قطارهای متروی تهران و حومه روزانه ۵۰ هزار كیلومتر كاركرد دارند

قطارهای متروی تهران و حومه روزانه ۵۰ هزار كیلومتر كاركرد دارند

نایب رئیس هیات مدیره و  مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اعلان اینکه قطارهای متروی تهران روزانه 50 هزار کیلومتر کارکرد دارد، اظهار داشت: توان تولید ریل در داخل کشور به وجود آمده و امیدوارم هرچه سریعتر شاهد تولید ریلUlC45 نیز در شرکت ذوب آهن اصفهان باشیم.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، فرنوش نوبخت در آخرین روز از هشتمین نمایشگاه حمل و نقل ریلی و صنایع خدمات وابسته در بازدید از غرفه شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه متروی تهران با ۵۷۰ کیلومتر طول تک خط بزرگ ترین متروی کشور است.
وی ادامه داد: تولید ریل موفقیت بزرگی در خودکفایی زیر ساخت بود که در ذوب آهن اصفهان محقق شد.
و برای نخستین بار از این تولید برای تعمیر و نگهداری خط پنج متروی تهران ۲۵۰ تن ریل UIC60 از ذوب آهن اصفهان تحویل گرفتیم و در بخش های مختلف در حال نصب هستیم.
مدیرعامل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه اظهار داشت: در گذشته طی فرایندی طولانی ریل مورد نیاز را از کشور اتریش تهیه می کردیم، هم اکنون خوشحال هستم توان تولید داخل وجود دارد و می توانیم نیاز خود درباب ریل را در داخل کشور تامین نماییم.
نوبخت اشاره کرد: تولید محصولی با این درجه از اهمیت، کیفیت و استانداردها که در گذشته تولید نمی شد دستاوردی عظیم بشمار می رود.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت: در گذشته واردات ریل خروج ارز از کشور را به دنبال داشت اما الان ذوب آهن با تولید ریل ارز آوری قابل توجهی را برای کشور ایجاد کرد.
وی با اعلان اینکه استفاده از ریلUIC54 در کشور زیاد است و متروی تهران ۶۰ هزار کیلومتر از این ریل را در ساخت بهره برد اشاره کرد: اگر همه قطارشهری های کشور نیز از این ریل استفاده کنند به نفع صنعت داخلی است.
نوبخت اضافه کرد: امیدوارم توان و ظرفیت کافی برای تامین ریل مورد نیاز قطار شهری های کشور در داخل ایجاد شود.
طبق گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، او در آخر اظهار داشت: قطارهای متروی تهران و حومه روزانه ۵۰ هزار کیلومتر کارکرد دارند و برای تعمیر و نگهداری خطوط حتما از ظرفیت و توان داخلی استفاده می نماییم.1399/12/17
13:15:33
0.0 / 5
567
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری