معاون گردشگری استانداری فارس:

پروانه هتل آسمان شیراز احتیاج به بازبینی دارد

پروانه هتل آسمان شیراز احتیاج به بازبینی دارد

به گزارش فقط سفر فارس معاون گردشگری و امور زوار استانداری فارس تصریح کرد که پروانه ساخت هتل آسمان به علت حادثه ای که سال قبل حادث شد، باید مورد بازبینی قرار گیرد.


علی نقی طبیب لقمانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: پس از حادثه ی آتش سوزی که در ساختمان نیمه ساخته هتل آسمان حادث شد، مباحث فنی پیرامون این بنا مطرح است.
وی افزود: مبحث مهم پیش رو اینست که آیا اصلا این ساختمان از استقامت لازم به لحاظ فنی و مهندسی برخوردار می باشد یا خیر؟
معاون گردشگری و امور زوار استانداری فارس اظهار داشت: در زمان تجدید پروانه، چه برای مرمت و مقاوم سازی یا بازسازی مجدد بنا، رعایت ارتفاع هم مد نظر قرار خواهد گرفت.
طبیب لقمانی تصریح کرد: مبحث رعایت ارتفاع با هدف پیشگیری از صدمه به منظر مجموعه زندیه بطور قطع اوجب واجبات و از الزامات تجدید پروانه هتل آسمان خواهد بود.
وی همینطور در مورد سفر اخیر مدیرعامل صندوق احیا به فارس، اظهار داشت: در آن سفر تصمیاتی کلیدی اتخاذ شد که اجرای این تصمیمات منجر به گشایش هایی در حوزه های مختلف و مرتبط خواهد شد.
طبیب لقمانی اظهار داشت: یکی از این تصمیمات این بود که حتما متناظر هیئت امنای صندوق احیائی که در مرکز وجود دارد، در استان فارس هم تشکیل گردد تا مجموعه اقدامات و وظایف این صندوق توسط چنین تشکیلاتی، سیاست گذاری، اجرا و پایش شود و فارس صرفاً به مرکز متکی نباشد.
معاون گردشگری استانداری فارس اظهار داشت: یکی از تصمیمات اتخاذ شده، در مورد واگذاری بهره برداری از مجموعه ها و بناهای تاریخی به بخش خصوصی بود، چونکه مالکان این مجموعه یا بناها، راسا امکان مرمت و بهره برداری را ندارند و بخش خصوصی می تواند کمک کننده باشد.
طبیب لقمانی جلسات برگزار شده با مدیرعامل صندوق احیا را اثرگذار ارزیابی و ابراز امیدواری کرد که زمینه تخصیص منابع اعتباری و کمک های فنی به آثار و بناهای تاریخی موجود، در فارس و شیراز فراهم و امکان بازیابی هویت بافت تاریخی شیراز مهیا شود.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، هتل آسمان، یکی از پروژه های مهم گردشگری شیراز به حساب می آید که طی سه سال گذشته، اخبار گوناگونی پیرامون آن انتشار یافته است.
تهدید منظر هوایی مجموعه زندیه و به خطر انداختن ثبت جهانی این میراث جهانی، صدور دستور تخریب طبقات اضافه، اجرای عملیات تخریب این طبقات و وقوع حریق در ساختمان نیمه کاره آن هتل، بخشی از اخبار و حواشی در ارتباط با هتل آسمان بود که طی سه سال گذشته، بارها آنرا به صدر اخبار فارس و حتی کشور نشاند.1399/10/15
14:26:32
0.0 / 5
1002
تگهای خبر: ثبت , سفر , گردشگری , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری