسعه محلی را در آن محدوده تعریف کرد.
شهردار منطقه ۲۱ در انتها وجود یک زندگی با کیفیت در آن محدوده را نیازمند تأمین سرانه ها دانست و خاطرنشان کرد: وزیر راه و شهرسازی هم دستورات لازم را در این حوزه ابلاغ نمود و امیدواریم که این دستورات به نتیجه برسد و عملیاتی شود.
برپایه گزارش پایگاه خبری شهر، مسکن ویژه تهرانسر بعنوان یکی از طرح های جایگزین مسکن مهر در اواخر دولت دهم عنوان شد. در آن زمان بخشی از اراضی واقع در یکی از محلات جنوب غربی تهران- تهرانسر- برای اجرای این طرح در نظر گرفته شد. در ابتدای تعریف این طرح قرار بود بیشتر از چهار هزار واحد مسکونی در این محله در چارچوب مسکن ویژه راه اندازی شود که پس از انجام کارشناسی های صورت گرفته، مقیاس این طرح به ساخت بیشتر از دو هزار واحد مسکونی کاهش پیدا کرد.
منبع:

1400/01/04
17:06:17
5.0 / 5
492
تگهای خبر: دستگاه , شهر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری