با یك فوریت به تصویب رسید؛

ورود شهروند و همشهری به بازار بورس

ورود شهروند و همشهری به بازار بورس

به گزارش فقط سفر اعضای شورای اسلامی شهر تهران یك فوریت «برنامه عملیاتی اقدامات و زمان بندی اجرایی جهت عرضه سهام شركت های خدماتی- كالای شهروند و همشهری در بازار سرمایه» را به تصویب رساندند.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، صبح امروز بررسی یک فوریت لایحه شهرداری تهران در مورد برنامه عملیاتی اقدامات و زمان بندی اجرای جهت عرضه سهام های خدماتی- کالای شهروند و همشهری در بازار سرمایه روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت و در ابتدا عمرانی - مدیر کل مجامع شهرداری تهران - در دفاع از یک فوریت این لایحه اظهار داشت: این لایحه پیرو مصوبه شورای شهر در خصوص ورود شهروند و همشهری به بازار بورس تهیه شده است که امروز این مهم تقدیم شورای شهر شد تا به آن رسیدگی شود.

الهام فخاری در مخالفت یک فوریت این لایحه اظهار داشت: وضعیت «همشهری» و «شهروند» برای ما اعضای شورای شهر معلوم نیست بگونه ای که شش نامه با امضای رئیس شورا به شهرداری فرستاده شده است تا در مورد وضعیت هیات مدیره فروشگاه شهروند به ما توضیح دهند. سبب سرافکندگی است که بگویم هنوز اتفاقی نیفتاده است و گزارش به ما نداده اند. چگونه وقتی جواب یک نامه را به ما نمی دهند می خواهند شرکت را وارد بورس کنند.

در ادامه صدراعظم نوری بعد از موافقت هیات رئیسه با درخواست وقتش اظهار داشت: من وقتم را به میرلوحی می دهم که این مساله مورد اعتراض هاشمی قرار گرفت و اظهار داشت که این مدل زنبیلی کار کردن نمی گردد. این مساله باعث اعتراض نوری شد و اظهار داشت: ما زنبیلی وقت نمی گیریم و این توهین به ما است و به نظرم اعضایی که آشنای بیشتری با مبحث دارند بهتر می تواند صحبت کند که در نهایت میرلوحی اظهار داشت: اعضای شورای شهر دقت داشته باشند که ما خودمان مصوبه ای داشتیم که شهروند و همشهری وارد بازار بورس شود و حتی شهرداری چند ماه هم تعلل کرده و حالا ما با رای مثبت مان به این لایحه در واقع به مصوبه قبلی خودمان احترام گذاشتیم.

مجید فراهانی هم در دفاع از این فوریت اظهار داشت: ما قبلا دو مصوبه در این خصوص داشتیم که شهرداری می بایست ظرف مدت سه ماه شرکت ها و موسساتی که می تواند وارد بازار سرمایه شوند را معرفی نماید که این کار را نکرد و ما در مصوبه دوم در حین تصویب بسته محرک اقتصادی مشخصا نام شهروند و همشهری را قید کردیم که حالا هم لایحه آن در اختیارمان قرار گرفته است.

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: شهرداری نمی خواست این تکلیف را انجام دهد و ما اعضای شورای شهر خودمان در دو مصوبه شهرداری را ملزم کردیم و حالا بهتر است به فوریت این لایحه رای دهیم.

همچنین مظاهریان - معاون برنامه ریزی شهرداری تهران - در دفاع از یک فوریت این لایحه اظهار داشت: این لایحه خواسته خود شورا بود و قاعدتا الان باید شورا مدافع آن باشد.

وی با اشاره به این که من انتقادات وارده به عدم شفافیت شرکت های شهرداری را قبول دارم اما دقت داشته باشید وقتی شرکتی وارد بورس می شود که در همه ابعاد شفاف باشد و ورود این دو شرکت به شفافیت کمک می نماید، اظهار داشت: سبب تاسف است که از میان ۲۲ شرکت شهرداری تابحال هیچ کدام وارد بورس نشده اند و حالا می خواهیم تنها دو شرکت شهروند و همشهری را آن هم در شرایط سخت وارد بورس نماییم.

به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، در نهایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران به یک فوریت طرح "برنامه عملیاتی اقدامات و زمان بندی اجرایی جهت عرضه سهام شرکت های خدماتی- کالای شهروند و همشهری در بازار سرمایه" رای مثبت دادند و لایحه جهت بررسی بیشتر به کمیسیون های تخصصی ارسال شد.

منبع:

1399/07/01
14:59:29
5.0 / 5
1368
تگهای خبر: ثبت , خدمات , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری