معاون استاندار

شهر قم با مبادرت به موقع از بحران آبی نجات یافت

شهر قم با مبادرت به موقع از بحران آبی نجات یافت

به گزارش فقط سفر قم معاون استاندار قم با تجلیل از شركت آب و فاضلاب حل بحران روزهای اخیر آب را به علت مبادرت به موقع این دستگاه عنوان نمود.


دکتر محسن بهشتی در بازدید از عملیات رفع حادثه و اصلاح و بهسازی شیرآلات خط لوله اصلی رینگ شرقی قم اظهار داشت: با لطمه شناسی و ورود بموقع شرکت آب و فاضلاب برای رفع این حادثه، از خسارت ها و لطمه های بیشتر جلوگیری شد.
وی با اشاره به برنامه ریزی دقیق درباب رفع این حادثه و طرح موضوع در جلسه مدیریت بحران استان و برگزاری جلسات کارشناسی گفت: برای انجام عملیات رفع حادثه برنامه خوبی تدوین و با مشارکت تمام دستگاه های اجرائی این کار از بامداد روز یک شنبه شروع شد.
معاون امور عمرانی استاندار قم تلاش گسترده اکیپ های عملیاتی شرکت آب و فاضلاب را در رفع این حادثه مورد توجه قرار داد و اشاره کرد: این کار نشان داد که آبفای استان ظرفیت لازم را برای مواقع بروز بحران و رفع حوادث گسترده را در شبکه آبرسانی شهر دارد.
وی رفع حادثه این خط لوله را در شرایط کنونی ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و اشاره کرد: باید در این مقطع برای رفع این حادثه ورود می کردیم و چاره ای جز این راه وجود نداشت.
بهشتی تأخیر در رفع حادثه و اصلاحات بر روی خط لوله 1400 میلی متر را منجر به حادثه گسترده تر دانست و اشاره کرد: اگر این اتفاق رخ می داد دیگر امکان رفع حادثه ظرف سه روز حادثه وجود نداشت و شاید برای انجام این کار بیش از دو هفته زمان لازم بود که این شرایط بحرانی در مقطع حساس کنونی قابل تحمل نبود.
وی حمایت استاندار قم و مشارکت و مساعدت تمام دستگاه های اجرائی استان همچون شهرداری، صداوسیما، بسیج، راهنمایی و رانندگی و مدیریت بحران استان را بمنظور جلوگیری از لطمه های جدی تر در این حادثه مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: با وجود اینکه در شرایط سختی هستیم و خانوارها برای مبارزه با کرونا نیاز به آب دارند اما با اطلاع رسانی گسترده، مشارکت مردم و پیش بینی های لازم درباب آبرسانی با تانکر مشکل خاصی دراین زمینه نداشتیم.
معاون امور عمرانی استانداری قم با تشکر همراهی و صبوری مردم در رفع این حادثه تصریح کرد: با تمهیداتی که شرکت آب و فاضلاب انجام داد این کار با کمترین قطعی آب در مناطق اعلام شده به انجام رسید.
وی با اشاره به اینکه عملیات رفع حادثه خط لوله اصلی رینگ غربی قم به صورت شبانه روزی انجام شد، از مدیرعامل و کارکنان شرکت آب و فاضلاب و تمام دستگاه های اجرائی استان که در رفع این حادثه همکاری کردند قدردانی کرد.
اختتام خبر


1399/07/30
23:14:49
5.0 / 5
1284
تگهای خبر: دستگاه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری