پویش كودك، همدلی و كرونا راه جدید ارتباط موزه ها با كودكان

پویش كودك، همدلی و كرونا راه جدید ارتباط موزه ها با كودكان

رئیس ایكوم ایران از ایجاد پویش ادبی هنری «كودك، همدلی و كرونا» با كمك موزه ها و نهادهایی كه در زمینه كودك فعالیت می نمایند، خبر می دهد.


سیداحمد محیط طباطبایی در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه کمیته ملی موزه های ایران با همراهی و همکاری همه موسسه ها و نهادهایی که در زمینه کودک فعالیت می نمایند و با کمک همه موزه های کشور درصدد برگزاری یک پویش فرهنگی و هنری به نام کودک، همدلی و کروناست، می گوید: این پویش در چهار شاخه ادبیات (نوشتن خلاق)، نقاشی، عکس و ویدئو برگزار می گردد که از کودکان، مربیان و همراهان کودکان انتظار می رود تا آثاری را بر مبنای استنباطی که کودکان شان از این عنوان می کنند، همراه با کودک خلق و ارائه نمایند.
او با تکیه بر شرایط کنونی جامعه و ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی و تا حد امکان قرنطینه، اظهار می کند: معتقدیم با برگزاری این پویش می توانیم به شکلی سبب نزدیکی و همدلی بین کودکان و خانواده ها شویم و شاهد این باشیم که چطور پشتیبانی همه از یکدیگر در مقابل این اپیدمی می تواند موثر باشد.
محیط طباطبایی ضمن اشاره به آغاز برگزاری این پویش از ۱۵ آذر، تاکید می کند: کودکان و نوجوانان بین هفت تا ۱۷ سال می توانند استنباط خود از شرایط کنونی و شعار انتخاب شده یعنی «کودک، همدلی و کرونا» را بر اساسِ نگاه شان به آثار موزه ای که توسط موزه ها در سایتِ هر موزه به نمایش درآمده خلق و تا اول اسفند به دبیرخانه این پویش ارسال کنند، تا در نهایت کمیته ملی موزه های ایران در ۲۸ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ یعنی روز جهانی موزه ها همه آثار را در موزه ها در معرض نمایش قرار دهد.
به قول او، در بخش در ارتباط با ادبیات آثار در چارچوب «انشای خلاق و داستان» می توانند عرضه شوند که در نهایت همه آثار رسیده به دبیرخانه در چارچوب یک کتاب چاپ و عرضه می شود.
رئیس ایکوم ایران می افزاید: در این پویش سعی شده تا فعالیت میان نهادهای فرهنگی و موزه ها در شرایط فعلی اجتماعی برقرار شود، اقدامی که معتقدیم نشانه ای از همدلی و همراهی میان کودکان، اجتماع و خانواده است.
منبع:

1399/09/07
13:10:06
5.0 / 5
1278
تگهای خبر: خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری