انتشار فراخوان چهارمین جشنواره ملی عكس آسمان آبی

انتشار فراخوان چهارمین جشنواره ملی عكس آسمان آبی

به گزارش فقط سفر بعد از برگزاری سه دوره از جشنواره عكس آسمان آبی، فراخوان چهارمین دوره از این جشنواره هم منتشر گردید. مهلت شركت در این جشنواره از ۶ آذر و حداكثر به مدت یك ماه - تا ۶ دی - خواهد بود.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، موضوعات در نظر گرفته شده برای این دوره از جشنواره ملی عکس، آسمان آبی برای تهران، هوای پاک به منظور زندگی، تصویر شهر ایده آل با هوای پاک، عکس، هوا و زندگی است. تصاویر مقایسه ای از هوای پاک و آلوده با نمای ثابت، بازنمایی اثرات و خسارات آلودگی هوا بر محیط زیست و اجتماع و آلودگی هوا قاتل نامرئی برای همه بخصوص گروه های حساس (افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان و زنان باردار) ازجمله موضوعات دیگر چهارمین جشنواره عکس آسمان آبی است.

گفتنی است که آثار ارسال شده در تاریخ ۱۳ دیماه داوری می شوند و آخرین مهلت ارسال آثار هم ۶ دیماه است همینطور دکتر محمد مهدی رحیمیان، دکتر مهدی مقیم نژاد و حمیدرضا مجیدی بعنوان داوران چهارمین جشنواره عکس آسمان آبی انتخاب شده اند.

براساس این گزارش، شرکت در این جشنواره برای عموم عکاسان - آماتور و حرفه ای - آزاد است و هر شخص می تواند حداکثر هفت تک عکس را بارگذاری کند همینطور به کارگیری نرم افزارهای ویرایش عکس نباید به مرزهای گرافیک، تصویرسازی و حذف ابعاد و پرسپکتیو نماها بیانجامد. تراز نور و سفیدی، افزایش یا کاهش کنتراست، کنترل رنگ، کنترل درجه اشباع وبرش و تکنیک پانوراما آزاد است.

بر این اساس اندازه عکس ها باید حداقل ۳۰۰۰ پیکسل باشد و تصاویر ارسالی می توانند با انواع دوربین های حرفه ای دیجیتال و موبایل عکاسی شده باشند.

هنرمندان می توانند جهت ثبت نام در این جشنواره به آدرس air.tehran.ir رجوع کنند. شرکت کننده در جشنواره و صاحب فایل اصلی عکس بعنوان عکاس و مالک اثر شناخته می شود و مسئولیت هرگونه دعوی در باب مالکیت اثر از عهده جشنواره خارج است.

پس از داوری آثار و در صورت راهیابی اثر به بخش مسابقه، ارسال فایل اصلی عکس در ابعاد بزرگ جهت عرضه در نمایشگاه الزامی است. بدیهی است که درصورت عدم تحویل فایل بزرگ در مهلت مقرر، نام عکاس از لیست پذیرفته شدگان و نمایشگاه حذف همینطور برگزار کننده حق استفاده و چاپ تصاویر ارسالی برای اطلاع رسانی و سایر مصارف فرهنگی در قالب جشنواره را خواهد داشت.

جوایز برگزیدگان هم در آیین پایانی نمایشگاه به عکاسان اهدا می شود که عبارت است از:
نفر اول: لوح تقدیر + ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال جایزه نقدی
نفر دوم: لوح تقدیر + ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال جایزه نقدی
نفر سوم: لوح تقدیر + ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال جایزه نقدی
گواهی شرکت + ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال جایزه نقدی به آثار راه یافته به نمایشگاه

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در انتها تاکید می شود که شرکت کنندگان باید آثار خویش را حداکثر تا ساعت ۲۴ روز ۶ دیماه ارسال نمایند. این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد همینطور نمایشگاه در تاریخ ۲۹ دیماه سال جاری و همزمان با روز هوای پاک برگزار و همان روز هم اسامی پذیرفته شدگان و نفرات منتخب اعلام می شود.


1399/09/08
21:14:58
5.0 / 5
1158
تگهای خبر: ثبت , شهر , كیفیت , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری