بازگشایی بناهای تاریخی اصفهان

بازگشایی بناهای تاریخی اصفهان

اصفهان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان اظهار داشت: با عنایت به سیر نزولی کرونا و تبدیل وضعیت استان اصفهان از قرمز به نارنجی و سپس زرد، برپایه مصوبات ستاد مقابله با کرونا، تمامی بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری تحت نظارت این اداره کل بازگشایی شد.


فریدون اللهیاری اعلام نمود: همزمان با شیوع موج سوم بیماری کرونا در منطقه فلات مرکزی ایران، بیشتر از ۵۰۰ بنای تاریخی و جاذبه گردشگری تحت نظارت این اداره کل برپایه مصوبات ستاد مبارزه با بیماری کرونا از آغاز آذرماه سالجاری تعطیل شد.
او افزود: با عنایت به سیر نزولی کرونا و تبدیل وضعیت استان اصفهان از قرمز به نارنجی و سپس زرد، برپایه مصوبات ستاد مقابله با کرونا، تمامی بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری تحت نظارت این اداره کل بازگشایی شد.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، اللهیاری ضمن اشاره به نحوه بازدید از این مجموعه ها تصریح کرد: برپایه دستورالعمل های بهداشتی صادره از ستاد مبارزه با بیماری کرونا و همچنبن مصوبات صادره از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ضمن استقرار دستگاههای ضدعفونی در ورودی بناهای تاریخی شاخص، بازدید از بناهای دارای فضای سرپوشیده، با رعایت حضور محدود گردشگران در این بناها انجام شده و بناهای دارای فضای باز هم با محدودیت های کمتر میزبان گردشگران و دوستداران میراث فرهنگی استان خواهند بود.
استان اصفهان دارای بیشتر از ۲۲ هزار اثر تاریخی شناخته شده است که از این تعداد بیشتر از ۱۸۰۰ اثر در لیست آثار ملی و بیشتر از ۷ اثر هم در لیست میراث بشری به ثبت جهانی رسیده است.1399/10/15
00:50:15
0.0 / 5
888
تگهای خبر: ثبت , دستگاه , صنایع دستی , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری