تبلیغات شركت ساختمانی روی گوردخمه هخامنشی!

تبلیغات شركت ساختمانی روی گوردخمه هخامنشی!

گوردخمه باارزش و یگانه هخامنشی شهرستان روانسر استان کرمانشاه به جایگاهی برای تبلیغ داربست ساختمانی تبدیل گشته و روی نقش و نگارهای بی همتای آن رنگ زننده زرد تیره کشیده و چهره یادگار هخامنشیان را خدشه دار کرده اند!به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، سیاوش آریا در ادامه یادداشت خود در روزنامه «جام جم» نوشت: گوردخمه روانسر قبل از این و در سالهای گذشته نیز روزگار ناخوشایندی داشته و بخش هایی از درون اتاقک آنرا شکسته و لطمه جدی به یادمان ملی رسانیده بودند. نوشتن یادگاری درون گوردخمه و آتش زدن بخش بالای گوردخمه و ورودی آن با لاستیک خودرو از لطمه های جدی دیگری است که در سالهای گذشته بر این میراث باستانی وارد شده است.

با این همه، نگارنده در تیرماه سال ۱۳۹۴ خورشیدی در بازدید میدانی خود در گزارشی جامع و کامل دشواری های آن زمان گوردخمه روانسر را نگاشته و به آگاهی مدیران و مسؤولان میراث فرهنگی رسانیده بود اما در کمال شگفتی و ناباوری نه فقط آن دشواری های پیشین برطرف نشده، بلکه در آبان ماه امسال یادگار هخامنشیان به جایگاهی برای خواب و زندگی معتادان و ولگردان تبدیل شد که البته با آگاهی رسانی دوستداران میراث فرهنگی و همکاری شهرداری روانسر، درون گوردخمه پاکسازی شد.

اینک اما تبلیغ یک شرکت ساختمانی با رنگ زرد تیره روی نقش و نگاره های گوردخمه نگران کننده است. جالب آنکه شماره تلفن همراه آن فرد و شرکت نیز همچنان روی یادگار ملی و نیاکانی خودنمایی می کند ولی گویا مسئولان میراث فرهنگی در خواب زمستانی اند برای اینکه هنوز بعد از یک سال هیچ کاری برای پاکسازی گوردخمه از تبلیغات شرکت ساختمانی نکرده اند.
1399/10/24
13:21:14
0.0 / 5
1029
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری