كشف گنج در قبرستان ابن بابویه

كشف گنج در قبرستان ابن بابویه

به گزارش فقط سفر رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از كشف ۱۴۱ سكه عتیقه متعلق به دوران آل بویه در شهر ری اطلاع داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، سرهنگ علی ولیپور گودرزی دراین باره اظهار داشت: چندی قبل پرونده ای به همراه یک متهم با مبحث کشف عتیقه از کلانتری شهر ری به پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ ارجاع شد و در جریان آن تیمی از کارآگاهان رسیدگی به مبحث را در دستور کار خود قرار دادند.
وی با اشاره به اینکه در اولین گام متهم تحت بازجویی قرار گرفت، اضافه کرد: این فرد در جریان بازجویی های انجام شده ادعا کرد که از حدود دو ماه پیش به همراه فردی در حال کندن قبر در قبرستان ابن بابویه بوده که کوزه ای حاوی سکه های قدیمی را در آنجا پیدا کرده است. آنها هم بعد از تقسیم سکه ها از یکدیگر جدا شده و دیگر ملاقاتی با هم نداشتند.
ولیپور با اشاره به اینکه تحقیقات ماموران برای شناسایی نفر دوم هم در دستورکار قرار گرفت، اظهار داشت: ماموران متهم دوم را هم در باقر شهر شناسایی کرده و با هماهنگی قضایی این فرد را هم دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به اینکه متهم دوم ادعا کرد که سکه های خودش را بعد از تقسیم در همان گورستان ابن بابویه دفن کرده است، اظهار داشت: با کسب این اطلاعات گروهی از ماموران پلیس امنیت اقتصادی به همراه بازجو پرونده و رئیس میراث فرهنگی شهرستان ری به قبرستان ابن بابویه رفته و در جستجوی محل دفن سکه ها دست کم ۱۴۱سکه سالم به وزن ۶۷۲گرم و تعدادی سکه خرد شده به وزن ۵۳۶ گرم را که متعلق به دوره آل بویه بود، کشف و ضبط کردند.
وی با اشاره به اینکه سکه های کشف شده در همان محل به نماینده میراث فرهنگی تحویل داده شد، اظهار داشت: دو متهم دستگیر شده هم برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی گشتند.
انتهای پیممنبع:

1399/08/16
18:56:55
5.0 / 5
1291
تگهای خبر: شهر , میراث , میراث فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری