توسعه موتورهای برقی با ایجاد مركز نوآوری حمل و نقل

توسعه موتورهای برقی با ایجاد مركز نوآوری حمل و نقل

فقط سفر: مشاور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ایجاد مرکز نوآوری حمل و نقل پیشرفته با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری آگاهی داد.


مهدی همتی مقدم درگفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: به دنبال تفاهم نامه منعقد شده فی درخلال شهرداری تهران و معاونت علمی ریاست جمهوری، مرکز نوآوری حمل و نقل پیشرفته برای رسیدن به اهداف توسعه حمل و نقل پاک افتتاح شد.
وی با اعلان اینکه نمایندگان دو طرف در کمیته راهبری تعیین شدند تا بر روند اجرائی شدن اهداف نظارت کنند، اضافه کرد: معاونت علمی ریاست جمهوری حدود ۱۵ میلیارد تومان آورده داشته و شهرداری نیز در حوزه غیرنقد و در امتداد تسهیل گری امور در این مرکز همکاری می کنند.
همتی با تاکید بر اینکه خروجی مرکز نوآوری حمل و نقل پیشرفته، توسعه فناوری موتوربرقی با مدل سوآپ است، تشریح کرد: جامعه هدف ما در توسعه موتورسیکلت های برقی، موتورهای پیک هستند که پیمایش این موتورها بالا و حدود ۱۰۰ کیلومتر در روز است و این در حالیست که شارژ موتورهای برقی پس از پیمودن ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر به پایان می رسد.
وی با اعلان اینکه برای شارژ مجدد باطری های موتور چند ساعت توقف لازم است، اضافه کرد: این توقف چندساعته برای شارژ مجدد باطری موتورها، به کسب وکار پیک های موتوری ضربه وارد میکند و برهمین اساس "مدل سواپ" پیش بینی شده است.
همتی در تشریح این مدل اضافه کرد: در این مدل جایگاه های تعویض باطری مانند پمپ های بنزین در سطح شهر تعبیه می شود و راکبان موتور بجای شارژ باطری، باطری خالی را با باطری شارژ شده تعویض می کنند که این مدل در سایر کشورها با موفقیت اجرا شده و می توان از آنها الگو گرفت.
وی ادامه داد: امید است بتوانیم با این روش تا سال آینده به صورت پایلوت حداقل ۱۰ هزار موتور سیکلت برقی در سطح شهر به صورت فعال داشته باشیم.
منبع:

1399/10/27
12:54:03
0.0 / 5
1098
تگهای خبر: حمل و نقل , شهر , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری