سفر توریستی به خارج ممكن است؟

سفر توریستی به خارج ممكن است؟

به گزارش فقط سفر رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران می گوید: با وجود افزایش پروازهای بین المللی و باز شدن برخی مرزها، اما هنوز امكان سفرهای توریستی برای شهروندان ایرانی برقرار نشده است. در واقع به جز تركیه، سایر مسیرها توریستی نیست.


حرمت الله رفیعی با اشاره به برقراری پروازهای بیشتری در مسیرهای بین المللی به دنبال بازگشایی برخی مرزها، در گفت و گو با ایسنا درباره کاهش محدودیت های سفرهای توریستی برای شهروندان ایرانی در شرایط همه گیری کرونا، اظهار نمود: بااینکه پروازهای بین المللی بیشتری برقرار شده که البته اغلب توسط شرکت های هواپیمایی داخلی انجام می شود، اما هنوز محدودیت ها و قوانین سختگیرانه کرونا در بیشتر مقاصد سفر برقرار است. بیشتر این کشورها فقط به شهروندان خود یا دارندگان اقامت دائم در آن کشور اجازه ورود می دهند و به مسافرانی که سفرشان غیرضروری است، صرف نظر از اینکه ویزای معتبر داشته باشند یا خیر، اجازه ورود نمی دهند.
رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی اظهار داشت: از بین مقاصدی که ایرانیها اغلب به آن سفر داشتند، فقط مسیر توریستی ترکیه تا حدی باز شده است که آن هم ثبات ندارد و بارها پروازهای آن لغو شده است. از سویی، قیمت بلیت پرواز آن مدام درحال تغییر و در مواقعی نجومی و عجیب است. با این وضع به هیچ وجه سفر غیرضروری در این راه سفارش نمی گردد.
وی افزود: مسیر اروپا خصوصاً حوزه شنگن با برقراری پروازهای شرکت های هواپیمایی داخلی حدودا باز شده است اما ویزای شنگن و توریستی داده نمی گردد و حتی سفر افرادی که ویزای توریستی از اتحادیه اروپا داشتند، غیرضروری شمرده می شود و فعلا اجازه ورود داده نمی گردد. ورود به اروپا تنها برای افرادی ممکنست که ویزای اقامت، کار و یا تحصیل داشته باشند و یا مدرک رسمی در رابطه با نسبت خویشاوندی (درجه یک) و دلیل محکمی برای سفر عرضه کنند.
رفیعی اضافه کرد: در سایر مسیرها مثل روسیه، امارات، چین، قطر و مالزی با آنکه پروازها، هرچند به تعداد کم برقرار شده اما محدودیت سفر همچنان برقرار است و فقط افرادی اجازه ورود به این کشورها را دارند که ویزای کار، تجارت، اقامت و الزام تحصیلی داشته باشند.
وی اظهار داشت: در راه جمهوری آذربایجان، عراق، گرجستان، هند و تایلند که همچون مقاصد توریستی ایرانیها محسوب می شوند، پروازها کامل متوقف شده است و فعلا امکان سفر وجود ندارد. باتوجه به شرایطی که ویروس کرونا به وجود آورده است، کشورهای زیادی هنوز برای باز کردن مرزها به روی گردشگران ملاحظه می کنند.
رفیعی اشاره کرد: در پروازهای ترانزیتی که درحال حاضر بیشتر از قطر، ترکیه، روسیه و حتی اروپا، به قصد سفر به یک کشور دیگر انجام می شود، باید به قوانین و پروتکل های مقصد در مقابل مسافر ایرانی دقت شود، چون شرکت های هواپیمایی که سفر ترانزیتی بوسیله آنها انجام می شود، هیچ تعهد و مسؤولیتی در این زمینه نمی پذیرند. بیشتر کشورها هنوز محدودیت های سختگیرانه سفر را برنداشته اند و ویزای توریستی صادر نمی کنند.
منبع:

1399/07/16
14:08:57
5.0 / 5
1190
تگهای خبر: برند , توریست , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری