گلایه فراهانی از بی توجهی شهرداری به نظارت مالی شورا

گلایه فراهانی از بی توجهی شهرداری به نظارت مالی شورا

فقط سفر: رئیس كمیته بودجه شورای شهر تهران از بی توجهی شهرداری تهران به حق نظارت مالی شورا در حین خرج و به كارگیری افراد بدون تایید شورا گلایه نمود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، مجید فراهانی در تذکر قبل از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اعلان اینکه ارتقاء سطح سلامت و انضباط مالی و مقابله با تخلفات مالی و محاسباتی یکی از انتظارات به حق شهروندان از شورای شهر است، اظهار داشت: انتظاری که متاسفانه در ضمن ادوار شورا تا حالا به آن پاسخ مناسب و در خور شانی داده نشده است و زمینه ساز بی اعتمادی شهروندان نسبت به سلامت مالی اداره شهر شده است.

وی با اعلان اینکه با وجود تصریح قانونگذار در مورد به رسمیت شناختن حق نظارت مالی شورا در حین خرج با تایید ذیحساب و قائم مقامان ذیحساب و تاکیدات مکررشورا در مصوبات تعیین و انتخاب قائم مقامان ذیحساب، ش متاسفانه شاهد بی توجهی های مکرر شهرداری هستیم، اظهار داشت: جابجائی قائم مقامان ذیحساب منتخب شورا، بدون ستاندن مصوبه از واحد مورد تأیید شورا و بکارگیری این افراد در سایر واحدها مغایر مصوبه شورا است.

فراهانی افزود: افرادی به صورت هم زمان در بیش از یک واحد بعنوان قائم مقام ذیحساب یا سرپرست قائم مقام ذیحساب از طرف ذیحساب شهرداری منصوب می گردند که این امر مغایر صریح ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل مصوب مجلس شورای اسلامی و اصلاحات بعدی آنست. همین طور افرادی که بیش از این دارای سابقه قائم مقام ذیحساب مورد تأیید شورای اسلامی شهر تهران نبوده اند، قبل از تصویب و تأیید شورا در واحدهای اجرائی بعنوان قائم مقام ذیحساب به کار گرفته می شوند و سپس برای ستاندن تأیید به شورا معرفی می گردند که این رویه مغایر قانون است.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با اشاره به دیگر موارد بی توجهی شهرداری تهران افزود: جابجایی و انتقال افراد بعد از سه ماه گذشت زمان از مصوبه شورا در خصوص تایید بکارگیری فرد در واحد مربوط به عنوان قائم مقام ذیحساب؛ بی توجهی به مصوبات شورا را در اذهان تقویت می کند. از طرف دیگر گزارش نظارتی از حسن اجرای مصوبات بودجه شهرداری تهران و واحدها و سازمان ها و شرکت های تابعه و ارائه به شورا هر دو ماه یکبار توسط ذیحساب شهرداری تهران برمبنای تبصره 7 اصلاحیه مصوبه انتخاب ذی حساب و عوامل ذی حسابی در شهرداری تهران، سازمانها و شرکت های تابعه ارائه نمی گردد.

فراهانی اظهار داشت: به همین دلیل در اجرای بند 3 ماده 80 قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره « بی توجهی به حق نظارت مالی شورا در حین خرج برمبنای تبصره ذیل بند 30 ماده 80 قانون شوراها در بکارگیری افراد بدون تایید شورا بعنوان قائم مقام ذیحساب » به شهردار تهران تذکر می دهم.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر اضافه کرد: بنده نارضایتی خودرا از این رویه و بی توجهی به حق نظارت مالی شورا و عدم اجرای تکالیف قانونی توسط شهرداری تهران اعلام می کنم و خواهان اختتام دادن به روند بی توجهی نسبت به مصوبات شورا در حوزه نظارت مالی حین خرج هستم.
منبع:

1399/09/11
23:15:24
5.0 / 5
964
تگهای خبر: شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری