سقوط ۶۱ درصدی تورهای اروپایی در سال ۲۰۲۰

سقوط ۶۱ درصدی تورهای اروپایی در سال ۲۰۲۰

فقط سفر: خراسان رضوی به نظر می آید ترجیح مسافران برای مكان های روستایی و ساحلی به جای شهرهای پرجمعیت از تعطیلات تابستان ۲۰۲۰ همچنان ادامه داشته باشد.


به گزارش روتز آنلاین، بر مبنای مطالعه جدید کمیسیون سفر اروپا (ETC)، میزان ورود گردشگران اروپایی در کل سال ۲۰۲۰ می تواند تا ۶۱ درصد کاهش داشته باشد. نتایج این مطالعه نشان داد، برای هشت ماه اول سال ۲۰۲۰، ورود گردشگران بین المللی به سراسر اروپا ۶۸ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است و با محدودیت هایی که به تازگی افزایش یافته است، هرگونه بهبودی (آزادی رفت و آمد) که در تابستان مشاهده شد، لغو خواهد شد.
بر اساس این مطالعه، قبرس با کاهش ۸۵ درصدی و مونته نگرو با کاهش ۸۴ درصدی بیشترین ضربه را از کاهش ورود توریست داشتند چونکه وابستگی زیادی به مسافران خارج از کشور دارند. رومانی با کاهش ۸۰ درصدی، ترکیه با کاهش ۷۷ درصدی و پرتغال و صربستان با کاهش ۷۴ درصدی هم در بین کشورهایی هستند که بیشترین صدمه را دیدند. از سوی دیگر اتریش کمترین سقوط را با کاهش ۴۴ درصدی به علت فصل سفر زمستانی پیش از شیوع کرونا در چند ماه اول سال تجربه نمود.
ادواردو سانتاندر (Eduardo Santander)، مدیر اجرایی ETC اظهار نمود: ازآنجاکه موج دوم بیماری همه گیر کووید-۱۹ اروپا را قبل از فصل زمستان در برگرفته است، حالا بیشتر از هر زمان دیگری مهم می باشد که ملت های اروپایی برای توافق در مورد راهکارهای مشترک با یکدیگر متحد شوند، نه تنها برای پیشگیری از انتشار ویروس بلکه برای پشتیبانی از بهبود پایدار گردشگری، بازگرداندن اعتمادبه نفس مسافران و از همه مهم تر محافظت از میلیون ها تجارت، مشاغل و شرکت هایی که در معرض خطر هستند، ازاین رو آنها می توانند از عواقب اقتصادی به خوبی عبور کنند.
وی افزود: بهبود اقتصادی در سرتاسر اروپا به میزان قابل توجهی به بهبود بخش گردشگری بستگی دارد، بخشی که نزدیک به ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا را تولید می کند و بیشتر از ۲۲ میلیون شغل را تشکیل می دهد.
این گزارش همینطور از آن حکایت می کند که سفرهای داخلی و سفرهایی با مسافت کوتاه در سال ۲۰۲۱ با کاهش محدودیت های سفر و خطرات کمتر دیده شده بعنوان عوامل اصلی در بهبود، سریع مانند سابق بازمی گردند.
علاوه براین، ETC انتظار دارد روند تابستانی توریستهایی که به جای مراکز شهری پرجمعیت به دنبال مکان های روستایی و ساحلی هستند همچنان ادامه یابد.
این گزارش اعتقاد دارد که می تواند بعضی از نقاط محبوب توریستی را در نظر بگیرد که قبلا برای مقابله با تقاضای سفر بیش از اندازه تلاش می کردند و به گسترش منافع اقتصادی گردشگری به صورت مساوی در داخل کشورها کمک نماید.
منبع:

1399/08/23
22:54:45
5.0 / 5
1086
تگهای خبر: توریست , سفر , شهر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری