عرضه آئین نامه اجرایی نشان ملی گردشگری جمهوری اسلامی ایران به دولت

عرضه آئین نامه اجرایی نشان ملی گردشگری جمهوری اسلامی ایران به دولت

به گزارش فقط سفر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور ایجاد آگاهی و تصویری مثبت از جاذبه های گردشگری ایران در ذهن گردشگران و عرضه مشوق های لازم برای ترغیب آنها برای انتخاب ایران بعنوان مقصد سفر، آئین نامه اجرایی نشان ( برند) ملی گردشگری جمهوری اسلامی ایران را به كمیسیون فرهنگی هیات دولت عرضه كرده است.


به گزارش فقط سفر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، امروزه شهرها، کشورها و مناطق جغرافیایی به شدت درگیر فعالیتهای تبلیغاتی و بکارگیری شیوه های ارتباطی مدرن هستند تا بتوانند نام خویش را بعنوان یک برند قدرتمند در ذهن مخاطبان ماندگار نمایند. هدف از انجام این فعالیت ها ایجاد آگاهی و تصویری مثبت از آن در اذهان مردم است تا به تبع آن، مخاطبان به بازدید از منطقه ترغیب شوند.
در این میان، برند گردشگری مشوق بسیار تاثیرگذاری در تصمیم گردشگران در هنگام انتخاب مقصد است و دستیابی به چنین هدفی، تنها با بکارگیری مفهوم برندسازی و کوشش برای ایجاد تصویری مثبت در ذهن گردشگران حال و آتی امکان دارد تا در بین رقبای بی شمار، مقصد خاصی را برای سفر خود انتخاب کنند. اغلب کشورها با سرمایه گذاری در ساخت برند ملی گردشگری در کوشش برای ایجاد تصویری مثبت و برتی قدرتمند هستند تا بتوانند از آن بعنوان ابزار موثری برای ورود به بازارهای جهانی بهره گیرند.
در همین راستا وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در میانه سال ۱۳۹۷ پروژه طراحی و توسعه برند ملی گردشگری ایران را در دستورکار خود قرار داد و بعد از تدوین سند استراتژیک برند ملی گردشگری، طرح «سیمرغ» بعنوان نماد بصری و شعار «ایران با شکوه: تجربه متفاوت» Majestic Iran: A Different Experience"" بعنوان هویت کلامی برند ملی گردشگری انتخاب گردید.
به همین منظور و با عنایت به رونمایی از این برند در مراسم روز جهانی گردشگری مصادف با ششم مهر ماه سالجاری، وزارت فوق آئین نامه اجرایی نشان (برند) ملی گردشگری جمهوری اسلامی ایران را تدوین و به هیات دولت عرضه کرده است.
منبع:

1399/07/10
19:17:32
5.0 / 5
1529
تگهای خبر: برند , تبلیغات , ثبت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری