صدور اسناد تك برگ برای تمام عرصه های ملی و دولتی تهران تا آخر سال ۱۴۰۰

صدور اسناد تك برگ برای تمام عرصه های ملی و دولتی تهران تا آخر سال ۱۴۰۰

به گزارش فقط سفر مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اظهار داشت: درصدد هستیم تا آخر سال 1400 تمامی عرصه های ملی و دولتی استان تهران زیر پوشش طرح کاداستر قرار گیرد و برای کل این اراضی اسناد تک برگ صادر شود.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا علینقی حیدریان در بازدید از مرکز تحقیقات آبخوان داری شهید هادی احمدی و برخی پلاک های ثبتی در شهرستان پاکدشت با اشاره به اینکه اجرای طرح کاداستر اراضی ملی از سیاست های راهبردی مجموعه منابع طبیعی است، اظهار نمود: شهرستان پاکدشت دارای حدود ۳۲ هزار هکتار اراضی ملی است که تا حالا طرح کاداستر در حدود ۶۰۰۰ هکتار از این اراضی اجرائی شده است و اقدامات لازم برای صدور اسناد تک برگ برای ۸۰۰۰ هکتار دیگر این اراضی در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: عملیات آبخیزداری و آبخوان داری نیز از طرح های محوری سال جاری است که در سطح استان تهران و در شهرستان پاکدشت نیز به مرحله اجرا در می آید.

حیدریان اشاره کرد: باتوجه به حوزه های آبخیز بحرانی شهرستان پاکدشت ازنظر سیل خیزی و فرسایش خاک، برای سال جاری اعتباری حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی به اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان داری اختصاص داده شده است که این اقدامات در حوزه های آبخیز نیک، مارچشمه و توچال اجرائی می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اشاره کرد: از آنجایی که تداوم پروژه های آبخیزداری ضرورتی اجتناب ناپذیر است، نیاز است تا فرمانداران استان تهران نسبت به اجرای اینطور طرح ها حمایت های اعتباری و اجرائی داشته باشند.

در ادامه این بازدید مهدی یوسفی جمارانی - سرپرست فرمانداری شهرستان پاکدشت - اظهار داشت: شهرستان پاکدشت سابقه سیل خیزی را در کارنامه خود دارد. بدین جهت پروژه های آبخیزداری که در حوضه های آبخیز این شهرستان به مرحله اجرا در آمده سبب کنترل سیلاب و کاهش خسارت های احتمالی و ایجاد امنیت برای مناطق پایین دست حوضه های آبخیز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، سرپرست فرمانداری شهرستان پاکدشت اظهار نمود: باتوجه به انجام عملیات آبخیزداری در کنترل سیلاب و تقویت سفره های آب زیرزمینی، فرمانداری این شهرستان از هیچگونه همکاری و کمک درباب اینگونه اقدامات دریغ نمی کند.

منبع:

1399/10/22
17:18:47
0.0 / 5
1086
تگهای خبر: ثبت , سفر , شهر , منابع طبیعی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری