رئیس فراكسیون گردشگری مجلس تاكید كرد:

ضرورت ایجاد معاونت های اقتصادی و گردشگری در وزارت امور خارجه

ضرورت ایجاد معاونت های اقتصادی و گردشگری در وزارت امور خارجه

به گزارش فقط سفر یزد رئیس فراكسیون گردشگری مجلس بر ضرورت ایجاد معاونت های اقتصادی و گردشگری در وزارت امور خارجه با عنایت به محدودیت های سفر بخصوص در مورد كشورهای اروپایی تاكید نمود.


«محمدرضا دشتی» امروز پنجشنبه در بازدید و افتتاح یک خانه بومگردی در اردکان با بیان این که گردشگری قنات یکی از انواع پر مخاطب و پر جاذبه گردشگری برای توریستهای خارجی است، اظهار نمود: اردکان توانست مبحث گردشگری قنات را با احیای قنات این شهرستان رونق دهد.
وی از پیگیری اختصاص معاونت های اقتصادی و گردشگری برای وزارت امور خارجه کشورمان با عنایت به محدودیت های سفر بخصوص در مورد کشورهای اروپایی اطلاع داد و اضافه کرد: دو بند از مجموع 9 بند قرارداد بین ایران و چین در مورد گردشگری می باشد و این مساله به خوبی گویای اهمیت این صنعت برای کشورمان است و در همین راستا هم باید عنایت به این صنعت افزایش یابد.
وی با بیان این که نباید به واسطه کرونا هر بخشی را به حال خود رها نماییم، اظهار داشت: گردشگری و سفر با رعایت پروتکل های بهداشتی منجر به انتشار کرونا نمی شوند بنابراین نباید صنعت توریسم را که خیلی از مشاغل و معیشت مردم به آن وابسته است را رها نماییم.
این نماینده مجلس با بیان این که وظیفه اصلی ما فرهنگ سازی گردشگری در حین کروناست، عنوان کرد: مکلف به فرهنگ سازی در مورد گردشگری حین کرونا هستیم و باید این مساله از راه ابزار رسانه تبیین شوند تا گردشگری هم بیشتر از این گرفتار صدمه نشود.
وی خاطرنشان کرد: ظرفیت های مجلس هم پشتوانه و همراه در این مقوله خواهد بود، ضمن این که به نظر می رسد بایست علاوه بر سند توسعه گردشگری، سند قبل، حین و پس از کرونا هم در این عرصه تدوین شود.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در انتها تصریح کرد: پشتیبانی از اقشار ضعیف حوزه گردشگری از نظر بنیه مالی هم باید در دستور کار قرار گیرد.
«ولی تیموری» معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی هم با بیان این که خانواده گردشگری از نگاه حامی مجلس سپاس گذار است، اظهار داشت: گردشگری بسیار برای جامعه موثر است چون که درآمد گردشگری به صورت مویرگی به جامعه و خانواده ها تزریق می شود.
وی با بیان این که گردشگری از مزیت های کشور ماست، اظهار داشت: با این وجود هنوز به صورت شایسته از ظرفیت گردشگری بهره مند نشده ایم.
تیموری با تاکید بر انجام سفرهای مسئولانه، اظهار نمود: با عنایت به مصوبات ستاد کرونا در این رابطه، ضمن انجام تعهدات این حوزه از جانب فعالان گردشگری، باید هماهنگی های لازم در اینباره در استان ها صورت گیرد.
وی با بیان این که بنا بر آمار شورای جهانی سفر، یک میلیون و ۳۰۰ هزار فعال گردشگری ایران از راه سفر معیشت خویش را می گذرانند، اظهار داشت: معیشت این افراد به صورت مستقیم وابسته به صنعت توریسم است.
معاون گردشگری کشور از عرضه بسته حمایتی گردشگری، علاوه بر بسته ۱۴ رسته حوزه گردشگری هم اطلاع داد و اظهار داشت: این بسته مجدداً برای صنایع دستی و گردشگری در نظر گرفته شده که شامل امهال مالیات و وام های حوزه گردشگری و علاوه بر آن عرضه تسهیلات ۱۲ درصدی کرونا با یک دوره تنفس شش ماهه است.
تیموری ضمن عرضه توضیحاتی در مورد شرایط این تسهیلات و بسته گردشگری، در انتها ابراز امیدواری کرد که بسته حمایتی اخیر هم مصوب و در جلسه بعدی مطرح شود.


منبع:

1399/07/04
13:17:37
5.0 / 5
1339
تگهای خبر: توریست , خانواده , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری