ضوابط فعالیت روزبازارها در ایام پایانی سال

ضوابط فعالیت روزبازارها در ایام پایانی سال

فقط سفر: مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از تعیین الزامات فعالیت دست فروشان در ایام پایانی سال اطلاع داد و اظهار داشت: قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا دستورالعمل های لازم را برای فعالیت روزبازارها با عنایت به شیوع بیماری کرونا صادر کرد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، سید علی مفاخریان ضمن اشاره به این دستورالعمل اظهار داشت: فعالیت دست فروشان در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع می باشد، اما در سایر شهرها محل فعالیت دست فروشان باید ترجیحاً در محل های روباز و با استفاده از سازه های موقت و سبک باشد.

وی با تاکید بر این که مکان انتخاب شده برای ساماندهی دست فروشان نباید در نقاط بی دفاع شهری یا محل هایی بدون امکانات لازمی چون روشنایی، دسترسی مناسب و امنیت باشد، اظهار نمود: ساعت فعالیت در محل های تعیین شده برحسب شرایط و مقتضیات شیوع بیماری در هر شهر و بر مبنای محدودیت های ذکر شده در مصوبه ستاد ملی کرونا توسط فرماندار تعیین می شود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی و صنایع و مشاغل شهر افزود: استقرار دست فروشان با در نظر گرفتن حداقل فاصله ۲ متر و رعایت فاصله ایمن حداقل یک تا دو متر در راه تردد افراد برای جلوگیری از شیوع بیماری الزامی خواهد بود. همینطور در محل هایی که امکان جداسازی ورود و خروج وجود دارد، مسیر ورود از خروج باید تفکیک شود.

مفاخریان به نظارت بر رعایت بهداشت و استفاده از وسایل حفاظت فردی همچون استفاده از ماسک و دستکش برای همه فروشندگان تاکید کرد و اظهار داشت: در روزبازارها باید پرهیز از تبادل وجه نقد و استفاده از دستگاههای کارت خوان و یا روش پرداخت از راه (QRکد پرداز) در اولویت قرار گیرد.
وی درباره عرضه مواد غذایی در روزبازارها اظهار نمود: همه فروشندگان مواد غذایی ملزم به داشتن کارت بهداشت معتبر و عرضه بسته بندی شده محصولات هستند.
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر ضمن اشاره به ضرورت رعایت بهداشت محیطی در روزبازارها، اظهار داشت: لازم است در غرفه های روز بازار، یک حائل (مانند پرده نایلونی یا مشمایی) بین فروشنده و خریدار قرار گیرد. همینطور سطل های زباله به تعداد موردنیاز برای جمع آوری پسماند پیشبینی شود تا پسماندها در کیسه های پلاستیکی محکم بدون درز و نشت در انتها زمان فعالیت بازار، جمع آوری شود.
طبق گزارش روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، مفاخریان با بیان اینکه مسئولیت رعایت پروتکل های بهداشتی محل فعالیت با فروشنده است، تاکید کرد: ما موظف به اطلاع رسانی این الزامات در چارچوب تبلیغات محیطی در محل های تعیین شده هستیم اما در صورت تخلف فروشندگان، متخلفان به مراجع قضایی معرفی خواهند شد، چون که گشت های کنترل بهداشتی جهت پایش و نظارت بر عملکرد بهداشتی دست فروشان به صورت روزانه انجام می شود.
منبع:

1399/11/28
14:42:22
0.0 / 5
594
تگهای خبر: تبلیغات , خرید , دستگاه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری