لزوم راه اندازی مخازن آب اضطراری برای مواقع بحرانی در تهران

لزوم راه اندازی مخازن آب اضطراری برای مواقع بحرانی در تهران

فقط سفر: نشست مشترک شورا، شهرداری وشرکت آب و فاضلاب استان تهران اجرا شد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا و بنابر سایت شهر، نشستی مشترک پیرامون حل موضوعات شهرداری تهران و شرکت آب و فاضلاب استان تهران با حضور سید آرش حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، عطایی مدیر کل امور خدمات شهری، مختاری مدیرعامل سازمان بوستان ها، رحمان زاده شهردار منطقه ۲۲، حبیب پوش پارس مدیرعامل شرکت خاکریز آب، شینا انصاری مدیرکل اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، عنقایی مدیرکل اداره کل برنامه ریزی و توسعه امور خدمات شهری و... برگزار و درباره مباحث مشترک بحث و تبادل نظر شد.
سید آرش حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در این نشست اظهار داشت: راه اندازی مخازن آب اضطراری در سطح شهر تهران برای تامین آب مورد نیاز در مواقع بحرانی خصوصا زلزله مورد تاکید شورا بوده است که در این راستا مطابق با هدف گذاری های صورت گرفته باید عملیات راه اندازی آن شتاب بیشتری بگیرد.
او توضیح داد: با تشکیل یک کارگروه و انجام هماهنگی های لازم، صرفه جویی در زمان مدیریت و پیشرفت کارها سرعت بیشتری گیرد.
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در ادامه اضافه کرد: این اقدام از اقدامات بسیار مهم شمرده می شود که باید به خوبی اطلاع رسانی و بازنمایی شود.
این عضو شورا بر لزوم آمادگی صددرصدی شهرداری تهران و ارگان های دیگر برای بارش های اواخر اسفندماه امسال و فروردین ۱۴۰۰ اصرار کرد.
در ادامه این جلسه مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران اظهار داشت: بر طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، راه اندازی مخازن آب اضطراری برای استفاده در مواقع بحرانی در بوستان های مناطق ۲۲گانه و با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان تهران در حال اجراست.
یزدانی در ادامه اظهار داشت: بعد از جانمایی های لازم ۲۵نقطه در بوستان ها در دستور کار قرار گرفت و تا حالا عملیات راه اندازی ۱۷مخزن با پیشرفت بالای۹۰درصدی در حال انجام می باشد و عملیات راه اندازی مخازن دیگر نیز با پیشرفت کمی در حال انجام می باشد.
وی در ادامه اشاره کرد: در جهت تسریع در پیشرفت فیزیکی راه اندازی مخازن آب اضطراری کمیته ای متشکل از شهرداری و شرکت آب و فاضلاب استان تهران تشکیل گردد.
معاون شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود به عملیات جانمایی و راه اندازی شیرهای هیدرانت سازمان آتش نشانی اشاره نمود و اظهار داشت: تا حالا ۸۷۰۰ شیرهیدرانت در سطح مناطق ۲۲گانه راه اندازی شده است و ۲۰۰۰ شیر هیدرانت دیگر نیز در حال راه اندازی است و مجموعا این تعداد باید به ۱۲۸۰۰ شیر هیدرانت افزایش یابد و باید هر محدوده از سطح شهر تهران دارای شیر هیدرانت باشد که در مواقع لزوم و بحرانی مورد استفاده قرار گیرد.
محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران نیز در این نشست با ذکر این نکته که اولویت ما برای راه اندازی مخازن آب اضطراری، بوستان ها و بیمارستان ها بوده است، اظهار داشت: برخی از این مخازن جهت بهره برداری آماده افتتاح است و همزمان عملیات کلنگ زنی ۷۰مخزن دیگر نیز شروع خواهد شد.
بختیاری در ادامه اظهار داشت: راه اندازی مخازن آب اضطراری برای مواقع بحرانی از اقدامات ماندگار شمرده می شود و با این اقدام مدل جدیدی از تهیه آب اضطراری در کلانشهر تهران به وجود آوردیم که می تواند الگویی برای سایر کلانشهرها باشد.
همین طور در این نشست درباب موضوعاتی چون لزوم تسریع در پیشرفت فاضلاب شهری در مناطق، رسیدگی ویژه به فاضلاب منطقه۲۲، حوضچه تعدیل سیلاب، چشم انداز آبی منطقه۲۲، شیرابه ۱۱ایستگاه میانی، تصفیه خانه لوکال و... مطرح و درباب مباحث فوق بحث و تبادل نظر شد.
منبع:

1399/12/01
13:56:47
0.0 / 5
499
تگهای خبر: خدمات , سایت , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری