رییس شورای عالی استان ها تاكید كرد

ضرورت بهره گیری از ظرفیت شوراها با همكاری سایر دستگاه ها برای محرومیت زدایی

ضرورت بهره گیری از ظرفیت شوراها با همكاری سایر دستگاه ها برای محرومیت زدایی

به گزارش فقط سفر رئیس شورایعالی استان ها بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت شوراها در كشور و همكاری و تعامل سایر دستگاه ها در جهت محرومیت زدایی از اقصی نقاط كشور تاكید نمود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، علیرضا احمدی در سی وپنجمین اجلاس عمومی شورایعالی استان ها با اشاره به ظرفیت شورایعالی استان ها برای توسعه شهرها و روستاهای کشور، اظهار داشت: این شورا ۷۵ عضو و ۳۱ استان کشور دارد و عصاره ۱۲۵ هزار عضو شورایی کشور است. شورایعالی استان ها در اصل مجلس دوم کشور به حساب می آید و تنها نهادی است که بعد از دولت که می تواند لایحه به مجلس شورای اسلامی ارسال نماید قابلیت ارسال طرح به مجلس را دارد، بنابراین دستگاه های مختلف کشور می توانند از این ظرفیت شورایعالی استان ها بهره بگیرند.

وی افزود: در سرتاسر کشور امور شهروندان در شهرها برعهده شوراها و در روستاها هم برعهده شوراهای روستاهاست و شهرداری ها و دهیاری ها هم به شهروندان خدمات عرضه می کنند.

رئیس شورایعالی استان ها با اشاره به حضور سردار محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء بعنوان میهمان ویژه در سی وپنجمین اجلاس عمومی شورایعالی استان ها، اظهار نمود: قرارگاه سازندگی نقش موثری در پیشبرد اهداف عمرانی در کشور داشته است و امروز می توانیم از ظرفیت این قرارگاه استفاده نماییم تا اتفاقات خوبی در سرتاسر کشور برای مردم رقم بخورد.

احمدی افزود: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در جهت محرومیت زدایی در جای جای کشور گام های بلندی برداشته بنابراین می تواند از ظرفیت شوراها بعنوان آگاه ترین افراد نسبت به محرومیت های موجود در سرتاسر کشور بهره بگیرد. اعضای شوراها آگاه ترین افراد نسبت به محرومیت های موجود در روستاهای خود هستند. در حقیقت دورترین نقاط کشور عضو شورایی دارد و این سبب می شود همه دستگاه ها از اطلاعات اعضای شوراها جهت محرومیت زدایی بهره بگیرند و اقدامات محرومیت زدایی، متمرکز در یک نقطه نباشد.

وی تصریح کرد: در تلاش هستیم با انعقاد تفاهم نامه ای میان شورایعالی استان ها و قرارگاه خاتم الانبیاء در جهت محرومیت زدایی هر چه بیشتر در سرتاسر کشور گام برداریم و همه باید دست به دست هم دهیم تا هرکجای کشور که مشکل و نارضایتی وجود دارد حل و فصل نماییم.
به قول احمدی، در حقیقت این وظیفه شوراها و همه مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران است و شورایعالی استان ها کمتر از مجلس شورای اسلامی نیست و می تواند راهگشا و اثرگذار باشد.
منبع:

1399/06/21
11:02:55
5.0 / 5
1418
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری