معاون شهردار تهران عنوان كرد

آموزش نیروهای متخصص توسط شهرداری تهران

آموزش نیروهای متخصص توسط شهرداری تهران

به گزارش فقط سفر معاون شهردار تهران آموزش و تربیت نیروهای متخصص مانند آتش نشان و راننده قطار شهری و... را همچون موارد اختصاصی شهرداری تهران دانست و اظهار داشت: موسسه علمی كاربردی شهرداری تهران می تواند با سیاستگذاری مناسب و اتخاذ اهداف بلند مدت، در سطح كشور و حتی فرا منطقه ای آموزش دهنده باشد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، حامد مظاهریان در مراسم تکریم و معارفه سرپرست موسسه علمی کاربردی شهرداری تهران اظهار داشت: بهبود مستمر کارهای آموزشی، ارتقای سطح دانش کارکنان و از همه مهمتر تربیت نیروهای متخصص و متعهد مورد نیاز مدیریت شهری از اهداف موسسه علمی کاربردی شهرداری تهران بوده است.
وی با اشاره به مسائل موسسه در دوره جدید مدیریت شهری، اظهار داشت: همزمان با شروع به کار آقای دکتر ابوالحسنی مأموریت جدیدی برای موسسه علمی کاربردی تعریف نشده بود و بودجه و نیروهای موجود هم با مأموریت و کارکرد جدید و قابل انتظارموسسه متناسب نبودند. همینطور باتوجه به منظر دانشگاهی مدیریت جدید شهرداری، انتظارات قابل توجهی از این مجموعه وجود داشت که پیچیدگی هایی را رقم زد که باید در دوره مدیریت جدید برای آن تدابیری اندیشیده شود.
معاون شهردار تهران با تاکید بر ضرورت بازبینی در نقش موسسه علمی کاربردی شهرداری برمبنای نگاه آینده نگرانه، اضافه کرد: سازمانها، فرایندها و افراد اگر به مهره غیرقابل تعویض تبدیل شوند منجر به ایجاد ثبات و پایداری می شوند.
مظاهریان خطاب به سرپرست جدید موسسه علمی کاربردی اظهار داشت: باید موسسه به نهادی موثرتبدیل شود که اگر از شهرداری حذف شد احساس کمبود و خلأ در شهرداری ایجاد شود و این مسیر سهل و ساده نیست.
سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران اشاره کرد: باید برای مأموریت های موسسه علمی کاربردی بازتعریف صورت گیرد. این مرکز فی نفسه می تواند کیفیت را تداعی کند و تبدیل به برند آموزشی معتبر شود.
وی با تاکید بر ضرورت آموزش و تربیت نیروهای متخصص در شهرداری تهران اضافه کرد: آموزش آتش نشانی و لوکوموتیو رانی قطار شهری و... از موارد اختصاصی موسسه علمی کاربردی شهرداری تهران است که می تواند با سیاستگذاری مناسب و اتخاذ اهداف بلند مدت، در سطح کشور و حتی فرا منطقه ای هم آموزش دهنده باشد.
مظاهریان تمرکز بر نقاط قوت موسسه علمی کاربردی شهرداری تهران را ضروری دانست و اذعان داشت: باید برندسازی روشنی برای تقویت هوشمندسازی و آموزش مجازی در این موسسه صورت گیرد. تا اوایل نیمه دوم سال قبل برگزاری جلسات مجازی به ندرت صورت می گرفت اما شرایط کرونایی حاکم بر کشور تمام برنامه ها و نشست ها را به فناوری پیوند داد و برقراری تعامل درون و برون سازمانی را در بستر وب امکان پذیر ساخت.
معاون شهردار تهران همینطور برندسازی، فراهم سازی سیستم فناوری قوی، بهره گیری از اساتید خبره و تقویت کیفی محتوای آموزشی برای ارتقای راندمان سازمانی را از مدیریت جدید موسسه علمی کاربردی شهرداری تهران خواهان شد.
در ادامه، سید رحیم ابوالحسنی رئیس سابق موسسه علمی کاربردی شهرداری تهران هم ایجاد هیأت امنا، شورای موسسه و کمیسیون دائمی را همچون اقدامات انجام شده در امتداد اصلاح ساختار موسسه برشمرد و اظهار داشت: در این دوره ضمن کاهش نیروی انسانی و متناسب سازی آن با ظرفیت های موجود برای مشخص کردن شرح وظایف، ایجاد ساختار حسابرسی منظم و ساماندهی ساختمان های غیرفعال، گامهای مثبت آموزشی برداشته شده است.
وی از کوشش برای تشکیل آکادمی شهرداری تهران آگاهی داد و اضافه کرد: تبدیل موسسه به دانشکده در هیأت رئیسه دانشگاه علمی کاربردی به تصویب کلی رسیده و امیدواریم باتوجه به مدلهای نمونه آن در کشورهای پیشرفته موفقیت مناسبی دراین زمینه حاصل شود.
گرگانی سرپرست جدید موسسه علمی کاربردی شهرداری تهران هم در سخنانی، با تاکید بر لزوم بهره گیری مناسب از توانمندی نیروهای این موسسه، اظهار داشت: از آنجایی که موسسه فاقد بودجه مستقیم است باید استراتژی افزایش درآمد و کاهش هزینه را دنبال کند و دراین زمینه نیازمند ارتقای راندمان نیروی انسانی هستیم.
گرگانی، با طرح درخواست واگذاری اجرای مأموریت آموزش در شهرداری تهران به این موسسه آموزش عالی اظهار داشت: در صورتیکه هزینه آموزشی شهرداری در بخشهای مختلف تحت نظر موسسه قرار گیرد می تواند به آموزش منظم، کنترل شده، قابل محاسبه و یکپارچه منجر شود.
طبق گزارش روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، مظاهریان از کوشش های دکتر ابوالحسنی رئیس سابق موسسه علمی کاربردی شهرداری تهران، قدردانی کرد و حکم انتصاب گرگانی را بعنوان سرپرست جدید موسسه علمی کاربردی شهرداری تهران اعطا نمود.
منبع:

1399/08/26
20:13:34
5.0 / 5
1465
تگهای خبر: آموزش , برند , ثبت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری