تبدیل منزل استاد نفیسی به خانه موزه

تبدیل منزل استاد نفیسی به خانه موزه

فقط سفر: شهردار منطقه 12 از آمادگی شهرداری تهران برای تبدیل خانه ˮسعید نفیسیˮ به خانه موزه آگاهی داد.


علی محمد سعادتی در گفت و گو با ایسنا، در مورد تاکید شورای شهر در مورد ایجاد خانه موزه دکتر سعید نفیسی در این منطقه با اعلان اینکه ثروت های این خانه، کتاب ها خصوصاً نسخه های دستخط خود این ادیب مورخ اند، اظهار داشت: در بین قفسه های کتابخانه این خانه، کتاب های بسیاری موجود است که به دستخط زیبای خود استاد بدون یک خط خوردگی نگارش شده و هنوز به چاپ نرسیده است که اساسا چاپ، انتشار و معرفی این کتاب های نفیس هم ظرفیت علمی و هم ظرفیت گردشگری علمی-فرهنگی و حتی ظرفیت اقتصادی و درآمدزایی دارد.
وی ضمن تاکید بر انجام اقدامی درخور برای حفظ این میراث معاصر اضافه کرد: بنا به درخواست فرزند این معمار معاصر و جایگاه دکتر نفیسی برای کشور در حوزه علمی و هم در حوزه فرهنگی، پیشنهاد مشخص ما این است که با هماهنگی خود خانواده، یک هیأت امنا برای تأسیس و اداره موزه آثار دکتر نفیسی تشکیل گردد که شامل عضو خانواده، نماینده ای از مجموعه شهرداری تهران و یک نهاد فرهنگی مثل دانشگاه، میراث فرهنگی و... در هیات امنا حضور داشته باشند.
شهردار منطقه 12 با بیان آمادگی برای تبدیل این خانه به "خانه موزه" با محوریت انجام کارهای پژوهشی- فرهنگی، افزود: این خانه به همت فرزند دکتر نفیسی در سال 92 ثبت ملی شده است بعد از مرمت و تبدیل شدن این خانه به خانه موزه، این خانه می تواند زیر نظر هیأت امنا اداره شود.
وی ادامه داد: در این خانه حدود 35 هزار جلد کتاب موجود است که بدین جهت به کتابخانه سعید نفیسی معروف شده بود که از معتبرترین کتابخانه های زمان خود به شمار می رفت و نفیسی را بنیانگذار مکتب نثر دانشگاهی و معمار نثر جدید معاصر ایران می خوانند که بزرگ ترین خدمت وی به زبان و ادب و فرهنگ فارسی، تصحیح و تنقیح متون قدیمی است.
منبع:

1399/07/03
12:33:41
5.0 / 5
1278
تگهای خبر: ثبت , خانواده , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری