یك عضو شورای شهر تهران پیشنهاد داد:

سرخه حصار، پارك جنگلی ایرانی ها شود

سرخه حصار، پارك جنگلی ایرانی ها شود

به گزارش فقط سفر عضو شورای شهر تهران نام ˮ پارك جنگلی ایرانیانˮ را برای مجموعه سرخه حصار پیشنهاد و عرضه انواع غذاهای ایرانی، سوغاتی ها و فرهنگ های مختلف نقاط كشور در این بوستان را چاره ای برای بیان شناسنامه بخشی از ایران عنوان نمود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، احمد مسجدجامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران در نشست خبری هفته گردشگری بعد از بازدید از بوستان جنگلی سرخه حصار در منطقه ۱۳ اظهار داشت: مجموعه سرخه حصار که از دوره تیموری حفاظت شده بوده، سرمایه ای فراملی است و این سرمایه در نسبت با طبیعت آن تعریف شده است. درختان سوزنی برگ، هم به لحاظ محیط طبیعی صدمه زا است و هم ریشه های سطحی دارد که نمی تواند به عمق پایین برای دسترسی به آب برسد و از همین رو درختان پهن برگ در حال اضافه شدن است. از آنجائیکه سطح آبهای زیرزمینی کاهش پیدا کرده و عمده درختان این مجموعه ریشه های سطحی دارند برای آبرسانی به این درختان ۱۵ استخر و سیستم آب چرخانی طراحی شده است.

وی با اشاره به کمبود سرویسهای بهداشتی تعبیه شده در بوستان جنگلی سرخه حصار بخصوص برای روزهای آخر هفته، اظهار داشت: دسترسی به این بوستان نباید به سختی صورت گیرد، ضمن اینکه حفظ این فضا و توجه به طبیعت آن در توسعه گردشگری باید در اولویت قرار گیرد. علاوه بر این در ساخت و سازها باید کاربرد آهن کمتر باشد و بیشتر از چوب و سنگ استفاده گردد.

وی نام «پارک جنگلی ایرانیان» را برای مجموعه سرخه حصار پیشنهاد کرد و افزود: می توان عرضه انواع غذاهای ایرانی، سوغاتی ها و فرهنگ های مختلف را از نقاط کشور در این بوستان راه انداخت تا هر قسمت آن شناسنامه بخشی از ایران را بیان کند.

تحقق اعتبار پروژه های سرخه حصار با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی

مسجد جامعی در ادامه با اشاره به اینکه باید طراحی پروژه های بوستان سرخه حصار به سمتی برود که سرمایه گذاران بخش خصوصی وارد عرصه شوند، اضافه کرد: در شرایطی که تنها ۴۰ درصد از درآمدهای شهرداری تحقق پیدا کرده تاکید روی ارقام مطرح شده برای اجرای پروژه های سرخه حصار بسیار دشوار است و در این حوزه باید به ظرفیت های سرمایه گذاری بخش خصوصی بیشتر تکیه کرد.

این عضو شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به هفته تهران اظهار داشت: روز تهران بیشتر مربوط به ابعاد اجتماعی، میراث فرهنگی و تاریخی تهران بود در حالیکه باید به مسائلی مانند طبیعت و محیط زیست و مشکلاتی ازقبیل ترافیک و آلودگی هم توجه گردد، از همین رو سه سالی است که از روز تهران به هفته تهران تبدیل گشته است و هر کمیسیون متولی یک روز آن شده است. بعنوان مثال در حوزه فضای سبز و بوستانها مقرر است بیشتر از ۶۰ درخت بالای صدسال در ۱۹ منطقه تهران، شناسنامه دار شوند.

وی با اشاره به اینکه بعد از شعارهایی مانند «تهران ایرانیان» و «بازشناسی هویت تهران» در سالهای گذشته سال جاری شعار «مکتب تهران» برای این هفته در نظر رفته شده است، اضافه کرد: خصوصیت مکتب تهران، عمومی ساختن حوزه های مختلف شهر همچون معماری، شهرسازی، هنر، ادبیات، شعر، فلسفه و کلام است.
پیشنهاد ایجاد موزه برای این دوره از تاریخ پزشکی در کاخ یاقوت

مسجد جامعی در ادامه این نشست درباره تبدیل «کاخ یاقوت» در محوطه بیمارستان شهید لواسانی به «موزه پزشک»، اظهار داشت: با عنایت به این که حدود ۱۸۰ نفر از کادر درمان در این دوره چندماهه بر اثر مبتلا شدن به کرونا جان خویش را از دست داده اند و موزه پزشکی هم در تهران وجود دارد، بهتر است که این موزه به بخش مربوط به کرونا اختصاص یابد. ازاین رو شورای شهر با سازمان های تأمین اجتماعی و نظام پزشکی وارد مذاکره خواهد شد تا بتواند موزه ویژه این دوره از تاریخ پزشکی را ایجاد کند.
منبع:

1399/07/07
23:47:11
5.0 / 5
1637
تگهای خبر: سیستم , شهر , شورای شهر , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری