ضرورت آمادگی شهرداری ها برای فصول بارشی

ضرورت آمادگی شهرداری ها برای فصول بارشی

فقط سفر: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران بر ضرورت امادگی شهرداری های استان برای فصول بارشی تاكید نمود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محمد تقی زاده در نشست استاندار تهران با شهرداران که به شکل ویدئو کنفرانس انجام شد با اشاره به هفتمین همایش فصلی اظهار داشت: موضوع خاص این جلسه در مورد ایمنی و پایداری شهر است، یکی از خاصیت های شهر خوب، ایمنی شهر در ابعاد مختلف است که در حوزه های کالبد شهر، اقتصادی، اجتماعی، سلامت و غیره نمود پیدا می کند.

وی افزود: در حوزه کالبد شهری، ایمنی از حیث زیرساخت و خدماتی مثل آب، برق و غیره و اینکه در شرایط بحران واکنش مثبتی نشان دهد معنا پیدا می کند، از اینرو انتظار از مدیران شهری پیگیری اقدامات لازم جهت ایمنی و اجرای دقیق طرح های توسعه شهری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران عنوان کرد: شهرداران باید بتوانند طرح های دقیق در حوزه کالبدی و کاربری اراضی را اجرا کنند تا شهروندان مطمئن شوند که آرامش بخشی فضای شهری مدنظر می باشد، از اینرو علاوه بر حوزه های سخت افزاری، نیاز است که در حوزه های نرم افزاری نیز اقدامات پیگیری و با بهره گیری از سامانه ها خدمات ارائه شود که هوشمندسازی شهر در این راستا قابل اشاره می باشد تا قابلیت رصد و کنترل برنامه ها ایجاد شود.

تقی زاده با اشاره به اینکه امنیت شهر و توانمندسازی شهروندان و ارتقا سطح شهرنشینی لازم است اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه در مواقع بحران باتوجه به در پیش بودن پاییز مورد توجه شهرداران قرار گیرد و لایروبی انهار و غیره صورت گیرد.

وی ادامه داد: الکترونیکی کردن ساختار شهرداری ها نیز دراین زمینه ضروری می باشد، به همین دلیل سامانه شهرسازی یکپارچه استان تهران ایجاد می شود تا زمینه رضایتمندی شهروندان فراهم گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران سپس با اشاره به چابک سازی شهرداری ها و لزوم برون سپاری اقدامات اشاره کرد: تهیه برنامه های پنج ساله و تهیه تعرفه های عوارض سال ۱۴۰۰ پیگیری شود، ضمن اینکه در اجرای پروژه های عمرانی علاوه بر کمیت، کیفیت پروژه ها مدنظر قرار گیرد و شهرداری ها به سمت سرمایه گذاری و درآمد پایدار حرکت کنند.

منبع:

1399/06/23
22:03:41
5.0 / 5
1357
تگهای خبر: ثبت , خدمات , شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری