یكی از مالكان خانه پدری احمد محمود:

از این خانه ها زیاد است!

از این خانه ها زیاد است!

به گزارش فقط سفر خوزستان یکی از مالکانی که خانه پدری احمد محمود را خریداری نموده است ضمن اشاره به جلسه امروز مالکان این خانه با مسؤلان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان اظهار داشت: این جلسه درباره تخریب این ساختمان و در واقع نوشدارو بعد از مرگ سهراب است.صادق یارعلی در پاسخ به این سؤال که چرا این خانه که می شد به خانه مشاهیر تبدیل گردد تا خاطرات دوران کودکی و جوانی نویسنده مشهور کشور همچنان زنده نگه داشته شود، تخریب شد؟ به ایسنا اظهار داشت: چنین ملک هایی در سطح خوزستان و کشور زیاد است و اگر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان این خانه را برای حفظ بعنوان یک اثر تاریخی مدنظر داشت باید مبادرت به خرید و ثبت ملی آن می کرد که اداره کل میراث فرهنگی استان هیچ پیشنهادی به ما نداده بود.

وی بیان نمود: این خانه روز گذشته (۲۴ بهمن ۹۹) با گرفتن تمام مجوزهای قانونی توسط شهرداری تخریب شد تا جای آن بتوانیم یک آپارتمان چهار طبقه بسازیم. از بنگاه های اطراف این منطقه هم برای مشارکت در ساخت ساختمان پیشنهادهایی داده شد که قبول نکردیم.

این مالک درباره بی اطلاعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از تخریب این بنا اظهار داشت: به اداره کل میراث فرهنگی اطلاع ندادیم چونکه مجوزهای لازم را از شهرداری گرفته بودیم. در ضمن، این ملک در بافت فرسوده شهر اهواز نیست. درست است که قدمت زیادی دارد اما چون اتاق های جلویی خانه بازسازی شده بودند، ملک از بافت فرسوده خارج شده بود.

منبع:

1399/11/26
11:50:05
0.0 / 5
708
تگهای خبر: آپارتمان , ثبت , خرید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری