ابراز نگرانی نماینده ساری از سفرهای نوروزی زودهنگام به مازندران

ابراز نگرانی نماینده ساری از سفرهای نوروزی زودهنگام به مازندران

به گزارش فقط سفر یک عضو مجمع نمایندگان استان مازندران ضمن ابراز نگرانی از همزمانی شیوع کرونای انگلیسی و سفرهای زودهنگام نوروزی مردم به شهرهای شمالی کشور اظهار داشت: از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می خواهم که دقیق ترین اطلاعات از نحوه شیوع و میزان شیوع این بیماری را در اختیار مردم بگذارد تا پیشگیری بیشتری صورت گیرد.


علی بابایی کارنامی در گفت و گو با ایسنا در مورد وضعیت استان مازندران از نظر همه گیری کرونا اظهار داشت: بیماری کرونا در مازندران این روزها وضع بدی ندارد. شاخص ها نشان میدهد که موج بیماری کاهشی است. در عین حال ما نگران موج کرونای انگلیسی هستیم چونکه نزدیک تعطیان نوروزی هستیم و این امکان وجود دارد که مردم سفرهای خودرا از اواخر اسفند ماه شروع کنند.
این عضو مجمع نمایندگان استان مازندران اظهار داشت: موج شیوع بیماری در استان مازندران همیشه برخلاف دیگر شهرها و استانها بوده است. تنها چند روز است که مثل بقیه مناطق کشور روند کاهشی را تجربه می نماییم.
نماینده مردم ساری در مجلس در مورد سفرهای نوروزی زودهنگام ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت: ما از امروز نگران سفرهای نوروزی هستیم. اگر اقدامات پیشگیرانه صورت نگیرد، اتفاقات ناگواری خواهد افتاد. مازندران و سفرهای نوروزی به خودی خود می تواند آمار کشور را بالا و پایین کند.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار نمود: دولت باید تدبیر جدی در زمینه کنترل عبور و مرور و پایش میزان سلامتی افراد جدی باشد. اگر تدابیر لازم صورت نگیرد، شاید اتفاقات نگران کننده ای بیفتد. آخرین داده ها در مورد کرونای انگلیسی، خبر از شدت و حدت چند برابری کرونای معمولی می دهد. وزارت بهداشت و آموزش پزشکی باید دقیق ترین و واقعی ترین اطلاعات در مورد این نوع کرونا را به مردم اعلام نماید.
بابایی کارنامی اضافه کرد: بیمارستان ها و فضای درمانی باید برای نوروز بیش ازپیش آماده باشند. کادر درمان تجربه نوروز سال قبل را از سر گذرانده است و از این جهت نگرانی چندانی نداریم.
او در آخر تاکید کرد: از زمانی که کرونا به ایران وارد شد، از دولت خواسته ایم که تردد نوروزی به استان های شمالی را بطور کامل ممنوع کند. سال قبل هم با وجود محدودیت ها، تجربه خوبی نداشتیم. استان مازندران توریست پذیر است به همین خاطر لازم می دانم به دولت هشدار دهم که به اشخاص مجوز تردد ندهند. هتل ها و مسافرخانه های ما همگی تعطیل هستند. اگر نگران جان مردم مازندران هستیم باید دولت اعلام نماید که هیچ مسافر تهرانی به استان مازندران سفر نکند. نظر مجمع نمانیدگان استان های شمالی جلوگیری و ممنوعیت ۱۰۰ درصدی سفرهای به شهرهای شمالی است. اگر اتفاقی بیفتد، مسئولیتش با دولت می باشد. ‎
منبع:

1399/12/03
12:15:47
0.0 / 5
796
تگهای خبر: آموزش , توریست , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری