اطلاعیه مترو درباره علت تاخیر در برنامه رونمایی از قطار ملی

اطلاعیه مترو درباره علت تاخیر در برنامه رونمایی از قطار ملی

فقط سفر: روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در اطلاعیه ای علت تاخیر در رونمایی از قطار ملی مترو را توضیح و از آماده شدن قطار ۳ واگنه ملی و تولید قطار 7 واگنه آگاهی داد که با برنامه ریزی های صورت گرفته تا اختتام اسفند ماه سال جاری این امر محقق خواهد شد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، پیرو پیگیری های مکرر اهالی رسانه و اصحاب مطبوعات پیرامون علت عدم برگزاری مراسم رونمایی از رام ۳ واگنه قطار ملی مترو که قرار بود در روزهای دهه فجر امسال صورت پذیرد، روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) جهت تنویر افکار عمومی و بنابر وظیفه ذاتی خود، اطلاعیه ای به شرح زیر صادر کرد:
"خوشبختانه به سبب اهتمام و کوشش تعدادی از متخصصان و کارگران مجموعه های صنعتی فعال در این پروژه و همین طور بهره مندی از ظرفیت شرکت های دانش بنیان داخلی، بعد از ۱۸ ماه تلاش بی وقفه و مجدانه، پروسه ارتقاء سطح داخلی سازی قطعات قطار مترو از ۲۵ الی ۳۰ درصد قبلی به ۸۵ درصد در ایام اخیر به سرانجام رسید تا در مرحله عمل، گامی بلند در زمینه شکست انحصار تولید قطار از طرف شرکت های خارجی برداشته شود.
این مهم با در نظر گرفتن ۱۸ زیرسیستم قطار مترو و تغییرات اعمال شده در آنها، بر طبق تجربیات ۲۰ سال قبل در استفاده از ۳ نسل واگن ها صورت گرفته است. بدین سان می توان اذعان داشت با هم افزایی شرکتها و نهادهای داخلی و به مدد شکل گیری عزم ملی در دوران سخت تحریم های بین المللی، نسل چهارم قطارهای مترو متولد شده است و حالا می توان امیدوار بود پروسه رهایی از وابستگی به دیگر کشورها دراین زمینه و تولید انبوه قطارهای ساخت داخل، در سال آتی رنگ واقعیت به خود بگیرد.
اولین نمونه از قطار ملی مترو که در قالب یک رام ۳ واگنه شکل گرفته است، در حقیقت آزمونی برای اثبات توانایی دستیابی به دانش و فناوری ساخت قطارهای استاندارد جهت استفاده در شبکه خطوط مترو سراسر کشور بود که به فضل پروردگار و تلاش و جدیت مجموعه های فعال در این پروژه ملی، به ثمر نشست.
گام بعدی دراین زمینه، تولید قطار ۷ واگنه است که با برنامه ریزی های صورت گرفته، تا اختتام اسفند ماه سال جاری این امر محقق خواهد شد.
در این بین باوجود فراهم بودن زمینه رونمایی از قطار ۳ واگنه در روزهای دهه فجر امسال اما مدیریت شهری پایتخت تصمیم بر آن گرفته است تا رام کامل ۷ واگنه را در اسفندماه به مرئا و منظر عمومی بگذارد چونکه در حقیقت این نوع قطار عموماً در خطوط مترو به حرکت درمی آید و قطار ۳ واگنه نمونه ای است که هم اکنون فقط در خط فرودگاه مهرآباد مورد بهره برداری قرار می گیرد.
به تعبیر دیگر وعده داده شده در خصوص تولید قطار ملی مترو با ۳ واگن و سطح داخلی سازی ۸۵ درصد، در زمان مقرر محقق شده و این امر مقدمه ای برای رسیدن به قطار ۷ واگنه با همین سطح از داخلی سازی است.
بدین سان ضمن تشکر از تمام مجموعه ها و شرکت های دخیل در امر تولید قطار ملی مترو که با حمایت های خود و همین طور مساعی صورت گرفته موجب شکل گیری این افتخار ملی شده اند، به اطلاع عموم می رساند که به لطف پروردگار قطار ۷ واگنه ملی در اسفندماه ۱۳۹۹ رونمایی خواهد شد و در پس آن رویداد، متعاقب انعقاد قرارداد تولید ۱۰۵ دستگاه واگن بین شرکت مترو و شرکت واگن سازی تهران، ان شاءالله قطار ملی مترو به تولید انبوه خواهد رسید.
امید آنکه کوشش های صورت گرفته در ۱۸ ماه اخیر مرضی درگاه احدیت قرارگرفته باشد و برکات این حرکت ملی، در اسرع وقت شامل حال عموم هموطنان در سراسر کشور شود."1399/11/27
14:38:08
0.0 / 5
790
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری