انتقاد عضو شورا از مسیر دوچرخه ناایمن در بزرگراه های شهید دوران و یاسینی

انتقاد عضو شورا از مسیر دوچرخه ناایمن در بزرگراه های شهید دوران و یاسینی

فقط سفر: رئیس كمیسیون حمل و نقل و ترافیك شورای اسلامی شهر تهران برای ناایمن بودن مسیر دوچرخه در بزرگراه شهید دوران به شهردار تهران تذكر داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محمد علیخانی در دویست و چهل و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری درباره ایمنی مسیر دوچرخه در بزرگراه شهید دوران اظهار داشت: با عنایت به مکاتبات انجام شده با شهرداری درباب ارائه مستندات و مطالعات پروژه راه اندازی مسیر دوچرخه در حاشیه بزرگراه شهید دوران و قسمتی از بزرگراه شهید یاسینی در مرداد ماه و شهریور ماه سال جاری و با عنایت به عدم کفایت اطلاعات ارسالی و بازدید کارشناسان از بخش های اجرا شده این پروژه در دو هفته اخیر حاکی از اجرای ناصحیح، نا ایمن، خطرآفرین و منقطع پروژه مورد نظر دارد.
وی ادامه داد: به نحوی که موجب هدایت دوچرخه سوار به بخش بزرگراهی و وقوع حوادث احتمالی در بزرگراه می شود. پس به شهردار تهران تذکر داده می شود دستور فرمایند نسبت به بررسی موضوع مذکور از جنبه مطالعات ترافیکی و نیز مستندات مربوط به تصویب تامین ایمنی مسیر در شیوه اجرای فعلی مطابق با استانداردها و ضوابط فنی موجود اقدام لازم صورت پذیرد.
وی تصریح کرد: با توجه به مصوبات جلسه یکصد و هجده کمیسیون عمران و حمل و نقل در خصوص اجرای برنامه عملیاتی اولویت محور، تحقق پذیر و سنجش پذیر در حوزه حمل و نقل و ترافیک و لزوم پیشگیری از شروع پروژه های خارج از اولویت ضروریست دستور فرمایید تا نسبت به ارائه پاسخ قانع کننده به کمیسیون عمران و حمل و نقل و افکار عمومی درباره نحوه تصویب مطالعات توجیهی و ضوابط فنی و اجرائی و نحوه هزینه کرد بدون وجود ردیف بودجه مصوب از عملیات عمرانی مذکور که نتیجه ای جز اتلاف منابع و خسارت ندارد اقدام و از اجرای آن خودداری فرمایند.
منبع:

1399/08/18
13:33:57
5.0 / 5
1331
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری