علی اصغر مونسان:

گردشگری با ۲۲هزار میلیارد خسارت زمین گیر نشده است

گردشگری با ۲۲هزار میلیارد خسارت زمین گیر نشده است

به گزارش فقط سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این که صنعت توریسم ایران از شیوع کرونا ۲۲ هزار میلیارد تومان صدمه دیده است اظهار داشت: گردشگری هنوز زمین گیر نشده و سرپا است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، علی اصغر مونسان در افتتاحیه نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران ضمن اشاره به مجموع حوادث و وقایع سال ۹۸ که گردشگری را تحت تأثیر قرار داد، اظهار نمود: ما نه تنها زمین گیر نشدیم بلکه هوشمندانه روی نقاط ضعف کار و سعی کردیم که هوشمندانه بازارهای جدید را فعال کردیم. ما ضربات مکرری را که در سال ۹۸ دریافت شد به نحوی جبران کردیم، رکورد بی سابقه در حضور توریستهای خارجی در همان سال ۹۸ شاهد این ادعا است.
او افزود: در گردشگری داخلی تحول به حدی رو به جلو است که با وجود هشدارها در دوران کرونا برای سفر نرفتن، دیدیم که عده ای آنرا در سبد خانوار خود قرار داده اند.
مونسان سپس به تحولات ساختارهای گردشگری اشاره نمود و خاطرنشان کرد: ۲۲۳ هزار میلیارد تومان پروژه در گردشگری تا آخر دولت دوازدهم تکمیل می شود و ۱۵۸ هزار میلیارد تومان پروژه دیگر در گردشگری در کشور درحال اجرا است. این حجم سرمایه گذاری از رشد عبور کرده و به جهش تبدیل گشته است.
او اضافه کرد: بیشتر از ۴۰۸ هتل در دولت تدبیر و امید ساخته شد و از ۲۱۹ هزار تخت به ۴۱۷ هزار تخت رسیدیم که یک نوع جهش است. بخش عمده این پروژه ها در زمان تحریم حداکثری کشور اتفاق افتاده است. در واقع زمانی که منابع زیاد نفت در خارج از کشور بلوکه شد این وزارتخانه با اقتصاد مردم پایه، مأموریت خویش را رو به جلو برد.
مونسان بیان نمود: در حوزه میراث فرهنگی، کل بودجه برای ۳۴ هزار اثر زیر ۲۰۰ میلیارد تومان بود که اگر قرار بود با این بودجه به میراث فرهنگی بپردازیم بسیاری از آثار از بین می رفت. از طرفی دولت در شدیدترین تحریم ها قرار داشت. چه باید می کردیم؟ سراغ مردم رفتیم. با واگذاری بناهای تاریخی از جانب مردم و استفاده از سرمایه های آنها این بناها را به موضوعات جدید و پرجاذبه تبدیل کردیم.
او سپس به افتتاح نمایشگاه گردشگری تهران با وجود تمام محدودیت ها اشاره نمود و اظهار داشت: خواستیم بگوییم ما هنوز پررونقیم و هرچند ضربات زیادی خوردیم، اما از پا ننشستیم.
وزیر میراث فرهنگی و گردشگری تصریح کرد: گردشگری هنوز سرپاست. به همان میزان که مردم در مقابل بدترین تحریم ها که نمی گردد پشت تریبون گفت مقاومت کردند، گردشگری هم به همان میزان از خود استقامت نشان داد، باآنکه ۲۲ هزار میلیارد تومان از کرونا صدمه دید. حمایتی که ما کردیم اندک بوده است، با بودجه ای که سه سال تحت سخت ترین تحریم ها بود بیشتر از این نمی شد حمایت کرد.
به قول مونسان، تا کنون از محل وام های کرونا بیشتر از ۶۰۰ میلیارد تومان به پرونده های گردشگری تزریق شده است.
منبع:

1399/12/05
18:56:51
0.0 / 5
543
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری